Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od 2 września gdzieś do 13 na riwierę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Istnieje jeszcze możliwość zarezerwowania czegoś na początku sierpnia? Może można by się z kimś podpiąć? :P

I jak wygląda sprawa z uchodźcami? Nie obawiacie się ich?

Z góry dzięki za informacje.

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest namiar na miejscówke w rejonie Makarskiej, Promajny, Boska Voda itp.. Wyjazd 16.07 lub tydzien wczesniej.

Edytowane przez dami8705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest namiar na miejscówke w rejonie Makarskiej, Promajny, Boska Voda itp.. Wyjazd 16.07 lub tydzien wczesniej.

wklejałem stronę, dwie wcześniej namiar w Promajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża się mi wyjazd do chorwacji dokładnie rogoźnica wyspa i wyjazd mam 30 lipca i mam do was pytanie czy podczas podróży mogą mnie czekać jakieś niemiłe spotkania z policjantami bo jestem zmuszony jechać swoim tymczasowym autkiem czyli Audi 80 B3 z 1988r i nie wiem czy mogą sie do mnie doczepić że takim starym autem autko konstrukcje jak i podłogę ma zdrową jedynie na jednym błotniku przednim jest minimalna korozja i leciutka na rancie drzwi auto jeździ na lpg który był regulowany niedawno i emisje spalin ma też w normie wycieków z silnika nie ma aby z niego kapało jedynie delikatnie sie poci uszczelka pod głowicą. Czy z takim autem mogę spokojnie sie wybrać w podróż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża się mi wyjazd do chorwacji dokładnie rogoźnica wyspa i wyjazd mam 30 lipca i mam do was pytanie czy podczas podróży mogą mnie czekać jakieś niemiłe spotkania z policjantami bo jestem zmuszony jechać swoim tymczasowym autkiem czyli Audi 80 B3 z 1988r i nie wiem czy mogą sie do mnie doczepić że takim starym autem autko konstrukcje jak i podłogę ma zdrową jedynie na jednym błotniku przednim jest minimalna korozja i leciutka na rancie drzwi auto jeździ na lpg który był regulowany niedawno i emisje spalin ma też w normie wycieków z silnika nie ma aby z niego kapało jedynie delikatnie sie poci uszczelka pod głowicą. Czy z takim autem mogę spokojnie sie wybrać w podróż ?

Pewnie, ja jeździłem dwa razy A3 z 1996 r. Ewentualnie unikaj centr dużych miast (np. Berlin) bo mogą wymagać odpowiednich plakietek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać można tylko musisz mieć auto sprawne mechanicznie. Przede wszystkim układ chłodzenia ,w lipcu są juz wysokie temp. Silnik dostaje w kość, zwłaszcza w Alpach takie układ hamulcowy musi być pewny nie tylko nie tylko tarcze i klocki ale także przewody hamulcowe gumowe i miedziane.

Na pewno klimy nie ma w aucie.

Auto musi być 100 % sprawne mechaniczne. Ja bym inaczej nie jechał. To nie są nasze górki Beskidy.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Szczególnie policja w Austrii jest uczulona na starsze auta obcokrajowców . Doczepiaja się do wszystkiego do stanu opon.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest sprawne jedynie musze wymienić komplet drążków kierowniczych bo stukaja a tak po za tym ok. Zmartwiłem się bo ktoos mi powiedzal ze w Austrii mogę miec przez to auto kontrole bo stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest sprawne jedynie musze wymienić komplet drążków kierowniczych bo stukaja a tak po za tym ok. Zmartwiłem się bo ktoos mi powiedzal ze w Austrii mogę miec przez to auto kontrole bo stare

Również jechałem przez Alpy (Austria) - raz mnie policja zatrzymała - za przekroczenie prędkości :) ale nic nie oglądali samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedź przez Słowację, chyba że sporo dalej.

Słowacja trzeba tylko uważać na prędkość, teren zabudowany.

Węgry mało Policji prawie wcale na autostradzie.

Chorwacja to już luz, tam jeżdżą "gorsze" auta (starsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę właśnie sobie rozplanować jakąś trasę dokładniej i jeszcze delikatnie dopieścić autko technicznie żeby było pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę właśnie sobie rozplanować jakąś trasę dokładniej i jeszcze delikatnie dopieścić autko technicznie żeby było pewne

z ŁDZ ja bym jechał na:

KATO -> Ostrawa ->Brno -> Wiedeń -> Graz -> Zagrzeb -> Karlovac -> Zadar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę właśnie sobie rozplanować jakąś trasę dokładniej i jeszcze delikatnie dopieścić autko technicznie żeby było pewne

z ŁDZ ja bym jechał na:

KATO -> Ostrawa ->Brno -> Wiedeń -> Graz -> Zagrzeb -> Karlovac -> Zadar...

A powiedz opłaca się omijac autostrady czy nie bo ktoś mi mówił że dużo kasy kosztują winiety ale nie wiem bo to mój pierwszy wyjazd tak daleko i żebym nie miał problemu z tankowaniem gazu w nocy bo bede jechał nocą autkiem w gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kombinują i omijają autostrady w Słowenii bo faktycznie jest drogo. 15 euro za 7 dni, 30 euro za miesiąc a samej autostrady jest chyba niecałe 50 km. Ale czy warto kombinować dla tych 100 zł przy całej kwocie która idzie na wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tu 100 tam. Dla mnie warto. Objazd jest łatwy i jedzie się wzdłuż autostrady i przez pewien odcinek widać tych co płacili a ty nie a jedziecie praktycznie równolegle. Można wyjść z założenia że lecimy na pełnym wąsie i wbić się od razu w samolot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa, ja uważam że nie warto. Idąc w tym kierunku to w Czechach, Austrii i Chorwacji też można omijać autostrady. 100zł tu 100zł tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz też 50km za te pieniążki??.. Twoja kasa Twój wybór.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz też 50km za te pieniążki??.. Twoja kasa Twój wybór.. Pozdrawiam

Dlatego pisałem, że moim zdaniem, a oczywiście każdy robi jak chce.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...