Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Licznik jest od benzyny ale jak przekodujesz i zmienisz tarcze to wydaje mi się, że powinno być OK (ale nie jestem pewien do końca - może ktoś jeszcze się wypowie), nr licznika jak nie masz naklejki odczytasz podpinając go pod VAG-a

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

...

Panowie moze mi ktos odpowiedziec czy taki licznik bedzie dobry do naszych europejskich ???

Oczywiscie po przekodowaniu i podmianie tarczek za angola na europejskie.

I czy ktos jest mi w stanie okreslic jaki jest numer tego licznika ?? Bo nigdzie na nim nie ma numeru 8D0 xxxxxx

jest tylko numerek VDO.

Jak podmienisz sama tarcze od km/h na Europejska, bez zmiany wsadu to bedzie zle pokazywal predkosc.

Opublikowano

Jak podmienisz sama tarcze od km/h na Europejska, bez zmiany wsadu to bedzie zle pokazywal predkosc.

Nie zgadzam się - tarcza UK ma podwójną skalę i ta mała skala w km/h dokładnie pokrywa się ze skalą wersji europejskiej. Oczywiście zakładana tarcza europejska musi być wyskalowana do 260 km/h, wtedy 130 km/h wypada dokładnie pośrodku.

Opublikowano

Jak podmienisz sama tarcze od km/h na Europejska, bez zmiany wsadu to bedzie zle pokazywal predkosc.

Nie zgadzam się - tarcza UK ma podwójną skalę i ta mała skala w km/h dokładnie pokrywa się ze skalą wersji europejskiej. Oczywiście zakładana tarcza europejska musi być wyskalowana do 260 km/h, wtedy 130 km/h wypada dokładnie pośrodku.

Guzik prawda,jesli wsadzi tarcze od benzyny 94-97 to bedzie dobrze jesli wsadzi od pozniejszych rocznikow 98,99,00 to bedzie zle bo 100 jest na srodku.Musisz dorwac taki sam wsad od diesla,lub tarcze od benzyny w tych rocznikach ktorych podalem

Opublikowano

Jak kolega vauxhall95 wspomniał w licznikach przed liftem można zamieniać tarczę bo skala jest liniowa, po lifcie (czyli liczniki w których zegarek ma cyferki) trzeba zmieniać wsad!.

Opublikowano

Macie rację, myślałem że w licznikach poliftowych jest dokładnie tak samo :hi:

Opublikowano

Jak już jesteśmy przy wsadach, to czy ktoś miałby wsad od licznika z numerami: 8D0 919 880 D (Diesel, po I lifcie, pelny FIS).

Posiadam licznik z UK o numerach: 8D0 919 930 D

Pozdrawiam.

ps. czy istnieje mozliwosc zalozenia tarczy z benzyny przedliftowej, do licznika poliftowego? bo jezeli tak to nie bede kombinowal z wsadami tylko zalatwie sobie tarcze ;)

Opublikowano

Jak już jesteśmy przy wsadach, to czy ktoś miałby wsad od licznika z numerami: 8D0 919 880 D (Diesel, po I lifcie, pelny FIS).

Posiadam licznik z UK o numerach: 8D0 919 930 D

Pozdrawiam.

ps. czy istnieje mozliwosc zalozenia tarczy z benzyny przedliftowej, do licznika poliftowego? bo jezeli tak to nie bede kombinowal z wsadami tylko zalatwie sobie tarcze ;)

Mozna wsadzic tarcze i bedzie OK :naughty: :naughty:

Opublikowano

Hm.

A myślałem że bedzie tak fajnie i prosto, bo wkoncu dorwalem licznik z cyfrowym zegarkiem za fajne pieniadze.

A tu burak, trza bedzie wiecej zabawy mu poswiecic.

Powiedzcie mi czy vag-taho 2.5 ruszy ten licznik ???

Bede miał możliwosc wgrania nowego wsadu ???

I teraz najwazniejsze "poratuje ktos wsadem do tegoz licznika "

I czy musze jakos specjalnie dopasowywac wsad ???

Opublikowano

vag tacho 2.5 nie ruszy tego licznika (sprawdzone osobiście), szukaj vag can commandera podobno on to ruszy, podaj nr licznika z angola może coś znajde ze wsadów

pozdr

Opublikowano

vag tacho 2.5 nie ruszy tego licznika (sprawdzone osobiście), szukaj vag can commandera podobno on to ruszy, podaj nr licznika z angola może coś znajde ze wsadów

pozdr

A wer 3.01 podoła ??? Bo raczej can commandera nie chciał bym kupowac bo cos nie mam do niego zaufania.

A numerka narazie nie znam tego licznika bo na liczniku sa tylko literki VDO "zamieszczone wczesniej zdjecia"

A numerek dopiero odczytam vagem jak go jutro dostane.

A wsad potrzebowalbym od licznikow tych ponizej.

