Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

FIS pokazuje spalanie benzyny ale jak będziesz jeździł na gazie to też będzie pokazywał tylko nie będzie ono się zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem dopiero co zakupionej A4 LIFT 1,9 TDI, 110KM, z 1999 roku, no i właśnie mam zegary bez FIS i chcę wymienić na zegary z FIS'em. Czy ktoś podjął by się wymienić i podłączyć mi zegary i za jaką cenę ??? Jestem z Przemyśla. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam opanowałem temat mojego fisa że tak słąbo było widać

okazało się przed chwilą że mam podświetlenie licznika zkręcone na maxa na min

po przekręceniu na zapłonie przycisku B w prawo działa idealnie pozdrawiam dzięki za odp :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem,mianowicie w 95% po odpaleniu silnika pali sie kontrolka ladowania i wcisne troszke gazu i jest ok ladowanie startuje,nieraz zastartuje od razu ale w 95 % nie.Mam licznik po lifcie a samochod 96 co zrobic?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem,mianowicie w 95% po odpaleniu silnika pali sie kontrolka ladowania i wcisne troszke gazu i jest ok ladowanie startuje,nieraz zastartuje od razu ale w 95 % nie.Mam licznik po lifcie a samochod 96 co zrobic?Pozdrawiam

Podejrzewam, ze "konczy" sie regulator napiecia (szczotkotrzymacz).

Sprawdz napiecie ładowania akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to nie kończy się regulator tylko jest inna kwestia a mianowicie po lifcie licznik jest podświetlany diodami a przed liftem zwykłą żarówką i jakoś inaczej się wzbudza alternator. Ponoć wystarczy wymienić regulator na taki z modeli po lifcie bynajmniej tak podpowiadali chłopaki na forum Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik jest podświetlany diodami a przed liftem zwykłą żarówką i jakoś inaczej się wzbudza alternator.

Szanowny kolego regulator nie rozroznia czy cos jest zasilane diodami czy zarowkami.Alternator ma podac okreslone przez regulator napięcie. Jezeli kontrolka ladowania sie swieci po uruchomieniu silnika ,a zwiekszenie obrotow gasi ta kontrolke to wina jest regulatora napiecia, wymiana na inny "sprawny " rozwiaze ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że może rozróżniać, ale możliwe ze faktycznie padł regulator, ale tu już musi sprawdzić kolega vauxhall95, po pierwsze czy na starym liczniku kontrolka też się świeciła czy stało się to po wymianie licznika. Po drugie sprawdzić jakie jest napięcie ładowania i jak zmienia się w stosunku do obrotów silnika.

Problemem faktycznie może być to że kontrolka w po lifcie to dioda która pobiera dużo mniejszy prąd niż żarówka i zapali się przy niższym napięciu, jeżeli okazało by się zę tak właśnie jest to trzeba by dołączyć dodatkowy rezystor aby pobór prądu był podobny do żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam 2 problemy. Po wymianie na FIS Swieci mi sie kontrolka AIRBAG oraz pokazuje mi duzo zawyzona odczyty z czujnika temperatura a mam oryginalny oraz zamiennik no i jest bez roznicy ktory podlacze bo pokazuje tyle samo.....

Co mam zrobic aby zlikwidowac te 2 'usterki' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym liczniku perfekt chodzilo.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 16:42_________________________________________________wszystko z ladowaniem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym liczniku perfekt chodzilo.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 16:42_________________________________________________wszystko z ladowaniem jest ok.

Czyli możliwe że dlatego że jest dioda, wypnij możne kabelek z licznika od kontrolki i podłącz do niego żarówkę taj jak jest w przed lifcie i zobacz czy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc ma żarówka w kontrolce w starym liczniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc ma żarówka w kontrolce w starym liczniku ?

bo ja wiem tego licznika nie mam prawie rok czasu.Ale byla fabryczna w kazdym badz razie nawet nie zmieniana,1.2w czy jakie tam ida nawet nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...