Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem to bardzo powoli i bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś z obydwu stron? tzn. od strony kierowcy i pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia moja córa jeździ w foteliku RÖMER Kid Plus SICT. Ma dobre wyniki w testach ADAC i chyba jest wygodny, bo mała nie protestuje. Wcześniej używaliśmy Kiddy energy PRO i różnie z tym bywało. Zdarzało się, że na dłuższej trasie była bardzo zgrzana i czuła dyskomfort okazywany przez płacz i kopanie fotela.

RÖMER Kid Plus SICT w Katowicach w Fido ze zniżką 630zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się Panowie sprawdzają foteliki z tzw poduszką zamiast pasów?

interesuje mnie taki fotelik: Kiddy Phoenixfix Pro 2

najbezpieczniejszy w testach 2013 roku, trochę zszokowała mnie cena w PL (co prawda znalazłem go tylko w jednym sklepie) ale żeby aż o 500zł drożej niż w DE? kupując w DE z wysyłką do PL mamy około 870zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą samą ilość gwiazdek otrzymał pallas 2 cybexa.. cybex ma trochę więcej regulacji. Ja zastanawiałem się nad tym i cybexem... wybrałem cybexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą samą ilość gwiazdek otrzymał pallas 2 cybexa.. cybex ma trochę więcej regulacji. Ja zastanawiałem się nad tym i cybexem... wybrałem cybexa.

gdzie w teście dostał 5gwiazdek? może nie dopatrzyłem, druga sprawa że ten cybex to 9-36,a ten kiddy to 9-18:wink:

boję się że w tym 9-36 mój chłop się straci:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

mało tego cytat z foteliki-pod-lupa.pl : Niemcy zaś mówią przede wszystkim o Kiddy Phoenixfix 2 Pro ISOFIX 9-18kg z osłoną tułowia. Bardzo, bardzo gratuluję Kiddy sukcesywnego podnoszenia jeszcze i jeszcze wyżej wyników własnych materiałów energochłonnych. Bardzo, bardzo dziwię się ADAC i innym automobilklubom konsorcjum, że wiedząc o prowadzonych pracach i zmianach w homologacji, które będą zakazywać wielu rozwiązań stosowanych w fotelikach z osłoną tułowia uznając je za niebezpieczne – co ma swoje odzwierciedlenie w przygotowywanym stanie prawnym i w poprawkach do homologacji ECE, które są właśnie w tej chwili głosowane i omawiane w Genewie – dziwię się wszystkim tym inżynierom, że nie wspominają ani słowem przy żadnym z fotelików o wątpliwościach, które budzą się wobec całej rodziny fotelików z osłoną tułowia. