Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem fis, i pokazuje mi wszystko elegancko działa, tylko mam dwa pytania.

1. Czy to normalne że jak pokazuje mi spalanie chwilowe gdy wcisnę pedał gazu w podłogę to spalanie chwilowe wzrasta dopiero o ok 3s a jak puszczam (hamowanie silnikiem) od razu wskazuje 0,0L/KM?

2. Gdzieś widziałem że jedną z fukcji fisa jest wyświetlanie spalanie na godzinę w trakcie postoju, da się to aktywować czy to od wersji wsadu zależy?

Spalanie chwilowe dziala z opoznieniem. A spalanie na godzine to chyba w vagu pokazuje a nie na fisie... :wink:

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Pokazuje l/h ale w młodszych rocznikach (jednak Maciek dobrze mówi, że w vagu na blokach pomiarowych masz te wartości, ja zanim miałem FISa, to obliczyłem sobie średnie spalanie według tych danych). U nas po odpaleniu na przykład pokazuje średnie jakie jest, a to l/h to np rozpędź się, wyhamuj silnikiem i się trochę "poturlaj", to powinno mniej więcej pokazywać ile l/h pali, ale to tylko takie orientacyjne jest, mi w AKNie pokazywało coś w granicach 0,9-1,1 różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany zamontowałem concerta 2. Podłączyłem can pod szafę. Radio włącza się tak jak powinno po kluczyku. Podświetlanie działa popawnie ale nic nie wyświetla się na FIS :/ kodowanie radia mam 00001. Pomożecie coś podziałać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zamontowałem concerta 2. Podłączyłem can pod szafę. Radio włącza się tak jak powinno po kluczyku. Podświetlanie działa popawnie ale nic nie wyświetla się na FIS :/ kodowanie radia mam 00001. Pomożecie coś podziałać???

Vag, licznik, adaptacja, kanał 62 wpisz wartość 1. Musi pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem. Adaptacja zegarów na kanale 62 pomogła :) Wszystko śmiga

hehe.. kaju uprzedziłeś mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem. Adaptacja zegarów na kanale 62 pomogła :) Wszystko śmiga

hehe.. kaju uprzedziłeś mnie ...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do wymiany licznika w moim b5 ponieważ licznik przestał działać jak powinien działa kiedy mu sie podoba dowiadywałem sie co można z tym zrobić no ale niestety raczej to sie mi nie opłaci więc pomyślełem ze kupie drugi i po prostu wymienie No ale doszły mnie słuchy ze tak sie nie da po prostu wymienić bo imobilajzer bedzie szwankował czy to prawda ? co bym musiał wtedy zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do wymiany licznika w moim b5 ponieważ licznik przestał działać jak powinien działa kiedy mu sie podoba dowiadywałem sie co można z tym zrobić no ale niestety raczej to sie mi nie opłaci więc pomyślełem ze kupie drugi i po prostu wymienie No ale doszły mnie słuchy ze tak sie nie da po prostu wymienić bo imobilajzer bedzie szwankował czy to prawda ? co bym musiał wtedy zrobić ?

Masz immo poza zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? nie moge np wsadzic zegarow nowych i tylko dopisac pod niego kluczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? nie moge np wsadzic zegarow nowych i tylko dopisac pod niego kluczy?

ale jakie zegary masz a jakie chcesz wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? nie moge np wsadzic zegarow nowych i tylko dopisac pod niego kluczy?

Nie mozesz bo masz immo w liczniku czyli by odpalic auto musi byc taki sam kod immo w liczniku i w sterowniku silnika

jak wlozysz nowe zegary ktore maja inny kod immo niz masz teraz to nic nie da ze klucze dopiszesz do nowego licznika jak i tak licznik sie ze sterownikiem silnika nie dogada... lapiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? nie moge np wsadzic zegarow nowych i tylko dopisac pod niego kluczy?

Nie mozesz bo masz immo w liczniku czyli by odpalic auto musi byc taki sam kod immo w liczniku i w sterowniku silnika

jak wlozysz nowe zegary ktore maja inny kod immo niz masz teraz to nic nie da ze klucze dopiszesz do nowego licznika jak i tak licznik sie ze sterownikiem silnika nie dogada... lapiesz?

nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? nie moge np wsadzic zegarow nowych i tylko dopisac pod niego kluczy?

Nie mozesz bo masz immo w liczniku czyli by odpalic auto musi byc taki sam kod immo w liczniku i w sterowniku silnika

jak wlozysz nowe zegary ktore maja inny kod immo niz masz teraz to nic nie da ze klucze dopiszesz do nowego licznika jak i tak licznik sie ze sterownikiem silnika nie dogada... lapiesz?

nieprawda

moze i zle to napisalem ale kazdy wie o co chodzi wiec w czym problem Panie policjancie?

bez adaptacji nowego licznika nie odpalisz i huuu j bo poprostu nie dopiszesz kluczy tyle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w immo 2 dopisujesz tylko klucze logujac sie do licznika i odpalasz i brum jedziesz czyli do ok maja 2000

od ok maja 2000 masz immo 3 i musisz zrobic adaptacje vinu i id immo w nowym liczniku, po tej operacji w liczniku pin zmienia sie na ten ktory jest w sterowniku , dopiero dopisujesz klucze i brum

a jak jest w a6 z immo kiedy bylo zmieniane nie wiem, cwiara napewno wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym se inny wsad zapodal jak bym wiedzial jaki :facepalm:

malo jezdze malo maske podnosze :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj rózne na probe co Ci szkodzi?? przeciez nie masz crypto wiec nie upierdolisz :decayed:

a nie myslales nad tym zeby np zamontowac wylacznik gdzies przy kierownicy podlaczony do zamka maski zeby jak nacisniesz symulowac otwarcie oczywscie pod wzgledem elektrycznym nie mechanicznym :decayed::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze duzo jest wsadow do budzikow eu pb z a6 z bialym podswietleniem i cyfrowym zegarkiem ?

bym wiedzial po jakich nr szukac to bym cos znalazl i poszukal...

bym mial czas to moze bym jakis symulator maski otwartej zrobil

ale i tak juz mam tyle kebalkologii roznej ze wole nie ryzykowac

z pompa absu sie chyba jutro rozprawie to sie wezme za budzik bo do wyjazdu nad morze musze to ogarnac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co się stanie jeśli wsadze do swojego ADR'a (bez fisa) licznik z S4 z fisem, będzie wszystko chodzilo oprócz fisa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...