Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak coś żeby zapchać tą wielką dziurę a reszta pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radio ale żadnej ramki nie trzeba już? Np obudowa? Bo mam wrażenie ze coś tam brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz ori radio z a4 b5 np takie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/318157-audi-navigation-a4-b5-dx-rarytasik/#entry4481846 tonic do innego trzeba kombinować ramkę samemu lub słono za nią zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu do tej konsoli to tylko awaryjnych,kubka i ramki na to.Jak też masz polifta to przełożysz od siebie.

Jak szukasz konsoli to fajnie jakby była ramka na radio ,bo w większości aukcji jej nie ma.

1.jpg 1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunel ma inne dolne mocowania i trzeba rzeźbić climaronic jest zupełnie inny no i popielniczka kompletowanie wyjdzie więcej niż kompletna konsola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom A4 żle mnie zrozumiałeś bo ja pisałem o konsoli do której link podał kolega.

Konoli 1Din nie warto rzeźbić bo ulepy z tego wychodzą ;-).

Warto też zwrócić uwagę przy kupnie kompletnej konsoli czy ma ramkę na radio która jest zaznaczona na moim zdjęciu.

Niby navi trzyma się bez niej na zaczepach ,ale trochę waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to trzeba było napisać . Zwróć uwagę przy zakupie czy jest kieszeń trzymająca navi-radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem troche luzu , wiec wróciłem do tematu navi.mam u siebie 8E0 035 192 czyli dx z audi A4B6.radio i cd dziala.gala zmostkowana z kostki iso na pin DFA_L ,KL_15 tez podpiety.Czy przy braku plyty komunikaty z menu navi sa ok?.

Niedawno dołożyłem zegary z fisem,muszę cos zmienic?

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

Galerie zdjęć na aukcje

Nie moge tez wejsc w menu gali.

Ps.Przepraszam ,ale przez tapatalk nie moge edytowac posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gala nie ma być z niczym zmostkowana tylko podpięta do sygnału abs, KL 15 nie wiem gdzie ty masz taki pin w navi , zdjęcia które wkleiłeś nie mówią zupełnie nic. Brak komunikacji z zegarami , brak kodowania lub złe brak tunera tmc.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunera tmc nie ma.gala zmostkowana tzn wchodzi do kostki czarnej iso od radia i stamtad do tej szerokiej w navi(26pinowej) na pin 5.u mnie pin4 w kostce navi jest oznaczony jako KL_15 i mam tu zmostkowany s-kont z czrnej kostki radia.wcześniej. bylo zamontowane radio concert.mam rozumiec ze trzeba te dwa przewody wypiac z kostki iso i maja isc jedynie do tej 26pinowej w navi.jak powinno wyglądać kodowanie licznika (dokladalem fis niedawno) i rns-d jesli nie mam tunera tcm.czy cany powinny byc pociagniete pod licznik cz w moim przypadku nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da musi być tuner tmc, s-kont to plus po stacyjce nie wiem co tam masz namodzone ale nic dobrego. Navi podpinasz plus do plusa minus do minusa safe do stałego plusa s-kont to plus po stacyjce po czorta podpinałeś kl 15 razem z s-kont ,gala do gali i tyle nic więcej no i jeśli chcesz info na fis to tuner tmc i reszta podpięcia w twoim przypadku kodowanie nic nie zmieni brak podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom A4:

Sam tego nie wymyśliłem ,zazwyczaj czytam a później się pytam.Już na pierwszej stronie tego wątku jest co trzeba podłączyć do kostki 26pin od górnej puchy czyli navi.

