Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy ja w tm roku jadę na 12 dni do chorwacji a dokładnie do Rogoźnica wyspa i mam do was kilka pytań odnośnie mojego wyjazdu

1. Jaką trasę najlepiej sobie wybrać bo nawigacje w różnych sprzętach pokazują różnie

2. Jadę autem na LPG czy jest jakiś problem z tym paliwem na odcinku polska- chorwacja

3. lepiej wymieniać pln na euro w polsce czy na miejscu

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Koledzy ja w tm roku jadę na 12 dni do chorwacji a dokładnie do Rogoźnica wyspa i mam do was kilka pytań odnośnie mojego wyjazdu

1. Jaką trasę najlepiej sobie wybrać bo nawigacje w różnych sprzętach pokazują różnie

2. Jadę autem na LPG czy jest jakiś problem z tym paliwem na odcinku polska- chorwacja

3. lepiej wymieniać pln na euro w polsce czy na miejscu

1,Jeśli jedziesz z Łodzi to jedynką na Ostrawę później Wiedeń i przez Słowenię na Zagrzeb, ja osobiście jeżdżę przez Węgry

2. nie wiem od zawsze jeżdżę dieslem

3. weź trochę euro na oplacenie noclegu, złotówki wymienisz w każdym banku, kantorze a najlepiej płacić kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pln idzie wymienić na miejscu

lpg sa dostępne ale jest ich 10 razy mniej niż w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jesli chodzi o stacje z lpg to nie ma co wyjeżdżać gazu do końca z nadzieją że za sekundę będzie stacja tylko jak jest jakaś widoczna to najlepiej do tankować do pełna bo nie wiadomo za ile będzie stacja.

czyli nie wymieniać w polsce PLN na kuny tylko wziąć z polski euro na opłacenie noclegu tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi trasę z widokami to polecam jechać przez Bośnie, widoki że dech zapiera, trasa przez Banja Luke, zawsze tamtedy jeżdżę.

A osoby jadące przez Austrię warto zahaczyć i przejechać się trasą Alpejską Grossglockner, trasa fajna, za Monachium mieliśmy wcześnie rano małą drzemkę, po czym przywitałą nas piękna pogoda więc postanowiliśmy zaliczyć trasę - super jeśli ktoś lubi góry ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, macie jakies namiary na apartamenty ( najlepiej caly dom ) koniecznie z basenem w okolicach splitu, makarska? Min. 4 sypialnie 7 osob doroslych i 4 dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, macie jakies namiary na apartamenty ( najlepiej caly dom ) koniecznie z basenem w okolicach splitu, makarska? Min. 4 sypialnie 7 osob doroslych i 4 dzieci?

http://www.makarska-promajna.com/en/apartmanbojka4.html

byliśmy forumowo rok temu w Bojce w 4 rodziny, wysoki standard, do morza ze 150m bez schodów, na terenie domu basen + mnóstwo zabawek dla dzieci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedaleko Rogoznicy dwa razy i tak:

Trasa - Czechy, Austria, Słowenia

LPG - najgorzej w Austrii nocą natomiast Chorwacja jest zasiana stacjami z LPG

Waluty zawsze wymieniam u dostawców pieczywa ;) mają dobry kurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi trasę z widokami to polecam jechać przez Bośnie, widoki że dech zapiera, trasa przez Banja Luke, zawsze tamtedy jeżdżę.

A osoby jadące przez Austrię warto zahaczyć i przejechać się trasą Alpejską Grossglockner, trasa fajna, za Monachium mieliśmy wcześnie rano małą drzemkę, po czym przywitałą nas piękna pogoda więc postanowiliśmy zaliczyć trasę - super jeśli ktoś lubi góry ;)

pozdrawiam

moglbys to na gogle maps zaznaczyc jakos ? :)bo ja zawsze jezdzilem i widokow fajnych prawie zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi trasę z widokami to polecam jechać przez Bośnie, widoki że dech zapiera, trasa przez Banja Luke, zawsze tamtedy jeżdżę.

A osoby jadące przez Austrię warto zahaczyć i przejechać się trasą Alpejską Grossglockner, trasa fajna, za Monachium mieliśmy wcześnie rano małą drzemkę, po czym przywitałą nas piękna pogoda więc postanowiliśmy zaliczyć trasę - super jeśli ktoś lubi góry ;)

pozdrawiam

moglbys to na gogle maps zaznaczyc jakos ? :)bo ja zawsze jezdzilem i widokow fajnych prawie zero :)

Podstawa to pogoda :)

