Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Terkotanie przy zapalaniu na zimnym silnik w Audi A4 B9 2.0 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi A4 35TFSI Mild Hybrid rocznik 2019 przebieg 40 tys. Tak jak w temacie : zapalam silnik i słychać terkotanie jak silnik schodzi z wysokich obrotów na niższe. Po 20-30 sekundach juz terkotania nie ma. Nagrałem telefonem ten dźwiek .

Co to może być ?

Jaki może być powód ?

 

 

Edytowane przez wsosniak

Opublikowano

Powiedziałbym że łańcuch.

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Powiedziałbym że łańcuch.

kwestia oleju czy się rozlatuje?

Opublikowano

Napinacze i naciągnięty łańcuch. Rozlecieć się łańcuch raczej nie rozleci. Najwyżej przeskoczy jak będzie dobrze naciągnięty. 

Opublikowano

Jak to jest faktycznie łańcuch przy takim przebiegu to :brawo: dla Audi. Przewaga dzięki technice, nie ma co :polew:

Opublikowano

Long-life i start/stop  są głównymi przyczynami przyspieszającymi proces naciągania łańcuchów.

Też wydaje mi się trochę wcześnie na łańcuch i napinacze, ale dźwięk trzeba przyznać może na to wskazywać. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Hmmmm , to jest taki delikatny stukot jakby raczej zaworki .

w oplu miałem rozciągnięty łańcuch to tak rzęził i to podczas samej fazy uruchamiania samochodu kiedy obroty szły do góry . A tutaj to terkotanie jest tylko wtedy kiedy silnik , po uruchomieniu , w drugiej fazie schodzi na niższe obroty.

Zobaczymy co powiedzą w aso :)

Opublikowano
46 minut temu, wsosniak napisał:

Zobaczymy co powiedzą w aso

normalna praca :)

  • 4 lata później...
Opublikowano
W dniu 2.11.2021 o 18:55, wsosniak napisał(a):

Hmmmm , to jest taki delikatny stukot jakby raczej zaworki .

w oplu miałem rozciągnięty łańcuch to tak rzęził i to podczas samej fazy uruchamiania samochodu kiedy obroty szły do góry . A tutaj to terkotanie jest tylko wtedy kiedy silnik , po uruchomieniu , w drugiej fazie schodzi na niższe obroty.

Zobaczymy co powiedzą w aso :)

Temat stary ale mam to samo, 35TFSI zaraz po zrzuceniu z ssania jest stukot wtrysków. Przebieg 85tyś, możesz powiedzieć jak skończyła się sprawa u Ciebie ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 1.12.2025 o 06:17, kaktusr napisał(a):

Temat stary ale mam to samo, 35TFSI zaraz po zrzuceniu z ssania jest stukot wtrysków. Przebieg 85tyś, możesz powiedzieć jak skończyła się sprawa u Ciebie ?

Ja mam podobnie jak zejdzie z obrotów to podobnie terkocze, tylko u mnie jak odpalę i wrzucę na drive to tego dźwięku wogole nie ma, udało się rozwiązać problem? 

Opublikowano

Brzmi jak dwumasa.

Opublikowano
4 godziny temu, duzy616 napisał(a):

Brzmi jak dwumasa.

U mnie nawet nie wiedziałem że występuje taki dźwięk bo po odpaleniu po 20sek wrzucam na D, jadę, i nic nie slychac. 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja od kilku dni borykam sie z takim obiawem olej nawwt ma 83-90° i slychac taki terakot przez kila sekund potem znika ( olej mam 5w40) nastawy na walkach sa ssący 0,0° wydechowy -1,8°

Według tego rozrzad dobry ale jest to dziwek niepokojący ktos moze wie co to moze byc?

Link do filmiku https://youtube.com/shorts/o3W8ubMhrEY?is=tBAKg9J7-TcjcFoA

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 11.05.2026 o 21:46, _mihcu_ napisał(a):

Ja od kilku dni borykam sie z takim obiawem olej nawwt ma 83-90° i slychac taki terakot przez kila sekund potem znika ( olej mam 5w40) nastawy na walkach sa ssący 0,0° wydechowy -1,8°

Według tego rozrzad dobry ale jest to dziwek niepokojący ktos moze wie co to moze byc?

Link do filmiku https://youtube.com/shorts/o3W8ubMhrEY?is=tBAKg9J7-TcjcFoA

To nie łańcuch, dźwięk występuje w bardzo wąskim zakresie w zasadzie przy trąceniu gazem, łańcuch dzwoniłby synchronicznie wraz ze wzrostem obrotów. Obstawiam klapkę wastegate albo jakąś osłonę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.