Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie tak jak Stanley pisze.

Wystarczy wypatrywać ludzi trzymających tabliczki z napisem Sobe/Apartamenti. Smiało można jechać w ciemno, miejsc noclegowych jest bardzo dużo.

Osobiście, planowałem urlop w Baska Voda ale przejeżdzając stwierdziłem, że chyba pojadę dalej i bez problemu znalazłem apartament w Tucepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie, biorę sobie do serca rady kolegów i też lecę w ciemno :wink:

Krzysiek kiedy chcesz lecieć ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem z Chorwacji ;)

przed wyjazdem nie wierzyłem że są tam tak wysokie ceny a jednak

o nocleg nie musisz się martwić jest tam tyle ofert że można przebierać nawet jadąc w ciemno - przy drodze masz osoby siedzące na krzesłach z oferta noclegu

pogoda rekompensuje wszystko - prawie 60 st. w słońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jade w ciemno :decayed:

---------- Post dopisany at 09:34 ---------- Poprzedni post napisany at 09:33 ----------

dzisiaj wróciłem z Chorwacji ;)

przed wyjazdem nie wierzyłem że są tam tak wysokie ceny a jednak

o nocleg nie musisz się martwić jest tam tyle ofert że można przebierać nawet jadąc w ciemno - przy drodze masz osoby siedzące na krzesłach z oferta noclegu

pogoda rekompensuje wszystko - prawie 60 st. w słońcu ;)

wysokie ceny??? a dokladniej czego ceny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOCLEG - jechać w ciemno, nic nie szukać wcześniej. Mnóstwo ofert, można przebierać i wybierać co bardziej komu pasuje. Od Splitu po Tucepi ( delej nie byłem ) polecam dwie miejscowości: Baśka Voda i Tućepi.

CENY - jest drogo, nawet bardzo drogo. Piwo 15 kun, puszka w sklepie 10 kun. Pizza ( wielkości u Nas małej ) średnio to wydatek 50 kun, jakiś obiadek to już 80 kun trza wydać. Nawet za wodę na plaży do opłukania trzeba płacić 2 kuny... Porcja frytek 15 kun, woda w sklepach to około 10 kun ( 0,5l. ), podobnie coca-cola. Owoce, chleb, zwykłe jedzenie na śniadanie wychodzi ze dwa razy drożej jak w Polsce. Nic dziwnego że najbardziej oblegany sklep na Rivierze Makarskiej to Lidl... Pozostałe duże sieciówki nie są dużo tańsze jak małe sklepy lokalne - max. 10%... Najtańszy z tego wszystkiego jest nocleg :) Aha, 1 kuna = 0,6 pln.

ATRAKCJE - parasailing dla trzech osób 450 kub dla 3 osób, nurkowanie 300 kun od osoby, całodniowy rejs statkiem 230 kuny od osoby z wyżywieniem. Ceny wyjściowe są nieco wyższe, podaję jakie udało Nam się wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz czy będziesz jadł w restauracjach czy będziesz sam robił obiady itp

wycieczki w tym roku odpuściłem z powodu temperatur ale ceny tez mieli fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tania Chorwacja się skończyła gdzieś koło 2011 r.

Byłem w 4 osoby na 12 dni w hotelu w Tucepii wydałem:facepalm:

Turcje ***** z all inclusive można było trafić w tej cenie, ale nie żałuję może we wrześniu jeszcze raz pojadę:slina:

Tutaj rezerwowałem w 2009 roku:Apartments - Makarska ť Accommodation ť Adriatic.hr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj koles byl w tamtym roku w okolicy zadaru i te ceny co podawal to polowa tych twoich hmmm to jest az taka roznica w regionie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wybieram sie pierwszy raz do Chorwacji trochę czytałem o tym jest nawet ogromne forum wszystkich wyjeżdżających do Chorwacji z opisem praktycznie wszystkich aspektów od cen i noclegów przez drogę jaką jechać, koszt winiet po podstawowe zwroty po chorwacku (Cro.pl). Jest wyszukiwarka noclegów Adriatic.hr jest super przygotowana, fajna wyszukiwarka itd. i już zamówiłem tam apartament opinie innych ludzi potwierdzają że nie ma strachu ludzie bardzo zadowoleni z obsługi tego portalu, ale jest drogo oni liczą sobie prowizję, ale załatwiają wszytko za ciebie. Można obczaić sobie tam fajny apartament i później poszukać telefonu bezpośrednio do właściciela i zarezerwować taniej. Jak? Wchodzimy na Chorwackie Google i wpisujemy np. baška voda sobe czy makarska sobe po zdjęciach idzie znaleźć bo często są te same.\

Dodam tylko ze róznice w cenie na 1 dniu za domek/pokój czy coś mogą sięgać np. 50 Euro ja zarezerwowałem bezpośrednio u właściciela za 60 Euro, a na portalu adriatic.hr ten sam pokój 100 Euro/dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wybieram sie pierwszy raz do Chorwacji trochę czytałem o tym jest nawet ogromne forum wszystkich wyjeżdżających do Chorwacji z opisem praktycznie wszystkich aspektów od cen i noclegów przez drogę jaką jechać, koszt winiet po podstawowe zwroty po chorwacku (Cro.pl). Jest wyszukiwarka noclegów Adriatic.hr jest super przygotowana, fajna wyszukiwarka itd. i już zamówiłem tam apartament opinie innych ludzi potwierdzają że nie ma strachu ludzie bardzo zadowoleni z obsługi tego portalu, ale jest drogo oni liczą sobie prowizję, ale załatwiają wszytko za ciebie. Można obczaić sobie tam fajny apartament i później poszukać telefonu bezpośrednio do właściciela i zarezerwować taniej. Jak? Wchodzimy na Chorwackie Google i wpisujemy np. baška voda sobe czy makarska sobe po zdjęciach idzie znaleźć bo często są te same.\