Miałem plan awaryjny gdyby pogody nie było. My ruszaliśmy z Koszalina więc droga prosta. Plan był taki wyjazd o 19 ale oczywiście nigdy nie udało nam się wyjechać punktualnie ;) więc był poślizg ponad godzinny. Plan zakładał by Monachium minąć przed godzinami rannymi by uniknąć korków. Tam mały odpoczynek/drzemka na parkingu i miałem dwa wyjścia jeśli pogoda względna jedziemy trasą Wysoko alpejską, jeśli pogoda nieciekawa jedziemy do Postojnej zobaczyć jaskinie. Akurat pogoda przywitała nas można powiedzieć idealna, więc długo się nie zastanawiając pojechaliśmy na Grossglockner, a że byliśmy już na tej drodze z samego rana to aż tak dużego ruchu nie było choć widać było jak ruch się zwiększał bo jak jest pogoda trasa bardzo oblegana :). Trasa super, ale trochę auto w kość dostaje, miałem auto na maksa zapakowane+bagażnik dachowy. Przed wyjazdem miałem robiony dwumas+sprzęgło + nowe tarcze i klocki i cieszę się, że zrobiłem wymianę bo mogłoby być różnie, robiłem 2-3 przystanki dłuższe by dać czas odpocząć maszynie. Generalnie warto przejechać trasę i dłużej poświęcić na niej czas. My trasę cała zjechaliśmy kilka odpoczynków + śniadanie. Mieliśmy dobry czas, więc postanowiłem jeszcze obskoczyć Jaskinie Postojna. Udało się dojechać i kupić bilety na przed ostatni wjazd do jaskini. A z Postojnej już kierunek na CRO. W planach mieliśmy Jeziora P. dlatego nocowaliśmy u bardzo przemiłej Pani Mariji Brajdic, polecam jeśli wybieracie się na jeziorka a warto odwiedzić. A rano już Jeziora i przejazd na docelowe miejsce - a stacjonowaliśmy w Krvavicy - pomiędzy Makarską a Baska. Dla mnie miejsce ok, cisza spokój nie ma tłoków na plaży i super urokliwa plaża. Jak coś pisz śmiało na wszystko odpowiem. Pozdrawiam

https://www.google.pl/maps/dir/Koszalin/Grossglockner+High+Alpine+Rd,+5661,+Austria/Postojna+Cave,+Jamska+cesta,+Gmina+Postojna,+S%C5%82owenia/Brajdi%C4%87+Selo,+Chorwacja/@49.661509,8.771878,5z/data=!4m26!4m25!1m5!1m1!1s0x4701cd1a2d7e8dd5:0x6835c93c1ea25cd0!2m2!1d16.1714908!2d54.1943219!1m5!1m1!1s0x477715a6c2f6e8f5:0xd2cd590e3196a135!2m2!1d12.842778!2d47.083333!1m5!1m1!1s0x477b31e1cd708b2b:0x8d4720fffb2d02be!2m2!1d14.2038417!2d45.7830298!1m5!1m1!1s0x476157643e8b2acf:0xfcacbd52364e19b0!2m2!1d15.6410961!2d44.9853907!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

dokładnie... z Koszalina to najbardziej optymalna trasa....gdyby nie bagażnik dachowy to przez DE moment by się przejechało a tak starałem się nie przekraczać 150-160 by bagażnik nie odfrunął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

dokładnie... z Koszalina to najbardziej optymalna trasa....gdyby nie bagażnik dachowy to przez DE moment by się przejechało a tak starałem się nie przekraczać 150-160 by bagażnik nie odfrunął :)

nad morzem mieszkać i nad morze jeździć :grin: a tak na poważnie to troszkę km masz do przejechania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

dokładnie... z Koszalina to najbardziej optymalna trasa....gdyby nie bagażnik dachowy to przez DE moment by się przejechało a tak starałem się nie przekraczać 150-160 by bagażnik nie odfrunął :)

nad morzem mieszkać i nad morze jeździć :grin: a tak na poważnie to troszkę km masz do przejechania

No tak tylko nasz Bałtyk jest jaki jest ;) a do tego CRO ma nie tylko piękne plaże ale i jest co do zwiedzania, więc podczas naszego 1 wyjazdu do CRO sporo zjeździliśmy i sporo zobaczyliśmy, na pewno wrócimy tam no i na pewno poświęcimy więcej czasu na Bośnię która nas urzekła swoim klimatem więc 2-3 dni tam zostaniemy. Ale to dopiero w 2017, bo 2016 już zaplanowany - także woda ale tym razem Teneryfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

dokładnie... z Koszalina to najbardziej optymalna trasa....gdyby nie bagażnik dachowy to przez DE moment by się przejechało a tak starałem się nie przekraczać 150-160 by bagażnik nie odfrunął :)

nad morzem mieszkać i nad morze jeździć :grin: a tak na poważnie to troszkę km masz do przejechania

No tak tylko nasz Bałtyk jest jaki jest ;) a do tego CRO ma nie tylko piękne plaże ale i jest co do zwiedzania, więc podczas naszego 1 wyjazdu do CRO sporo zjeździliśmy i sporo zobaczyliśmy, na pewno wrócimy tam no i na pewno poświęcimy więcej czasu na Bośnię która nas urzekła swoim klimatem więc 2-3 dni tam zostaniemy. Ale to dopiero w 2017, bo 2016 już zaplanowany - także woda ale tym razem Teneryfa.

Żartowałem, sam nad naszym morzem byłem 3 razy a w CRO chyba 13 albo 14 razy , ach te widoki i ciepła woda robią swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w tym roku przez Węgry bo chyba lipa będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego?? Powinno być jeszcze więcej 86 odremontowanej :)

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego?? Powinno być jeszcze więcej 86 odremontowanej :)

chyba miał na myśli imigrantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo Ty kolego przez Niemcy ciskales :) Myslalem ze tez jak wiekszosc, przez Czechy :) Za duzo drogi bym musial nadrabiac zeby tamtedy jechac :)

dokładnie... z Koszalina to najbardziej optymalna trasa....gdyby nie bagażnik dachowy to przez DE moment by się przejechało a tak starałem się nie przekraczać 150-160 by bagażnik nie odfrunął :)

A juz myslalem ze 2 razy jechalem i mnie super trasa ominela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...