Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź w schemacie, ale wątpię aby w takim miejscu był plus.

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

MASA - Microswitch F120 maski idzie do A/4 pompki

czyli "Wtyczka C (T12) (A na schemacie) numer 4A0 972 883" - brązowo/żółty (br/ge) 0,35 mm² Styk maski / DWA* [Kontaktschalter für Motorhaube/DWA*]

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:54 ----------

Na jednym schemacie jest styk do pompki A/4

Na innym licznik do pompki A/4 z oznaczeniem S3 - Connection (switch/control unit) -1-, in central locking system wiring harness

Podejrzewam, że idzie i tutaj i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę wreszcie "kupić" tą Elsę bo coraz częściej przydają mi się schematy. Tylko to cholerstwo waży 14GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podręcznik z ogólnym schematem zaledwie 100MB i też nie masz.

Chodzi o "Sam naprawiasz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kto z wrocka wyciągnie pin i ewentualnie wgra wsad do vdo z cyfrowym zegarkiem.chyba nie opłaca mi się kupować vag-tacho na ten jeden raz.

Ps.czy dobrze zrozumiałem ,że wgranie odpowiedniego wsadu (w moim wypadku diesel do licznika z benzyny) sprawi że nie będę musiał po koleii kodowac wszystkiego.czy interwaly przeglądów serwisowych ,olejowych wtedy same się ustawia?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik cwiara jest na miejscu i zrobi co trzeba i jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem licznik 8D0 920 980 K wgrałem wsad 8D0 920 931 A. Praktycznie wszystko najważniejsze działa poprawnie. Niestety przestał działać wskaźnik temperatury oleju. Tzn, po przekręceniu stacyjki pokaże temperaturę, ale po chwili opada na pozycję zero. Dodam, że na poprzednich zegarach wszystko było OK. Wnioskuję więc, że sam czujnik temperatury jest dobry. Czy może być to uszkodzenie licznika, czy może coś nie tak jest z wsadem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj maila wyśle Ci działający

[email protected]

Generalnie chodzi o to, że kupiłem licznik angielski, przełożyłem tarcze i wgrałem swój wsad. A efekt opisałem powyżej. Kolejną sprawą jest to jak zgrać ten licznik z Navigation Plus. Na moim wsadzie wyświetla komunikaty i stacje radiowe, a na wsadzie angielskim niestety nie. Domyślam się, że trzeba zrobić adaptację, tylko nie wiem jak :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kodowanie, nie pamiętam gdzie, soulmaster napewno wie bo to robił , zaraz Ci wyśle

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ----------

Poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za ten wsad, ale w mailu jest właśnie napisane, że 'działa wszystko, oprócz temp oliwy', a na tym mi właśnie zależy. Spróbuję wrzucić go jutro do licznika i zobaczymy, czy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwa wsady i jeden działającyy prWidlowo chyba ma oznaczenie 932gw

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ----------

Tzn inaczej, w załączniku jest tylko ten działający prawidłowo 932gx

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 21:39 ----------

Miałem ten sam problem i ten z załącznika działa na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten wsad i wygląda na to, że wszystko działa poprawnie :naughty: RDS'a i nawigację też udało mi się ogarnąć.

Kolego bediks jeszcze raz wielkie dzięki.

Wie ktoś jak można sprawdzić na VAG'u temperaturę oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Do tej pory nie udało mi się tego ustalić bo też bym chciał to podejrzeć na kompie jak się ma wskazanie na liczniku do prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jak w fabryce to miska oleju z czujnikiem w niej

NO to to wiem :-P A ktoś mi mówił że można wkręcić czujnik w podstawę filtra bo tam jest miejsce i jakiś emulator czy coś takiego. I będzie to działaś, i gdzi eto podpiąć ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...