Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tu sa ciekawe rzeczy jesli chodzi o podświetlenia ;) zapożyczone z forum paska :

Ciekawostki licznikowe

bawił się ktoś tym w A4?

Tak. Nie próbowałem wszystkiego, ale tylko wyłączyłem podświetlenie wskazówek i zadziałało, potem włączyłem je spowrotem, bo taki właśnie efekt miałem po zamontowaniu blatu z A6 i do tego też wróciłem. VCDSem bodajże poszło.

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

Kaju a to wlanczanie podswietlenia vagcomem do jakich licznikow sie tyczy?

Przemo, grzebałem w bodajże 3 paskach B5FL i golfie IV mi to wszystko banglało, jeśli chodzi o audi to tylko w swojej, gdzie mam licznik z A6 Allroad z 2003 roku. Liczników przedliftowych nie miałem niestety w łapach, mam tylko rozpiski pinów do nich, doświadczenia zero, tylko polifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wydaje mi sie ze w przedliftach moze to nie zadzielac... tak jak brak opcji pokazyniwania otwartych dzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś się troszkę pobawiłem z tą temp. oliwy i co zauważyłem że wsad licznika też ma za***iste znaczenie. Ja zakładałem licznik z angola i misie z czujnikiem mam z tego samego auta. Po podłączeni temp pokazuje idealnie. Dorwałem na elektrodzie inny wsad licznika od Europejczyka i jak go wgrałem niby wszystko ok ale ku mojemu zdziwieni wskaźnik temperatury oleju po załączeniu zapłonu poszedł na daną temperaturę po czym opadł. I tak nasunęła mi się myśl że może różna liczniki mają różne odpowiadające im czujniki. Może nie wszystkie czujniki dają takie same sygnały??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie wlasnie z czujnikiem w warunkach domowych. goraca woda - byla wrzaca po chwili stygla... czujnik do szklanki i pomiary

na 1-2 pokazywalo 600 na zakresie 2000kOmow i malalo z kazda chwila

na 2-3 pokazywalo ciut wiecej

wniosek - czujnik bangla... przynajmniej wg mnie

Moim zdaniem cos ma sie na roznicy miedzy tdi a pb lub miedzy czujnikami a licznikami

co do twierdzenia miska547 uwazam ze wsad nie ma znaczenia bo wgrywalem rozne i na zadnym czujnik nie chodzil - nawet na orginalnym

pociagne jeszcze nowy przewod do licznika na tym czujniku co go dzisiaj moczylem - bede wymienial oliwe ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzies mam taka z a8 manete ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assist, ja mam za 50zł z KW manetke z sedana. Pasuje do a4, a6 i a8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta manetka faktycznie jest do a4 po pierwszym lifcie bo kiedyś w etce sprawdzałem , przed 97 i po 97 są inne manetki ale ta 4D0 napewno z polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta manetka faktycznie jest do a4 po pierwszym lifcie bo kiedyś w etce sprawdzałem , przed 97 i po 97 są inne manetki ale ta 4D0 napewno z polifta

Tak, to jest manetka po 98 roku, czyli polift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie wlasnie z czujnikiem w warunkach domowych. goraca woda - byla wrzaca po chwili stygla... czujnik do szklanki i pomiary

na 1-2 pokazywalo 600 na zakresie 2000kOmow i malalo z kazda chwila

na 2-3 pokazywalo ciut wiecej

wniosek - czujnik bangla... przynajmniej wg mnie

Moim zdaniem cos ma sie na roznicy miedzy tdi a pb lub miedzy czujnikami a licznikami

co do twierdzenia miska547 uwazam ze wsad nie ma znaczenia bo wgrywalem rozne i na zadnym czujnik nie chodzil - nawet na orginalnym

pociagne jeszcze nowy przewod do licznika na tym czujniku co go dzisiaj moczylem - bede wymienial oliwe ;P

Ja jutro wkładam czujnik Helli jak wskazówka się nie bujnie to się załamę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na 99% ze nie wstanie, tak z ciekawosci ile nowy czujnik hell-i i jakie oznaczenia?

moj w a6 ma:1J0907660B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mnie nie dobijaj :D te same oznaczenia 300 kosztuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja bym 3paczek nie dal :decayed: ale trzymam kciuki

ciekaw jestem bo sa tez z literka C na koncu - jaka jest roznica?

no nic w koncu razem dojdziemy chyba do sedna zagadnienia czujnika oleju :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie dał ale nie chce ryzykować niedziałającej używki, a zamiennika już nie ryzykuję. Jak nie pomoże to nie wiem co może być przyczyną :/ wcześniej jeździł w A4 2,5 TDI a tam czujnik ten sam.

Z literką C są w B6 pakowane wg ETKI, wszystkie 99-01 mają B, C chyba ma jeszcze info o jakości oleju czy coś takiego :)

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

A tu opis działania G266 przetłumaczone z języka wschodnich sąsiadów :)

G266.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...