Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebnie napisałeś o jaką Ci chodzi...

Napisz mu, żeby zrobił zdjęcie z numerem, to wtedy kupisz :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dziś zamontowałem licznik z Fisem :naughty:

Jest on od anglika i od benzyny. O dziwo po założeniu nie ma żadnych przekłamań, pokazuje dobrze i obroty i prędkość, oczywiście na tarczach angielskich. Tak wszystko nawet fajnie śmiga, tylko potrzebuję go przekodować z mil na kilometry no i na diesel bo w tej chwili spalanie pokazuję ciągle jedną wartość czyli 5.0 MPG, mysle że to od tego że nie jest przekodowany. I tu moja prośba, czy jest ktoś z okolic częstochowy dysponujący Vagiem, umiejętnościami i odrobiną czasu żeby mi w tym pomóc? Ja niestety nie mam Vaga :(

Ps. Kupię kostke do FIS (20 PIN) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

concerta chyba mozna podpiac ale chyba potrzebny emulgator sygnalu..nie znam sie na tym specjalnie ale cos mi sie obilo o uszy..podaje linka na allegro,tam cos widzialem

Pozdrawiam

http://allegro.pl/can-bus-adapter-concert-2-chorus-2-symphony-i1250454582.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma nikogo kto mógłby to zrobić? potrzebuję poprostu kogoś z VAGiem z Częstochowy lub okolic (najlepiej w stronę Szczekocin). Roboty na 5 minut, a oczywiście nie za darmo :gwizdanie:

Już nie aktualne nikt jednak się nie znalazł :confused4:

Dziś dołączam do grona bardzo zadowolonych użytkowników FIS :kox:

Wszystko zrobiłem z tego postu (przeczytałem cały :gwizdanie:) , są tu wszystkie potrzebne informacje, cały komp działa bez zarzutu. Kosztorys to:

Budziki - 100zł (anglik, benzyna)

Manetki (homemade :naughty: gdzieś czytałem że ktoś zrobił na mikrostycznikach w oryginalne miejsca i ja zrobiłem tak samo :cool1:) - 3zł

czujnik temperatury - 20zł (jeszcze nie podłączony)

jakieś tam pierdołki, kabelki, zapinki, kostka od komputera - groszowe sprawy :decayed:

Ogólnie jestem super zadowolony :kox:

Swoją drogą mam do sprzedania licznik mój stary :naughty:

jak coś dla klubowicza taniej :naughty:

http://allegro.pl/licznik-zegary-audi-a4-1-9-tdi-europejski-diesel-i1253697485.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko odnośnie czarnej wtyczki (20pin) do licznika przed 1998 r

pod 1 pin podłączam spalanie

pod 5 temperaturę zew. ze starego licznika

pod 9 podaje masę

pod 11 manetka reset

pod 14 manetka lewy

pod 16 podaje masę

pod 18 manetka prawy

pod 19 podaje masę

i rozumiem ze wszystko działa czy cos pokręciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod pin 9 podłącza się masę jeśli nie posiada czujnika płynu spryskiwaczy

Info o tym czujniku wyłącza się w vagu i nie trzeba go zwierać do masy, tak samo jak kontrola klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod pin 9 podłącza się masę jeśli nie posiada czujnika płynu spryskiwaczy

Ja masy nie dawałem i błędów nie wywala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha czyli spróbujemy na 9 pina nie podłączać zobaczymy co się stanie w razie czego mam Vaga :) i zobaczymy co tam wyświetla właśnie przyszedł licznik :):):) do mnie i tu mam jeszcze pytanko koleś zapewnił mnie ze wgrał wsad od benzyn ki ...033c a licznik jest od diesla czy jak przełożę tarczki od benzyn ki to bedzie źle pokazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha czyli spróbujemy na 9 pina nie podłączać zobaczymy co się stanie w razie czego mam Vaga :) i zobaczymy co tam wyświetla właśnie przyszedł licznik :):):) do mnie i tu mam jeszcze pytanko koleś zapewnił mnie ze wgrał wsad od benzyn ki ...033c a licznik jest od diesla czy jak przełożę tarczki od benzyn ki to bedzie źle pokazywało.

Jeśli wsad jest od benzyny, to musi być tarczka od benzyny, w przeciwnym wypadku będzie źle pokazywało obroty, nawet jak będziesz zmieniał kodowanie w vagu.

Na pewno końcówka 033C? Na liście liczników nie znalazłem takiego :mysli: Jeśli masz vaga to wejdź w grupę 17 (instruments) i zobacz jaki będziesz miał numer.

BTW. Rozumiem, że licznik masz z zegarkiem bez cyfr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań technicznych, zbieram części na wymianę licznika (licznik już mam :))

Pytania:

Chcę kupić manetkę tempomatu i manetkę do kompa, a jeden koleś zadał mi pytanie czy wtyki mam okrągłe czy prostokątne?

Czy jak kupię samą manetkę do tempomatu to czy będzię on działał?

Jaki czujnik temp. oleju bo znalazłem z jednym wtykiem i z dwoma wtykami.

Czy czujnik do płynu do spryskiwaczy można kupić sam czy z pojemnikiem

Pozdrawiam'

Qwestor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze ze najwiekszym problem w montazy pelnego fisiora jest przeczytanie tego watku od dechy do dechy..... :gwizdanie:

wtyczki w manetce zaleza od roku auta dlatego pytal jakie (jest wszystko w tym watku)

czujnika oleju - nawet sa fotki jak wyglada i linki do aukcji... i nawet jest gdzie go wkarecic :gwizdanie: (w tym watku)

czujnik do plynu wystepuje sam, ale jak ma byc ori to jeszcze uszczelka, ja mam od vw i tez lata... (jest i o tym)...

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że było o tym wszystkim ale nie pamiętam a nie chce mnie się wertować jeszcze raz 77 stron.

Pamiętam, że trzeba to kupić.

Czy mógłby mi ktoś, z lepszą pamięcią powiedzieć jakie te czujniki mam kupić?

I czy w roczniku 98 są okrągłe wtyki czy prostokątne.

Pozdrawiam

Qwestor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wsad jest taki jak oryginalnie tylko zmienione kodowanie Vagiem i tu mam pytanie czy wszystko będzie pokazywało ok czyli prędkość itd na zegarach od Diesla ????? :think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...