Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Data zegar,przebieg-ma byc cyfrowe! Czyli zamiast analogowego zegarka musi byc cyfrowy

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

czyli np taki bedzie zly, bo zegarek ma analogowy?

http://allegro.pl/item1091672159_a4_b5_lift_licznik_duzy_fiz_fis_8d0919930n_1_8t.html

nie moge znalezc zadnego na allegro, ktory by mial fisa i cyfrowy zegarek :slina: a co z tymi dwoma małymi bocznymi wskaźnikami? czy one mogą być czy nie?

EDIT:

znalazłem jeden: http://allegro.pl/item1088429489_audi_a4_licznik_benzyna_fis_8d0920932gx_vdo_fiz.html

z tym że to jest przedlift (chyba) i po pierwsze pewnie z czerwonym podświetleniem (mi zależy na białym) i z dwoma bocznymi wskaźnikami których ja nie mam...

Opublikowano

czy wystarczy przełożyć sam FIS? żeby nie zmieniać przebiegu, tarczek, koloru podświetlenia i nie kombinować z tymi dodatkowymi bocznymi wskaźnikami ktorych ja nie mam?

Opublikowano

czy wystarczy przełożyć sam FIS? żeby nie zmieniać przebiegu, tarczek, koloru podświetlenia i nie kombinować z tymi dodatkowymi bocznymi wskaźnikami ktorych ja nie mam?

Licznik musi byc cały zmieniony !!!!!

Musi miec na obrotomierzu zegarek cyfrowy!!!! Reszte da sie wszystko przererobic.

Jesli chodzi o dwa małe zegarki to beda one zawsze przy pelnym FISie.

A dostac licznik z cyfrowym zegarkiem jest trudno "a zwłaszcza w DoooooBrej cenie" i z działającym w pełni fisem.

czy moze ktos mi powiedziec dlaczego po podlaczeniu nowego licznika pokazuje blad abs

na starym liczniku jest wszystko w porzadku

czy moze trzeba przełozyc jakies piny w kostkach wie ktos o co chodzi

nw8pr.jpg

Wez vag w reke i odczytaj błedy to bedziesz wiedział.

Opublikowano

Fis mozna przelozyc,ale daje sobie reke uciac,ze ani jeden ani drugi licznik juz nigdy nie bedzie sprawny :polew: :polew: .A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Opublikowano

Wiecie może gdzie w okolicach Łodzi zczytać pin z licznika i zakodowć kluczyk.

Może jest ktoś chetny oczywiście nie za darmo.

Opublikowano

.A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie

nie przeszkadza mi cyfrowy, chcial bym uniknąć zmiany podswietlenia na czerwone (teraz mam białe a ten pewnie czerwone) i korekta przebiegu sie klania. druga sprawa, ze do tego z allegro musial bym przekladac swoj obrotomierz bo benzyna a moj diesel...

Opublikowano

Wiecie może gdzie w okolicach Łodzi zczytać pin z licznika i zakodowć kluczyk.

Może jest ktoś chetny oczywiście nie za darmo.

Musialbys przyjechac do ZdW... 50 km, mam goscia ktory zczyta PIN i ustawi Ci stary przebieg po zmianie licznika. Jak cos pisz na PW.

Opublikowano

Czy zegary z FISem od diesla (starsza wersja licznika, zegarek bez cyfr), ale pochodzące z samochodu z automatem można bez obaw założyć do przedliftowego diesla z manualną skrzyni ? Czy występują jakieś różnice ?

Opublikowano

Doszedłem do 40 strony i dalej już po prostu się nie chce...

Potrzebowałbym numery ori kostek i wiązek fis --> manetka.

Opublikowano

.A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie

nie przeszkadza mi cyfrowy, chcial bym uniknąć zmiany podswietlenia na czerwone (teraz mam białe a ten pewnie czerwone) i korekta przebiegu sie klania. druga sprawa, ze do tego z allegro musial bym przekladac swoj obrotomierz bo benzyna a moj diesel...

kolego jak masz zegarek cyfrowy to na pewno jest po II lifcie i z białym podświetleniem.

Opublikowano

Czy zegary z FISem od diesla (starsza wersja licznika, zegarek bez cyfr), ale pochodzące z samochodu z automatem można bez obaw założyć do przedliftowego diesla z manualną skrzyni ? Czy występują jakieś różnice ?

Bez problemu mozna,jest podany tylko jeden sygnal.Nie bedzie na dole wyswietlacz biegow

Opublikowano
Informowanie o otwarciu drzwi

Jeżeli znajdziesz na słupkach odpowiednie kable od krańcówek to podciągasz do nich przewody od licznika. Jeżeli masz problem ze znalezieniem właściwego przewodu, to ciągniesz kable prawie aż do krańcówek (oprócz drzwi kierowcy).

Przed krańcówką (nie ma znaczenia w jakiej odległości) przecinasz kabel, wstawiasz diodę prostowniczą, za diodą lutujesz kabel, który właśnie doprowadziłeś oraz kabel który właśnie przeciąłeś.

Przy liczniku podpinasz się pod odpowiedni pin i już wszystko działa

(złącze wielostykowe szare 32-pin)

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi po stronie prawej z tyłu

10 - Czujnik stykowy drzwi po stronie lewej z tyłu

Czy ten opis dotyczy również a4 '98 i licznika VDO pełny FIS '98 ? Czy to dotyczy tylko II lifta?

A poza tym nadal potrzebuję wsadu od któregoś z tych liczników :) :

8D0 919 880 M

8D0 919 880 A

8D0 919 880 D

8D0 919 881 H

8D0 919 881 R

Opublikowano

(złącze wielostykowe szare 32-pin)

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi po stronie prawej z tyłu

10 - Czujnik stykowy drzwi po stronie lewej z tyłu

Czy ten opis dotyczy również a4 '98 i licznika VDO pełny FIS '98 ? Czy to dotyczy tylko II lifta?

Tylko liczniki po II lifcie (z cyfrowym zegarkiem) pozostałe wogóle nie mają takich pinów

Opublikowano

mialem ostatnio mozliwosc zakupu licznika do siebie, takiego jak ma byc, od diesla, po II lifcie, z bialym podswietleniem, ze sprawnym fisem itd... ale za bagatela 600zl :shocked:

tyle nie dam za licznik do samochodu... pozostaje zalozyc sam tempomat, a licznika szukac tanszego :wink4:

Opublikowano

Czy ta manetka będzie pasować do mojego A4 1.8 ADR 1995 ?

link do allegro

Opublikowano

Czy ta manetka będzie pasować do mojego A4 1.8 ADR 1995 ?

link do allegro

Z tego co tu wyczytałem, to wtyczka wycieraczek może się różnić, jeśli manetka jest po lifcie (wtyczka była jakoś tam dzielona). Tak poza tym to nawet jakby był avant, to do sedana by podeszla ;)

Opublikowano

niech ci przesle fotke od tylu i bedziesz wiedzial na jaka wtyczke jest fis i z jakiego rocznika

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.