Strona 4:

Navi MFD VW w MK4 zamontowana:

Antene zamontowałem przy prawym słupku na podszybiu, do navi podpiąłem dwa przewody GALE oraz zasilanie z wtyczki zasilającej od radia wykorzystując wtyczkę na 2 piny z płyty głównej od kompa.
GALA pin 1 we wtyczce zasilającej od radia podpinamy pod pin 5 (DFA_L) w złączu 26-pinowym od navi.
Zasilanie S_KOMT pin 4 we wtyczce zasilającej od radia podpinamy pod pin 4 (KL.15) w złączu 26-pinowym od navi.
Navi działa, poprawnie nawiguje, nie przeprowadzałem żadnej kalibracji chyba sama się skalibowała także dzięki koledzy za podpowiedzi.
Zaoszczędziłem ok. 60 zł bo nie kupiłem tego adaptera p&p :good:

Strona 1:

Aju kupil od A4 ale czy DX bo to wazne zenby byla mapa PL. Navi od a6 jest minimalnie wezsza ale nie ma tragedi. Widzialem taka navi na zywca i jest git.
Do schematu brakuje jeszcze opsiu kostek w navi.
Trzeba podac napiecie na 2 pin safe.
I podciagnac gale i zasilanie po kluczyku do kostki 26 pin.

Jesli navi jest z a6 i ma dzialac fis (zegary musza byc z cyfrowym zegarkiem) trzeba podlaczyc zegary pinami Can h i Can l przez tuner TMC. Wtedy bedzie info na fisie. Tu jest podlaczenie na przykladzie nawigacji mfd ale to to samo co Nasza Navi

b28a1c40a1ee582fm.jpg
Tu jest info z numerami navi i info czy jest dx czy nie i z jakiego modelu pasuje


23ebda696e76a78f.jpg

Trzeba jeszcze ustawic rozmiar kol i sygnal Gala w navi. Gala ustawic na 8. Mozna to zrobic vagiem lub w menu radia

Jedyne co to ,nie chcąc psuć instalacji oryginalnej wpiąłem się w te dwa przewody w kostce radia i przedłużyłem je do tej 26pinowej.Także sygnał gala dochodzi zarówno do puchy navi jak i radia.Tak samo z tym s-kont,cokolwiek to jest.

Mogę dać fotki jak coć.Pytanie czy uwalony mam laser,czy coś źle zakodowane ,bo wygląda na to że nie widzi gali(nie da się wejść w ukryte menu).No i płyty poprawnie też mi się nie udało nagrać,albo coś uwalone bo napewno dobrze nagrywam.Próbowałem też na starszej nagrywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagranie płty nie jest takie proste to po pierwsze skoro nie możesz wejść w ukryte menu to masz coś zblokowane ja nigdy nie mam takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie płyty jest banalne.Tylko nie każda nagrywarka zrobi to dobrze,a ja nie mam pewności że czytnik jest ok.Co do moich fotek ,szczególnie tych z numerem oprogramowania navi i jej numerem seryjnym.Czy to normalne ,że nic tam nie wyświetla bez płyty.Ktoś dawał fotki z widokiem jak u mnie ,ale nie odpowiada na moje pw,jak poradził sobie z tematem.

W sumie do głowy przychodzi mi tylko jedno,nie mam sygnału gala mimo ,że stosowny przewód jest w kostce iso.Radio concert wywaliłem po dwóch dniach i nie wiem czy pogłośnienie w miarę prędkości działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nagrywania płyt to grubo się mylisz jak sam widzisz tobie to nie wychodzi :) co do braku info to zaraz sprawdzę mam taką navi na stole sprawdze z płytą i bez


jak płyta w napedzie jest to jest takie info info.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam obraz płyty ,do tego odpowiedni profil ,odpalam clonecd.Dzięki profilowi wszystkie ustawienia typu prędkość nagrywania,multisesja,automatyczne naprawianie błędów ,led in and out ustawiane są z automatu.Próbuje na polecanych tdk ,verbatimach oraz zwykłych tesco'wych płytach.Co tu można zepsuć??.

Laser wyczyszczony według poradnika.

Moim zdaniem są 2 opcje

-uwalony czytnik/laser navi

-fizycznie brak gali(miernik trzeba i sprawdzić)


Tom A4 ...thx ;)

a bez płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...