8D0 920 932 F 260 KM/H

8D0 920 931 T 260 KM/H

8D0 920 932 C 260 KM/H

Opublikowano

mam wsad od 8D0 920 931 T

a co do vag tacho 3.01 to nie podpowiem, sprawdzałem 2.5 i się nie łączył

ja zamierzam kupić i spróbować z vag can commanderem

pozdr

Opublikowano

mam wsad od 8D0 920 931 T

a co do vag tacho 3.01 to nie podpowiem, sprawdzałem 2.5 i się nie łączył

ja zamierzam kupić i spróbować z vag can commanderem

pozdr

A jesli mozna wiedziec kiedy kupisz i przetestujesz ???

I Udostepniłbys w razie czego owy wsad, bo ja w sumie nie wiem czy ten co przyjdzie bedzie miał radiowy zegarek.

Opublikowano

nie wcześniej niż za 2-3 tygodnie, podaj maila na pw to podeśle Ci wsad

pozdr

Opublikowano

A koledzy moze sie ktos wypowiedziec czy zmieniał juz wsady w licznikach ???

Czym ugryzł licznik i jaki.

Oraz jakie efekty byly wymiany ???

Opublikowano

A koledzy moze sie ktos wypowiedziec czy zmieniał juz wsady w licznikach ???

Czym ugryzł licznik i jaki.

Oraz jakie efekty byly wymiany ???

ja wgrywalem wsad od eu do swojego i po takim wgraniu nie swiecil fis, licznik kilometrow, a na vag-u byly krzaki zamiast wpisu : KOMBIINSTRUMENT, tak samo zamiast IMMO NR. - krzaki.

Po wgraniu oryginalu wszystko wrocilo do normy ;)

wgrywalem vag tacho 2.5

Opublikowano

ozpiska pinow licznika z 1996 r:

Niebieski, 26-pin

1 -nie uzywany

2 -Aktywacja brzeczyka

3 -Terminal 15

4 -Terminal 15

5 -Nie uzywany

6 -Terminal 61

7 -Awaria hamulca/ Hamulec reczny

8 -ABS

9 -Poduszka powietrzna

10 -CAT

11 -ABS odwrotny (cokolwiek to znaczy)

12 -Poduszka powietrzna odwrotna (cokolwiek to znaczy)

13 -Prawe światło parkingowe

14 -Blokada zapłonu, S-Contact

15 -Aktywacja brzeczyka

16 -Nie uzywany

17 -Nie uzywany

18 -Cisnienie oleju 1.8 bar

19 -Terminal 58d

20 -Poziom plynu chlodniczego

21 -Prawy kierunkowskaz

22 -Swiatla drogowe

23 -Wejscie szybkosciomierza

24 -Plyn hamulcowy

25 -Klocki hamulcowe

26 -Lewy kierunkowskaz

witam panowie mam takie pytanie od czego sa te piny 2 i 15 - aktywacja brzęczyka bo mam problem z brzęczykiem jak włączę światła i otworze drzwi to mi brzęczyk trzeszczy a jak wyłączę światła a włączę kierunek czyli światło na którą stronę to brzęczyk ładnie dzwoni

ostatnio długie światła regenerowałem i może w manetce leży problem???

Opublikowano

A koledzy moze sie ktos wypowiedziec czy zmieniał juz wsady w licznikach ???

Czym ugryzł licznik i jaki.

Oraz jakie efekty byly wymiany ???

ja wgrywalem wsad od eu do swojego i po takim wgraniu nie swiecil fis, licznik kilometrow, a na vag-u byly krzaki zamiast wpisu : KOMBIINSTRUMENT, tak samo zamiast IMMO NR. - krzaki.

Po wgraniu oryginalu wszystko wrocilo do normy ;)

wgrywalem vag tacho 2.5

A mozesz mi powiedziec do jakiego licznika wgrywales wsad ??? Rocznik ???

Opublikowano

A koledzy moze sie ktos wypowiedziec czy zmieniał juz wsady w licznikach ???

Czym ugryzł licznik i jaki.

Oraz jakie efekty byly wymiany ???

A mozesz mi powiedziec do jakiego licznika wgrywales wsad ??? Rocznik ???

ja wgrywalem wsad od eu do swojego i po takim wgraniu nie swiecil fis, licznik kilometrow, a na vag-u byly krzaki zamiast wpisu : KOMBIINSTRUMENT, tak samo zamiast IMMO NR. - krzaki.

Po wgraniu oryginalu wszystko wrocilo do normy ;)

wgrywalem vag tacho 2.5

licznik z 98r. VDO - 8D0 919 930 D

Opublikowano

Hmm.

A czy ktos ugryzł licznik po II lifcie "czyli 3 wtyczki 32 pin"

cyfrowy zegarek ???

Bo interesuje mnie jak z niego odczytac pin do zakodowania kluczykow???

A i chciałem sie zapytac posiadaczy licznikow od benzyny ??? Gdzie zaczymuje sie wskazowka po tescie VAGiem ???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.