Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dużo roboty w liczniku z a6c5 diesel automat (zegarek analogowy z cyframi) aby go przystosowac do a4 b5 1996r? Wtyczki ogarne bez problemu, temat wsadu mnie interesuje. Z czego i czym wgrać?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ponawiam pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecialem przewody przy kostce i dolutowalem do tych obcietych a wtedy miga na zapalonym silniku. Dziwne bo na zgaszonym nie miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty w liczniku z a6c5 diesel automat (zegarek analogowy z cyframi) aby go przystosowac do a4 b5 1996r? Wtyczki ogarne bez problemu, temat wsadu mnie interesuje. Z czego i czym wgrać?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ponawiam pytanie :)

W poliftach wystarczy przerobić cześć wsadu.

W tych z analogowym zegarkiem nie próbowałem. W wolnej chwili wgram do a6 z analogowym zegarkiem wsad od a4 i zobacze czy wskazanie paliwa będzie prawidłowe i czy taki wsad nie uwali zegarów

No przecialem przewody przy kostce i dolutowalem do tych obcietych a wtedy miga na zapalonym silniku. Dziwne bo na zgaszonym nie miga.

Albo masz zegary z a6 albo gdzieś słaba masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary z a4 b5. Mase nie wiem jak sprawdzić. Dziwne jest to że na zgaszonym wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty w liczniku z a6c5 diesel automat (zegarek analogowy z cyframi) aby go przystosowac do a4 b5 1996r? Wtyczki ogarne bez problemu, temat wsadu mnie interesuje. Z czego i czym wgrać?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ponawiam pytanie :)

Generalnie pakowalem kiedys szafe z a4 do a6 i po walce dlugiej odpuscilem

wsad wgralem z a6 i generalnie paliwo bylo ok tylko nie pokazywalo drzwi i klapy... a6 ma sterowanie po module komfortu a nie po krancowkach

i problem mialem ze wskazaniem oleju - juz to kiedys pisalem ze nie kazdy wsad pasuje do kazdej szafy i wtedy sa dziwne wskazania temp oleju - opadajaca wskazowka

a i jeszcze jedno szafa z a6 nie ma regulacji podswietlenia w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt drzwi pokazywać nie będzie ale mowa tu o zegarach z analogowym zegarkiem, które w a4 i tak nie miały tej opcji.

Wskazówka od oliwy Ci opadala ponieważ zły wsad był wgrany. W zegarach z analogowym zegarkiem wskaźnik ten działa na innej zasadzie i wsad nie ma na to wpływu.

Potencjometr można wlutować i wtedy mamy regulacje podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik pb może wskazywać odwrotnie, ganiam na lpg i mi to nie będzie przeszkadzać :) Kwestia wskaźnika temperatury oleju, i prawidlowego wskazywania spalania/obrotów. Kwestia podświetlenia też mnie mało interesuje gdyż zawsze mam na maksa rozswietlone :) zwykłym kkl zgram/wgram wsad?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci zgrywac wsad jak wystarczy odpowiednie kodowanie pod silnik ustawić w zegarach. Żeby temperatura oliwy działała to by trzeba czujnik zapodać. W mini liftach był montowany w podstawie filtra oleju. W przedliftach nie wiem jak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam licznik przedliftowy z uszkodzonym fisem. Temp oleju mi działa. Nie będę musiał edytować wsadu zeby oil sensor nie świecił? Aaa, korekte przebiegu musiałbym zrobić

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Licznikach nie było komunikatu Oil sensor

Przebieg zmienisz kkl'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączenie tego Oil sensor we wsadzie licznika wyłącza wszystkie komunikaty dotyczące oleju czy jednak sam brak oleju to już pokaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma pokazać jak czujnik masz strzelony ;) albo nie ma w ogole

Tylko brak ciśnienia oleju pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pytałem czy wyłączenie tego we wsadzie wyłącza tylko błąd sensor Oil czy całkowicie wyłącza wszystkie informacje i oleju.czyli jak wyleci mi olejdziwnym trafem albo porostu będzie go poniżej minimum to mi pokaże komunikat na fis ie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaże raczej bo za to odpowiada czujnik w misce - był błąd sensor czyli nie działa. Czy wstawisz emulator , czy wyłączysz błąd to i tak nie będzie pokazywał ;)

Tak samo temp. oleju nie będzie pokazywana , chyba że mała rzeźba z rezystorem i cięciem ścieżek - opisywane na forum było jak to ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałem stary licznik założony i motor bez czujnika oleju w misce to też wtedy by mi się nie zaswiecila kontrolka oleju gdyby mi olej wyleciał dziwnym trafem?w starym civic zaswiecila mi się kontrolka oleju jam miałem ubytek a tu się nie zaswieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógł by mi ktoś tu podrzucić schemat pinów licznika bez fis i tego z fisem co jest na trzy kostki (zielona niebieska czerwona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógł by mi ktoś tu podrzucić schemat pinów licznika bez fis i tego z fisem co jest na trzy kostki (zielona niebieska czerwona)

Pierwszy post się kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałem stary licznik założony i motor bez czujnika oleju w misce to też wtedy by mi się nie zaswiecila kontrolka oleju gdyby mi olej wyleciał dziwnym trafem?w starym civic zaswiecila mi się kontrolka oleju jam miałem ubytek a tu się nie zaswieci?

Kolego mylisz pojęcia ale ok słuchaj w starym Civic tak samo jak i w a4 zaświeciła ci się kontrolka ciśnienia oleju a jak się możesz domyśleć jak spada poziom oleju to spada i ciśnienie a kontrolka o niskim stanie oleju to zupełnie inna bajka i oznaczona troszkę inaczej

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pierwsze pare stron (bo cały temat byłoby ciężko ;), ale brakuje mi odpowiedzi na 2 pytania: Czy w ogóle a B5 były VDO z cyfrowym zegarkiem i datą? Z tego co widzę na allegro od B5 to VDO z analogowym zegarkiem, albo Jaegery z cyfrowym... I co w końcu da się zrobić z wyświetlaniem otwartych drzwi po przeszczepie VDO z A6 C5? Bo to chyba jest największy problem przy takiej zamianie?

Edytowane przez wojtek_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...