Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Check engine i błędy P017200 oraz P042000 w Audi A4 B8 1.8 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Napisz co tam serwis stwierdzi, a nie piszesz co jakiś czas jaki element masz nowy w aucie :whistling: Po co w ogóle założyłeś ten wątek, skoro tak jak zwykle, nie bierzesz pod uwagę tego co chłopaki piszą? :facepalm:

Opublikowano

Chce się pochwalić co ma nowe :polew:

Opublikowano

Poczekaj aż check engine zacznie świecić na czerwono i wtedy zacznij się martwić, jak jest żółty to nie ma się czym przejmować. Jeździć obserwować :)

Opublikowano
  • Autor

OĶ  :)

Jestem juz umówiony do serwisu za kilka dni...

Obstawiam , że to coś sonda lambda.

20250513_192657.jpg

 

Przyczyna: Wariator

Naprawa na gwarancji...czyli nastawnik faz rozrzadu..Stąd też bledy wymienione powyżej...

 

Czy dużo roboty przy wymianie nastawnika faz rozrzadu?  

Edytowane przez NelsonPL

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

ULTRA w serwisie...:cygaro:

Okazało się , że jest usterka wałka zmiennych faz rozrządu.

Wymiana na nowy w ramach gwarancji.:cygaro:

 

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Jakiej gwarancji? To auto dawno gwarancji producenta nie ma przecież 

Opublikowano

Z wolnego warsztatu, który mu te części ostatnio wymieniał. Tak to jest wstawiać zamienniki a nie orginały z ASO.

Opublikowano
25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Z wolnego warsztatu, który mu te części ostatnio wymieniał. Tak to jest wstawiać zamienniki a nie orginały z ASO.

jeśli tak jest, to bardzo "miło" że autor wątku zapomniał o tym wspomnieć opisując usterkę...

Opublikowano
  • Autor

Warto się czasami domyśleć... :cygaro:

Nie wstawiane byle co  tylko części orginalne z zmazanym logo numerem czy jak to tam się nazywa.

Części porządnej Niemieckiej firmy.:dance2:

Gwarancję na remont silnika mam 2 lata więc mi nie przeszkadza jak trochę ULTRA pobędzie w serwisie.?

Nic mnie to i tak przecież nie kosztuje.:cygaro:

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
6 minut temu, NelsonPL napisał(a):

tylko części orginalne z zmazanym logo numerem

Oryginalne są części tylko z ASO z wytłoczonym logo. Wszystko inne to zamienniki na rynek wtórny.

Opublikowano
  • Autor

Może być..Do tej pory używam i jestem zadowolony.

Od tego jest gwarancja.

Opublikowano

Jak widzisz jest różnica w jakości wykonania i stąd ta cena na oryginalne części z ASO. Tylko te, które spełniają srogie wymogi i trzymają tolerancje otrzymują logo i mogą być sprzedawane w ASO. Wszystko inne to rynek wtórny...

Opublikowano
36 minut temu, NelsonPL napisał(a):

Części porządnej Niemieckiej firmy.:dance2:

I znowu tajemnica ? 

P.S.

Pisanie niemieckiej wielką literą, nie sprawi, że części będą lepszej jakości 

Opublikowano
42 minuty temu, NelsonPL napisał(a):

przeszkadza jak trochę ULTRA pobędzie w serwisie

Nazwijmy to po imieniu, auto stoi w (wolnym) warsztacie samochodowym. Sugerowanie słowem "serwis" ma tu na celu omyłkowe wskazanie na ASO, co nie jest prawdą:wink: Dlaczego nie napiszesz po prostu jak każdy tutaj,  "auto jest u mechanika, czy w warsztacie"?

To żadna hańba...

Opublikowano
  • Autor

Febi Bilstein:cygaro:

Opublikowano

Zamiennik:wink:

 

Opublikowano

Podzespoły, których wymiary czy właściwości muszą być bardzo dokładne, czyli elementy silnika - takie jak wałki chociażby, tylko używka oe albo nowy, zamienniki to loteria, niezależnie od firmy. Febi to powiedział bym, dolna granica średniej półki, jeżeli o producenta chodzi.

 

Jak już @Muskel1 napisał, zmazane logo nie oznacza, że to nadal jakość oe, to element, który z jakiegoś powodu został odrzucony na etapie kontroli jakości. Nikt poza kontrolerem nie wie z jakiego powodu, czy tylko wizualnego, czy krytycznego w budowie. Ludzie mylnie łudzą się, że te części są lepsze od reszty zamienników, bo przecież były na linii taśmowej innych podzespołów, które szły na magazyny ASO.

 

Faktem jest, że VW ma bardzo wysokie progi do spełnienia, jeżeli o jakość chodzi, czasami mały detal sprawia, że są reklamacje z fabryk i te części w teorii powinny być utylizowane, a trafiają na półki w sklepach.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Dlatego jest właśnie gwarancja by w razie wady części można z niej skorzystać.?

Opublikowano

Można się bawić w gwarancję, jeździć do warsztatu, szukać przyczyny, wymieniać części do skutu, aż trafisz na jedną, która nie będzie stwarzała problemów. 

Można także od razu kupić oryginalna część i mieć spokój. To moje zdanie. 

Każdy zrobi jak uważa, ale po co nadaremnie tracić czas, nerwy i kombinować z ustalaniem terminu w warsztacie, brania wolnego w pracy, załatwiania auta zastępczego i wszystkiego co się z tym wiąże...

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Mnie żaden z wymienionych przez Ciebie nieudogodnień nie dotyczy..:cygaro:

Czasu tez mam sporo.:)

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.