Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, stanley napisał:

Chata na zadupiu. Nic mi więcej nie trzeba ;) Smartfony, kompy out i jest totalny chill out emoji6.png

Ja mam to samo, po kilkunastu wjazdach do naprawdę wypasionych hoteli typu Hilton czy Mariott zauważyłem że mnie to męczy i wogóle tam nie odpoczywam. Teraz idę w drugą stronę czyli bungalowy na plaży na końcu świata, najlepiej jak do nich można tylko dopłynąć łodką :) Cywilizacja i komercja out ! 

w Grudniu tu mnie szukać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widzę ze wszyscy rezygnują z Chorwacji [emoji23][emoji23]. Może jest ktoś kto ma za sobą Tajlandie?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Nie wszyscy ;). My mamy wyjazd jeszcze przed sobą. Nie wykluczam tez Cro za rok. Zobaczymy jak się wszystko ułoży;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdybym spróbował to i mi by się spodobało, ale jestem zadowolony ze zdecydowałem się na Corfu. Jednak teraz tylko i wyłącznie piaszczysta plaża...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TOM3K napisał:

widzę ze wszyscy rezygnują z Chorwacji emoji23.pngemoji23.png. Może jest ktoś kto ma za sobą Tajlandie?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Ja uderzam 14.12 - 27.12

15-17 Bangkok ------> samolot-----> Surat Thani-------> prom 17-20 Koh Samui----->prom----> 20-26 Ko Phangan----->prom------>Surat Thani----->samolot----- >26-27 Bangkok 

Tylko jeszcze żonie muszę powiedzieć że musi się w plecak max 55l spakować :) 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uderzam 14.12 - 27.12
15-17 Bangkok
17-20 Koh Samui
20-26 Ko Phangan
26-27 Bangkok 
Tylko jeszcze żonie muszę powiedzieć że musi się w plecak max 55l spakować [emoji4] 
Sam ogarniałeś wszystko czy przez jakieś biuro?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a co do dzieci i plaż to mam akurat odmienne zdanie. Drobne kamienie lepiej się sprawdziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uderzam 14.12 - 27.12
15-17 Bangkok ------> samolot 17-20 Koh Samui-------> prom 20-26 Ko Phangan------->samolot 26-27 Bangkok 
Tylko jeszcze żonie muszę powiedzieć że musi się w plecak max 55l spakować [emoji4] 
Żonę bierzesz do Bangkoku ? ;)
Tam jest sporo nowych żon ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TOM3K napisał:

Sam ogarniałeś wszystko czy przez jakieś biuro?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

sam, bilety kupiłem przez skyscanner po 1850zł sztuka, hotele rezerwowałem przez booking i agoda w zależności gdzie było taniej. 

Węwnątz Tajlandii przeloty są mega tanie pod warunkiem że pakujesz się w bagaż podręczny. Nie ma z tym problemu bo za 1$ wszędzie są pralnie, dostajesz wyprane i wyprasowane ciuchy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stanley napisał:

Żonę bierzesz do Bangkoku ? ;)
Tam jest sporo nowych żon ;)

żone i młodego ( 6lat ) :)  Dlatego wybrałem regiony dzikie i spokojne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam, bilety kupiłem przez skyscanner po 1850zł sztuka, hotele rezerwowałem przez booking i agoda w zależności gdzie było taniej. 
Węwnątz Tajlandii przeloty są mega tanie pod warunkiem że pakujesz się w bagaż podręczny. Nie ma z tym problemu bo za 1$ wszędzie są pralnie, dostajesz wyprane i wyprasowane ciuchy [emoji4] 
U mnie ciężko z takim planowaniem. Ale dzięki za info będę sobie przeglądał na spokojnie bo czasu mam od groma do następnych wakacji [emoji23] (Jeszcze jedne się nie skończyły). Ja jednak i tak wybrałbym jeden hotel żeby leżeć i tyłka nie ruszać z miejsca.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TOM3K napisał:

U mnie ciężko z takim planowaniem. Ale dzięki za info będę sobie przeglądał na spokojnie bo czasu mam od groma do następnych wakacji emoji23.png (Jeszcze jedne się nie skończyły). Ja jednak i tak wybrałbym jeden hotel żeby leżeć i tyłka nie ruszać z miejsca.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz tylko hotel to jaki sens tłuc się na drugi konieć świata ? :) celuj w jakieś Kanary i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja chce Tajlandie i tylko z tego względu. Myślę że jej nie przejdzie i nie skończy się na hotelu, a ja bede musiał swój relaks zamienić na jakieś zwiedzania itp.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 09:23, Góral65 napisał:

Najgorzej jest przez Słowację, nie wiem jak Ty chcesz jechać, ja jeżdżę Chyżne- Rużomberk-Bańska-Zwoleń jest jakieś 180km zwykłą drogą w tym jakieś 30km dwupasmowej szybkiej drogi, trzeba bardzo uważać w terenie zabudowanym bardzo często stoją z suszarkami i nie ma 10km tolerancji nawet za przekroczenie 2km potrafią wlepić mandat, Węgry to już autostrada i tak samo Chorwacja

