Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

miodzio. czytam zdanie powoli i nie rozumiem co napisałeś.

Uprzedzę powtórzenie pytania bo chyba o to Ci chodziło.

Ja mam zamontowany licznik z angola. Oczywiście aby działała wskazówka prędkościomierza to sobie przez K+CAN zgrałem kopię zapasową softu z angola a później chłopaki pomogli mi dobrać soft z EU, który wgrałem też przez K+CAN. Wsad z EU chyba powinien być odpowiednio dobrany coby jeszcze temperatura oleju działała bez problemu.

A możesz mi napisać haki soft eu wrzucales i jakie nr licznika miałeś w oryginalnym wsadzie uk

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

głównie chodzi mi o to czy po tej linii K wgram wsad do licznika z fisem, jest taki do kupienia, nawet fis nieźle świeci jednak to jest angol.

wsad do tego licznika mam już na dysku bo tak się składa że na elektrodzie pomagali kolesiowi i podrzucili mu wsad do tego licznika na euro.

i teraz tak żeby nie wydawać na marne kasy, bo potem okaże się że nie wgram, chciałem przetestować wgrywanie po linii K na nowszym liczniku z nowszymi kostkami jednak bez fisa. myślisz że to tak pójdzie czy byłoby to zbyt proste ;) wiem że trochę za dużo kombinuję, ale może coś te moje kombinacje dadzą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem:

8D0 920 980 K Dchyba09

Mam:

8D0 920 932 GX B5 KOMBIINSTR VDO D13

I nie mam problemu jaki się pojawił w inny liczniku mianowicie podnoszenie się wskazówki temp oleju za wysoko i po chwili opadanie tam gdzie powinna być.

---------- Post dopisany at 00:37 ---------- Poprzedni post napisany at 00:35 ----------

miodzio, a czytałeś mój poradnik? Pisałem zarówno tam jak i tutaj jakich kabli, po taniości, używam i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po linie k wygrasz soft tylko musisz mieć kabelek k+CAN komandor cena ok 70zl do tego zaprogramuszesz nim bez problemu immo

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już cwiara uprzedzał mnie.

Wsad wgrywaj w samochodzie z podłączonym licznikiem jak należy ponieważ jechanie takiej operacji przez zasilacz w domu może skończyć się błędnym wgraniem przez wahania napięcia na takim zasilaczu co może się skończyć tylko błędnie wgranym softem, ale w najgorszym wypadku uwaleniem licznika.

A w samochodzie masz aku i prąd odpowiednio stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ode mnie masz ten sofcik bo jak przerabiałem licznik to nie można było znaleźć żadnego wsadu dopiero Niemcy pomogli i Podesłali ten. Pytałem bo myślałem że masz może jakiś inny

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dostałem od naszego forumowego kolegi, ale skąd on miał nie wiem. U niego właśnie takie zachowanie temp było, u mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dobrze działa dobra idę w kime

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie napisać, czy zwykłym kabelkiem KKL zmienię przebieg w swoim liczniku z 2000r?

Pytam dlatego, że w adaptacjach mam kanał do zmiany przebiegu i mogę wprowadzić nową wartość licznika. Tylko boję się, bo w poradniku na ten temat jest napisane, że można nawet uwalić licznik za pomocą tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz cokolwiek wpisać to wydaje mi się że da radę, nie sądzę aby takie coś uwaliło licznik ale może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ode mnie masz ten sofcik bo jak przerabiałem licznik to nie można było znaleźć żadnego wsadu dopiero Niemcy pomogli i Podesłali ten. Pytałem bo myślałem że masz może jakiś inny

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

misiek, a moglbys mi pomoc z tym wsadem. mam licznik z C5 poliftowy. problem ze wskazaniem paliwa, oczywiscie drzwi, no i przesterowac predkosciomierz na same km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie napisać, czy zwykłym kabelkiem KKL zmienię przebieg w swoim liczniku z 2000r?

Pytam dlatego, że w adaptacjach mam kanał do zmiany przebiegu i mogę wprowadzić nową wartość licznika. Tylko boję się, bo w poradniku na ten temat jest napisane, że można nawet uwalić licznik za pomocą tej funkcji.

a za pomoca drucika i zapalki zrobisz kolorowy fis :whistling:

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

W adaptacjach miejsce do wpisania przebiegu sluzy do zaktualizowania przebiegu w gore. Dotyczy to tylko nowych licznikow ktorych stan nie przekracza 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie ogarniesz a co do licznika z c5 to wygraj wsadami z a4 chyba zadziała

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie ogarniesz a co do licznika z c5 to wygraj wsadami z a4 chyba zadziała

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Dokladnie drzwi dzialaja w a6 po mudule komfortu wiec bedzie dzialac tylko wyswietlanie drzwi kierowcy i klapy

wsad z a4 mozna wgrac i dzialac bedzie ale trzeba dobrac dobry by nie bylo nie przewidzianych problemow czyli olej itp

co do rozjasniania to mozna wlutowac potencjometr

tylko sprawdzil bym ten licznik bo c5fl zazwyczaj byly crypto i wsadami tam nikt nic nie zdziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie ogarniesz a co do licznika z c5 to wygraj wsadami z a4 chyba zadziała

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Dokladnie drzwi dzialaja w a6 po mudule komfortu wiec bedzie dzialac tylko wyswietlanie drzwi kierowcy i klapy

wsad z a4 mozna wgrac i dzialac bedzie ale trzeba dobrac dobry by nie bylo nie przewidzianych problemow czyli olej itp

co do rozjasniania to mozna wlutowac potencjometr

tylko sprawdzil bym ten licznik bo c5fl zazwyczaj byly crypto i wsadami tam nikt nic nie zdziala...

Jak sprawdzić czy Crypto, mój ma numer 4B0 920 981 J - KOMBI+WEGFAH - RS. VDO D15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul wsad miałem właśnie od miska

Chcesz mi powiedzieć, że wszyscy jedziemy na tym samym kodzie PIN? :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul wsad miałem właśnie od miska

Chcesz mi powiedzieć, że wszyscy jedziemy na tym samym kodzie PIN? :grin::grin::grin:

heeheehehe dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...