Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera


artroskk

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiałem BEHR ostatnio, bo miałem błąd grzałki. Już kilka tygodni wszystko git. Także może spróbuj, lepsze i tańsze to niż targanie czapki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, traczu_lca napisał:

Wstawiałem BEHR ostatnio, bo miałem błąd grzałki.

Jaki wcześniej siedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, george napisał:

Jaki wcześniej siedział?

Też BEHR. Auto mam od stycznia 2019. I od tego czasu termostatu nie ruszałem. Dopiero teraz. A wcześniej nie wiem czy ktoś go zmieniał.

Edytowane przez traczu_lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, traczu_lca napisał:

Też BEHR. Auto mam od stycznia 2019. I od tego czasu termostatu nie ruszałem. Dopiero teraz. A wcześniej nie wiem czy ktoś go zmieniał.

U mnie ori puścił na łączeniu obudowy, potem wleciał FEBI, ale pojawił się błąd grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@george @traczu_lca we wtorek wóz idzie do mechanika w sprawie tych tłumików i linki maski więc powiem żeby zamontował mi BEHRa i będę się modlił, że to będzie to. Jak już fura będzie ogarnięta to trzeba ją porządnie wymyć, odkurzyć i wypieścić. Tak żeby na przeglądzie nie było wstydu, bo już dobry miesiąc "jeżdżę" bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@george @traczu_lca @kamil-vag @pila24 a co tam Panowie leciało na pierwszy montaż, BEHR właśnie? Bo googlowałem i kurcze ten BEHR popularny, ale opinie ponoć podzielone. W sensie chyba sam w sobie jest git, ale podrabiają go, bo jedni sobie chwalą, a drudzy mówią że tandeta, nieszczelne, trzeba dawać grubszy oring itp. Za to Wahler ma dobre opinie - on przypadkiem nie szedł na pierwszy montaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, artroskk napisał:

Za to Wahler ma dobre opinie - on przypadkiem nie szedł na pierwszy montaż? :)

Wahler też spoko opcja. Niby Behr dostaczał na 1. montaż termostaty. Zobaczymy ile mój pożyje. Ori chyba 560-580 zł kosztuje. :whistling:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@george w sumie mechanik zamawiając hurtowni powinien mieć jakiś dostęp do opinii/ilości zamówień co też powinno być niejako wyznacznikiem. Acz BEHR z hurtowni może być pewniejszym BEHRem niż ten z Allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka oddana na wymianę linki maski i przyspawanie końcówek tłumików. Temat termostatu liźnięty, ale do zrobienia raczej za tydzień w środę, bo mechanik bierze urlop. Po pierwsze jak już zacząłem z nim temat, to nie chcę na szybko szukać kogoś kto okaże się partaczem. A po drugie jak on kupował ten termostat, to może uda się go zareklamować i będzie zwrot kasy.

W międzyczasie rozglądam się za jakimiś małymi, niedrogimi smaczkami, które mogłyby ruszyć jakoś auto do przodu. Może LED w tablicę albo do całego wnętrza... No cokolwiek, tak żebym czuł że coś robię, a nie żeby tylko auto stało. Swoją drogą, ma ktoś cennik każdej żaróweczki od Promotor Light Devices albo innego sprzedawcy, który ma naprawdę fajne różnorakie żarówki LED, które nie wywalają błędów i nie posypią się po chwili? Może bym wrzucił coś do środka albo w jakieś światło cofania, @Ivanek?

grod.jpg

I naszła mnie taka refleksja. Czy Wy uważacie tak samo jak ja, że Audi mega zjebało sprawę z tą ścianą grodziową i ogólnie konstrukcją pod maską? Ogólnie czy w A4 czy A6 czy A8 jest tam strasznie ciasno. Miałem kiedyś E38 2.8 i 4.4 to w 2.8 można było tańczyć pod maską, ale i w 4.4 nie było tragedii, a w Audi nawet A8 D2/D3 to ciasnota. Oj niech to auto już na dobre zacznie jeździć, bo zaczynam wymyślać i się czepiać wszystkiego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, artroskk napisał:

Swoją drogą, ma ktoś cennik każdej żaróweczki od Promotor Light Devices albo innego sprzedawcy, który ma naprawdę fajne różnorakie żarówki LED, które nie wywalają błędów i nie posypią się po chwili?

@Tomnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, artroskk napisał:

W międzyczasie rozglądam się za jakimiś małymi, niedrogimi smaczkami, które mogłyby ruszyć jakoś auto do przodu. Może LED w tablicę albo do całego wnętrza... No cokolwiek, tak żebym czuł że coś robię, a nie żeby tylko auto stało. Swoją drogą, ma ktoś cennik każdej żaróweczki od Promotor Light Devices albo innego sprzedawcy, który ma naprawdę fajne różnorakie żarówki LED, które nie wywalają błędów i nie posypią się po chwili? Może bym wrzucił coś do środka albo w jakieś światło cofania, @Ivanek?

 

Wiesz co, ja za wnętrze płaciłem z wysylką 100zł, nie mam pakietu światło więc tam żarówek było 9 albo 10, włącznie z klapą bagażnika, podświetlenie rejestracji możesz u mnie zobaczyć, moduły coś jakby Q5 takie z soczewkami to chyba 50zł komplet. Miałem kiedyś wnętrze od kogoś z grupy to tragedia, chamskie zimne światło, działały zero jedynkowo a potem zmieniały jeszcze barwę po roku. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivanek czyli jednak Andrzej serio daje radę... Może się zakręcę koło tego, bo obecnie mam dyskotekę w środku i barwa jakaś taka niemrawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artroskk napisał:

@Ivanek czyli jednak Andrzej serio daje radę... Może się zakręcę koło tego, bo obecnie mam dyskotekę w środku i barwa jakaś taka niemrawa...

Ostatnio zamówiłem u Andrzeja właśnie moduł nad tablicę rejestracyjną i mocne żarówki do światła cofania. Dzisiaj odbieram paczkę zobaczę co i jak czy rzeczywiście warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 w sensie to nie zwykłe lampki LED jak z Allegro? Kiedyś zamówiłem jakiś zestaw LED pod rejestrację to nie stykało i nie świeciło. Moduły od Andrzeja są po prostu zasilane na kabel jak oryginał czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Piszecie o Marketled ?

Promotor Light Devices - Andrzej Mysłek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo na FB też często ten Marketled polecają.

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Wczoraj odebrałem auto od mechanika, niestety przyspawał tylko końcówki tłumika, bo dziś na urlop wyjeżdża czy coś tam. Linkę maski ogarniemy jak już wróci i będziemy wymieniać termostat. Za końcówki wziął 100 zł, bo niby coś tam trzeba było ucinać czy coś. Myślałem, że mniej, no ale temat załatwiony już. Dobrze, że czasem uda mi się wyrwać jakieś części okazyjnie, bo z tym wydechem i przelotem wyszedłem jak Zabłocki na mydle... :D

244372776-596888225057437-59591776152322

I tak sobie cyknąłem wczoraj fotkę i uświadomiłem jedną rzecz... Jaka ta niebieska jest to jest, ale ona mi od dwóch lat ratuje tyłek z moimi różnymi projekto-gruzami. Tam gdzie drugie auto jest niesprawne, tam zawsze ona ratuje mi tyłek. Myślę, że ona ma większe dożywocie niż mój każdy inny trup :)

244334287-583069202817195-52811127427277

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, artroskk napisał:

Za końcówki wziął 100 zł, bo niby coś tam trzeba było ucinać czy coś. Myślałem, że mniej, no ale temat załatwiony już.

To ile byś chciał żeby wziął? Cena normalna wg mnie, nawet mało zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...