W Słowacji juz od 6km łapią . Ogolnie to jechalem do Budapesztu przez Slowacje i pierdziele....strasznie wolno sie jedzie i caly czas trzeba uwazac bo tam sie chowaja nawet na przystankach łajzy....w tym roku lece na Cypr, ale za rok jak na Cro sie zdecyduje to tylko Czechy>Austra>Słowenia objazdem > Cro

 

A co do zarcia to dla mnie w Cro jest zarcie ogolnie slabe....wszystko tak ocieka tluszczem ze szkoda gadac , wszystko masowa, w wiekszych miesjcowach przy zarciu tak kopie olejem ze zgroza :) Ale coz poradzaic, jest tam pieknie i to ze autem mozna pocisnac to cos pieknego :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich doświadczeniach z cro, mogę stwierdzić,  że miejscowości znane typu makarska, baska, brela, omis, w sezonie to masakra totalna - jak w markecie przed bożym narodzeniem [a pojechałem z mojej wiochy tam w czerwcu, gdzie rok temu nocleg w makarskiej miałem i był looz]

Ceny do zeszłego roku też na obiedzie w czerwcu około 5kun. ale szok przeżyłem  makarska - omiś gdzie za podobny obiad wołali w omisiu z 20 kun więcej.

Przez ostatnie 5 lat jeżdżę w większości na wiochy, po za sezonem, gdzie prywatna plaża, obiady typu spaghetti i inne cuda z pl [bez zupek], a wieczory w większych miejscowościach na rybkę/drinka itd. To w tym roku kiepsko cenowo to wyglądało. 

 

Chodź za osobę wyszło nas 1900zł - dojazd, winiety, bus na 6 osób, wodospady krka, rejs na brać, apartament 1 od morza w marusici, z domkiem na plaży [lodówka,wc, prysznic,skład na parasole itp.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

powiedz mi proszę co zjadłeś za 100zł w 4 osoby bo nawet jakieś zdechłe risotto to kosz 35-40zł do tego napoje i 200zł to jakieś minimum , nie mówiąc że po takim risotto to by dopiero człowiek coś zjadł :) 

Chyba że mówisz o fastfood typu pizza, frytki, hamburgery, Chevapchichi to może za 100zł by chwyciło bez napojów.

 

 

Mowie o wypadzie do knajpy restauracji.

Bierzesz pizze na 2 doroslych styka bez problemu placisz 120 kuniszy do tego dla malych spaghetii albo mala pizze za ok 35 jedno 0,5L ozujsko i soki dla babli.

Miescisz sie spokojnie w 200kuniszach..

Wiadomo ze jak wezmiesz cokolwiek innego wyjdzie drozej ale bez kitu.

Koles zamowil bassa fryty i salatke do tego 1l ozujska pizze dla zonki i spaghetii dla malego i zaplacil cos grubo ponizej 300kuniszy.

Wypad z szefem po rybki na targ kupno paru szt lubina to koszt ok 100kuniszy do tego buleczka zrobiona przez goscia zaprawiona oliwa i wieczor spedzony za***iście za mala kase.

W holetu nie znajdziesz tego klimatu.

Ale nia kazdy tubylec tak ugaszcza i  polewa Ci na stol swoje winko..

Wszystko zalezy w jaki region trafisz.

Przyklad zwykla galka loda.

Pod patykiem ok 6 kun w barze restauracjii 7-8 zas na boll kosztuje 10-12kun...

 

Wiadomo cro jest piekna tubyle zyja z nas i ceny beda windowac na lep na szyje ale patrze na to co u nas dzieje sie w prostej stonce to nie zalamuje mnie ich wzrost.

Droga to jest duzy minus tego calego wypadu.

Idzie zajoba dostac jak sie siedzi tyle na tylku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigova Czarnogóra30c400e62066f0163cf0d6e0ebefa045.jpgf2f4a859562141c656f73ed0866248b5.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już raczej bankowo Cro odpuszam. 

jedze1.jpg

jedze3.jpg

jedze4.jpg

Do tego dwa piwka i sok :) rachunek 38 Euro. Knajpa polecana przez Tripadvisor na plaży, nie bar na zadupiu. W Chorwacji trza by minmum x2.5 zapłacić.

 

A klimaty też bardzo sympatyczne :)

plaza1.jpg

plaza2.jpg

plaza3.jpg

plaza4.jpg

plaza5.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Góral65 napisał:

Gdzie tak pięknie?  i tanio?

a właśnie nie napisałem najważniejszego :) Tassos, mała nie znana jeszcze wyspa w Grecji.

Samolotem do Kavali i promem na Tassos.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, l.e.s.t.e.r napisał:

a właśnie nie napisałem najważniejszego :) Tassos, mała nie znana jeszcze wyspa w Grecji.

Samolotem do Kavali i promem na Tassos.

jakie tam teraz temperatury, w sobotę wróciłem z Cro i nie było najcieplej 24-26 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...