Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Numery pinów w kostce drzwi


Garnus

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie chciałem puścić swoje kable w klatkach drzwi i okazało się że zamówiłem za duże piny i teraz wszystkie wiązki które przygotowałem nie pasują :wallbash: chciałbym was prosić o podpowiedź jakie numer mają piny żeńskie i męskie w tych kostkach i słupkach. Dokładnie chodzi o ten mniejszy pin , bo ten u góry z czarnym kablem to moja wiązka która jest do poprawy :mellow:

IMG_20230105_110451.jpg

IMG_20230105_110550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaTeo85 napisał(a):

000 979 009E

000 979 012E

Właśnie te mam i końcówka nie pozwala ich wcisnąć tak jak na foto, to są chyba mniejsze jakieś :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znak że albo nie wyciągnięta jest blokada, albo źle zaciśnięty pin który nie pozwala wcisnąć pina w kostkę albo źle coś celujesz.

 

obstawiam źle zaciśnięty pin i nieprawidłowo dobrany przewód. Z foto widać że przewód jest bardzo gruby. do tych pinów standardowo stosuje się przewody 0,22mm2 0,35mm2 oraz 0,5mm2 bardzo rzadko używa się 0,75mm2.

oczywiście powinny być przewody FLRY stosowane w motoryzacji.

Edytowane przez MaTeo85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85 zgadza się przewód to 0,75 zastanawiam się czy ten pin nie jest za duży sam w sobie ? muszę poszukać w domu , bo ogólnie ten co jest na foto wygląda na dużo większy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz piny do hermetycznych złącz - one sa w miejscu zaciśnięcia izolacji grubsze zeby zlapać gumkę uszczelniajacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan za chwilę wrócę do domu poszukam takiego który jest mniejszy i wygląda bardzo podobnie, kiedy kupiłem go całą wiązkę jako zestaw naprawczy. A wiesz może jak ten inny rodzaj pinów się nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, bo jak ja szukałem to tych pinów nigdzie nie było, jedynie uratowało mnie, że audi w fabryce całą kostkę w drzwiach tymi pinami obsadziło, to sobie wyciągałem i zarabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85 wychodzi na to że to te same piny. Najwyraźniej kabel jest za gruby :facepalm:   spróbuję jeszcze raz zrobić 

IMG_20230105_130744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest chyba ta grubsza wersja , miałem ten sam problem - zamawiałem we wtyczkolandii potem sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTYCZKOLANDIA.PL

152 Pin męski MQS F063 0,75mm2 000979012 BU TE - zobacz opis, zastosowanie, zdjęcia
WTYCZKOLANDIA.PL

2530 Pin damski MQS F063 0,75mm2 000979009 BU TE - zobacz opis, zastosowanie, zdjęcia

 

 

 

 

to jest to czego szukasz - BU - bez uszczelnienia , w opisie jest nawet do złącz niehermetycznych 

 

a to do złącz hermetycznych czyli te co masz

 

WTYCZKOLANDIA.PL

2773 Pin męski MQS F063 0,75mm2 000979012 TE - zobacz opis, zastosowanie, zdjęcia
WTYCZKOLANDIA.PL

116 Pin damski MQS F063 0,75mm2 000979009 TE - zobacz opis, zastosowanie, zdjęcia

 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za pomoc, udało się je wsadzić ale musiałem bardzo dokładnie zagiąć je kombinerkami. Ale i tak mam wrażenie że jak je zamontowałem do kostki to są lekko większe :hi:

IMG_20230105_163956.jpg

IMG_20230105_174519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...