Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie interfejsu Rns-e


marekp24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pilnie pomocy. Jak podłączyć interfejs kamery cofania do rns-e? Który kabel gdzie? Proszę o odpowiedź 

IMG_20230311_154346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny kabelek masa

Czerwony to + ze swiatla wstecznego

Bialy to rowniez + ze swiatla wstecznego a jego drugi koniec zakonczony pinem wkladasz do zielonej kostki w rnse w miejsce pinu 2

 

U siebie te + ze wstecznego robilem do zasilania modulu, na pin c2 jak i zasilania kamery przez przekaznik.

 

Zobacz sobie do tego tematu, jest wszystko fajnie opisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten czerwony i biały mam połączyć razem w jedno i do przekaźnika w to samo miejsce? A druga strona białego do zielonej wtyczki? 

Edytowane przez marekp24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo czerwony kabelek to zasilanie tego modulu ktory wrzuciles a bialy jest po to ze jak rnse wykryje zasilanie na tym pinie to przerzuci wyswietlany obraz na ekranie ze zwyklego menu na obraz z kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A po co jest potrzebny ten przekaźnik nie można podłączyć bez niego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem powyzej ja u siebie zasilanie kamery mam rowniez z tego przekaznika.

 

Przekaznik po wykryciu + z czegos (w tym przypadku ze swiatla wstecznego) przekazuje napiecie z zacisku 30 (staly plus) bezposrednio na odbiornik (czyli tutaj na modul kamery, pin w rnse oraz  kamere). Gdybyś podlaczyl to bezposrednio na plus od wstecznego wychodzacy z mce czy mk to jest ryzyko przeciazenia i nie wiem czy nie mialbys dodatkowo jakis zaklocen. Bezpieczniej jest to wlasnie zrobic przez przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł kupiłem nowy na sklepie internetowym zapłaciłem 450zł. Wystarczy wpisać w Google moduł kamery cofania rns-e i ci wyskoczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przy kamerce te kable jak je podłączyć dlaczego są tak jakby dwa kable + proszę o pomoc. 

IMG_20230705_195634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy zna język angielski tak jak Ty nie znasz polskiego i nawet z tak prostym opisem sobie nie może poradzić ?

Nie lepiej nie pisać nic lub pomóc koledze zamiast pisać to co napisałeś ??

Pisze się np. długopisem a na zdjęciu to co najwyżej może być napisane.

 

 

Możesz użyć tego lub tego przewodu więc po podłączeniu przewodu cinch powinno działać przynajmniej według opisu na zdjęciu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elhape napisał(a):

Możesz użyć tego lub tego przewodu więc po podłączeniu przewodu cinch powinno działać przynajmniej według opisu na zdjęciu.

Jak masz tak doradzać to lepiej nie doradzaj bo widzę, że pojęcia nie masz o tak prostym podłączeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Elhape napisał(a):

Może nie każdy zna język angielski tak jak Ty nie znasz polskiego i nawet z tak prostym opisem sobie nie może poradzić ?

Nie lepiej nie pisać nic lub pomóc koledze zamiast pisać to co napisałeś ??

Pisze się np. długopisem a na zdjęciu to co najwyżej może być napisane.

Mój błąd. Nie mam zamiaru się z tobą tutaj sprzeczać, bo wyrosłem z tego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę spokoju 😉 nie czepiać się - autor niestety leniwy , brak znajomosci angielskiego nie zwalnia z kombinowania - jest chociażby google lens i wszystko pięknie przetłumaczy.

 

Wracając do tematu, pierwszy raz spotykam się z tak pięknym opisem - a do b , c do +12v...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Banan napisał(a):

autor niestety leniwy , brak znajomosci angielskiego nie zwalnia z kombinowania - jest chociażby google

Wytarczy wpisać na YT kamera wsteczna i masz na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał(a):

Panowie trochę spokoju 😉 nie czepiać się - autor niestety leniwy , brak znajomosci angielskiego nie zwalnia z kombinowania - jest chociażby google lens i wszystko pięknie przetłumaczy.

 

Wracając do tematu, pierwszy raz spotykam się z tak pięknym opisem - a do b , c do +12v...

Nie mniej, autor pewnie radia nie ma, które wzbudzi kamerkę po wrzuceniu wstecznego, bo skąd to radio będzie wiedziało o tym.

 

Przy takim podłączeniu będą zakłócenia w obrazie, zasilanie kamerki musi iść z innego źródła, jak z lampy z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód może podpiąć do przewodu żarówki wstecznego, ale musi zastosować adapter PWM,  gdyż żarówki w B6/B7 zasilane są sygnałem PWM. Bez adaptera PWM po rozruchu silnika zniknie obraz z kamery. Będzie działał tylko na włączonym zapłonie.

https://a4-klub.pl/topic/494157-kamera-cofania-nie-pokazuje-obrazu-po-wrzuceniu-wstecznego/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale też będą zakłócenia, a przynajmniej wiele osób zgłaszało zakłócenia po wpięciu się w zasilanie wstecznej żarówki. 

 

@marekp24 wiedze po poście z marca, że moduł masz, wejdź w poradnik na forum, są dwa chyba odnośnie jego podłączenia.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...