Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

3.0 swap do audi a4 b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, właśnie się zastanawiam nad zmianą silnika z 1.8t na 3.0 z wtryskiem pośrednim do audi a4 b7, czy ten swap jest możliwy, silnik mam sprawny z powypadkowego a4 b6 oraz skrzynią manualną do tego silnika, chcę to zrobić ze względu na to że osobiście podoba mi się ten silnik, oraz ze względu na pośredni wtrysk, pozdrawiam.

Edytowane przez LisekUrvisek
Błąd ortograficzny

Opublikowano

Świat się kończy, ludzie swapują 1.8 za awaryjne i czułe 3.0 :grin:

Opublikowano

Chyba ktoś tu za dużo wypił...

Opublikowano

Auto ma po tym swapie jeździć czy stać wystawione?:grin:

Opublikowano

Słuchajcie pytanie jest jasne, czy ten swap jest możliwy, tak jest, wszystko się da wsadzić do wszystkiego, kwestia wiedzy i czasu i narzędzi i kasy.

Opublikowano

Nie jeden by dopłacił by mieć 1.8, fakt ASN nie było w b7, ale taki swap to strzał w kolano. Kolega  @Langista sporo wie na temat ASN, też miałem ASN tylko krótko i nie było z nim problemów.

Opublikowano

Ja jestem na ASN skazany ale gdybym miał wybierać zanim go kupiłem, to na 100% padło by w 1.8. choćby kompletny trup, będzie tańszy w naprawach i utrzymaniu od 3.0.

Opublikowano
5 godzin temu, LisekUrvisek napisał(a):

oraz ze względu na pośredni wtrysk

A w 1,8 T to jaki masz wtrysk, bezpośredni?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.11.2022 o 13:05, Langista napisał(a):

Świat się kończy, ludzie swapują 1.8 za awaryjne i czułe 3.0 :grin:

Jprd nie chodzi mi że awaryjne tylko że bardzo chciałabym mieć jednostkę 6cylindrową, choć 1.8t jest niezniszczalny. To 1.8t będzie wsadzony gdzieś indziej

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.11.2022 o 15:18, Langista napisał(a):

Ja jestem na ASN skazany ale gdybym miał wybierać zanim go kupiłem, to na 100% padło by w 1.8. choćby kompletny trup, będzie tańszy w naprawach i utrzymaniu od 3.0.

Mi  bardziej chodzi o 6cylindrów i piękne brzmienie a nie o ekonomię, wiem że są tu ludzie którzy by mnie zabili za to że wolę 6cyl od 4cyl. Pozdrawiam 

 

Opublikowano

Jak chcesz mieć jakieś V6 to włóż 2.7 bit lub wolnossące 2.4/2.8.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.11.2022 o 13:56, Muskel1 napisał(a):

Auto ma po tym swapie jeździć czy stać wystawione?:grin:

Jeździ o brzmieć, pozdrawiam

 

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Langista napisał(a):

Jak chcesz mieć jakieś V6 to włóż 2.7 bit lub wolnossące 2.4/2.8.

 

A czy z 2.8 będą problemy jeśli chodzi o włożenie?

 

Opublikowano

Blok z 2.8 jest prawie taki sam jak 3.0, tyle że ma kanały olejowe lepiej zaprojektowane. Nie wiem jednak nic o tym silniku ale na wschodzie podobno jest popularne swapowanie mniej awaryjnego 2.8 za 3.0.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał(a):

Blok z 2.8 jest prawie taki sam jak 3.0, tyle że ma kanały olejowe lepiej zaprojektowane. Nie wiem jednak nic o tym silniku ale na wschodzie podobno jest popularne swapowanie mniej awaryjnego 2.8 za 3.0.

Dziękuję za radę, ale zastanawiam się jak będzie z elektroniką takiego silnika

 

Opublikowano

W b6 był 2.4bdv czyli powinno jakos to zagadać , tak samo ecu z 3.0 jest bardzo podobne do 1.8t , ludzie robia swapy 2.7bit i jeżdzą także do zrobienia 

Edytowane przez Banan

Opublikowano

Każdy swapuje z 3.0 na inne jednostki a Ty będziesz kijem Wisłę zawracał i robił swapa na 3.0. Ten silnik to trochę wrażliwa konstrukcja, która słabo potem się sprzedaje. Jak swap to jedynie na 2.7 biturbo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.