Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja tez mam Avanta i mam manetke z sedana :P

a jak używasz tylnej wycieraczki i spryskiwacza ?[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 19:40_________________________________________________

A to już dokładnie nie wiem jak jest w przypadku 32 pinowej wtyczki a niema na niej opisu?

Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia – jutro się wezmę za to na ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki guzik ? jak w oryginalnej manetce odpychasz ją od siebie i działa to po co kombinować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega napisał ze ma manetke z sedana a tam nieda się jej odepchnąć od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) manetke z avanta jest b.ciezko znalezc...a przerobic nie przerobisz... wiec jedynie Ci zostaje albo zrobienie guzika albo zrezygnowanie z wycieraczki :) ja wczesniej zlikwidowalem wycieraczke wiec nie mialem takiego dylematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dało by rady z dwóch zrobić jednej? :mysli

http://moto.allegro.pl/item821935481_audi_a4_przelaczniki_zespolone_4d0953513d.html na zdjęciu środkowa chyba od kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobaczcie to

http://www.allegro.pl/item819852390_przelacznik_zespolony_audi_a4_a6_tt_prawy.html

chyba nowe mają do avanta i sedana[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 20:04_________________________________________________

a nie dało by rady z dwóch zrobić jednej? :mysli

http://moto.allegro.pl/item821935481_audi_a4_przelaczniki_zespolone_4d0953513d.html na zdjęciu środkowa chyba od kombi.

ale gość na aukcji napisał że zostały mu tylko do sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pasuje też małem na uwadze te manetki tylko zauważ jedno ze ori manetka jest prosta a te sa podgięte do góry jak w b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze coś

http://www.allegro.pl/item840247362_audi_a4_lifting_manetki_przelaczniki.html

powiem że u mnie są właśnie tak podgięte.

http://www.allegro.pl/item852431280_audi_a2_a3_a4_a6_vw_golf_przelacznik_zespolony.html

w każdym bądź razie dziekuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sprawdziłem ten kod licznika +16160 i zmieniłem go na 00160 niestety „fontanna” wciąż się wyświetla. Co do RDS-u wyciągnąłem radio i okazuje się, że ja mam kostkę w radiu nawet te przewody, o których wspominałeś są wpięte w tą kostkę i idą tylko nie wiem gdzie, bo wiązka jest zaizolowana. Zamówiłem manetkę zobaczymy co to będzie – nowa tylko prawa strona 75 PLN.

schemat_radio.jpg

wtyczka.jpg

kostka dolna radia (ze schematu) ta co zaznaczona na zielono

licznik.jpg

wspominana "fontanna" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro kodowaniem niechce po dobroci, chociaż pojąć tego nie mogę to zewrzyj pin 15 od wtyczki fisu do masy i zgaśnie ewentualnie możesz dorezać sobie czujnik w zbiorniczku. Wtyczkę przy radiu też miałem już ori ale włśnie nie udało mi się doszukać gdzie te kable idą bo łączą się w grubą wiązkę, a manetkę kupiłem za 70zł ori i to całość razem z przełącznikem od świateł i kierunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny zadowolony z FISem :-) jak by ktoś potrzebował pomocy na Podkarpaciu z fisem to służę pomocą, montaż zajął mi 4 godziny, jedyny problem jaki mi został to świecąca sie lampka AIRBAGu nie wiem dlaczego :-( wie ktoś coś na ten temat?

Liczniki z UK z 1.8T założone do 1.6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem liczniki VDO założyłem tez VDO z anglika, i z benzyny do benzyny, wszystko wiec powinno działać od razu.... błędy jakie miałem po założeniu to :

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal too Low - Intermittent

01025 - Shareware Version. To Decode all DTCs

31-00 - Please Register/Activate

po tym sprawdziłem elektrycznie taśmę poduchy i bład już tylko taki pokazywało:

01025 - Trigger for On Board Diagnostic Lamp: Malfunction

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

i cały czas pokazuje i kontrolka się świeci :-( już tylko to mi zostało zeby montaż FISa uznać za udaną, także prroszę o jakie kolwiek info bo szukam i szukam i jasno nie ma powiedziane co zrobić .... :-( za każdą pomoc bedę wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A licznik założyłeś tez przed liftowy czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...