Dodam tylko ze róznice w cenie na 1 dniu za domek/pokój czy coś mogą sięgać np. 50 Euro ja zarezerwowałem bezpośrednio u właściciela za 60 Euro, a na portalu adriatic.hr ten sam pokój 100 Euro/dzień

ja kilkakrotnie jechałem i na miejscu szukałem, płacisz około 35-40E Za apartament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obecnie nie wystarczy :(

wszystko zależy gdzie i na ile osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja to genialne miejsce na wakacje. Byłem 3 razy z rzędu i chętnie pojechałbym po raz 4., ale w tym roku nie wypaliło.

Szybkie rady ode mnie:

- Jeśli lubisz duże miasta z komercją, ale dobrymi restauracjami i wieloma atrakcjami, polecam miejscowość Makarska. Nie polecam Splitu - bardzo brzydka plaża z brudną wodą. I wszędzie niemiły zapach. W dużych miastach wadą jest, że na plaży jest tłok, albo wcale nie ma miejsca. Ale za to życie nocne - bajka :) Odradzam tzw. Fish Picknicki - naganiacze chodzą po plażach. Opisałem to szerzej tutaj: Makarska - Fish Picnic na statku Calypso | Cro.pl - Chorwacja Online

- W mieście Tučepi może Was zdziwić, że ludzie rezerwują sobie miejsce na plaży zostawiając na noc ręczniki. Więc nawet z samego rana ciężko znaleźć "legowisko". (przynajmniej rok temu tak było)

- Jeśli lubisz ciszę i spokój, zdecydowanie polecam południową część Chorwacji. My 2 razy byliśmy w malutkiej miejscowości Mlini. Doskonałe miejsce na relaks.

- Jeśli lubisz wina, polecam półwysep Pelješac. Najłatwiej popłynąć promem z Ploce do Trpanj i później autem przed siebie. Praktycznie w każdym mijanym mieście zobaczycie bardzo gościnne winnice. Ja od siebie polecam winiarnię Matuško w miejscowości Potomje - mają doskonałe wina i świetną oliwę z oliwek.

- Nie każdy wie, że w wyżej wymienionej miejscowości Potomje jest tunel przez górę. Tuż za nim jest zjazd do drugiej części miejscowości. Są tam genialne plaże i sporo kwater w dobrych cenach. Polecam zakupić kilka butelek dobrego wina i zaszyć się tam na kilka dni :)

- Polecam zakup swojskiej wiśniówki, słodkiego wina Prošek i jeśli ktoś lubi - Rakiji. My przed wyjazdem robiliśmy zapasy na cały rok :)

- Najważniejsze. Chorwacja wciąga. Wszyscy, którzy tam byli twierdzą tak samo. Po drodze spotykaliśmy ludzi, którzy jechali swój n-ty raz. W Makarskiej rozmawialiśmy z polską rodziną, która była 16. raz z rzędu. Jak wspomniałem, my też chętnie pojechalibyśmy kolejny, 4. już raz.

Pozdrawiam i życzę miłych wakacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeśli lubisz ciszę i spokój, zdecydowanie polecam południową część Chorwacji. My 2 razy byliśmy w malutkiej miejscowości Mlini. Doskonałe miejsce na relaks.

potwierdzam, byłem tam kilka dni, ładna i spokojna okolica, plaże z kamyczkami, całkiem dobre miejsce do snorkeelingu, spora przystań. Niedaleko w zatoce pozostałości po kompleksie hoteleowym ostrzelanym podczas wojny (w nocy można się zesrać, taki klimacik), na pobliskich wzgórzach miny i żmije. Do Dubrovnika rzut beretem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeśli lubisz ciszę i spokój, zdecydowanie polecam południową część Chorwacji. My 2 razy byliśmy w malutkiej miejscowości Mlini. Doskonałe miejsce na relaks.

potwierdzam, byłem tam kilka dni, ładna i spokojna okolica, plaże z kamyczkami, całkiem dobre miejsce do snorkeelingu, spora przystań. Niedaleko w zatoce pozostałości po kompleksie hoteleowym ostrzelanym podczas wojny (w nocy można się zesrać, taki klimacik), na pobliskich wzgórzach miny i żmije. Do Dubrovnika rzut beretem :decayed:

Masz na myśli Kupari?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Kupari?

W tamtej okolicy są dwa duże opuszczone hotele. Pierwszy w Kupari, drugi bodajże w miejscowości Plat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj koles byl w tamtym roku w okolicy zadaru i te ceny co podawal to polowa tych twoich hmmm to jest az taka roznica w regionie ????

Piszesz o cenach jakie ja podawałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Kupari?

W tamtej okolicy są dwa duże opuszczone hotele. Pierwszy w Kupari, drugi bodajże w miejscowości Plat.

daj jakiś namiar na ten drugi bo nie mogę nic znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jakiś namiar na ten drugi bo nie mogę nic znaleść

Tutaj Google Street View: http://goo.gl/IIAmK

A tutaj na mapie: http://goo.gl/tYNLA

Kilka zdjęć z forum cro.pl: Stare opuszczone hotele | Cro.pl - Chorwacja Online Tam też znajdziesz więcej relacji i zdjęć z takich miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...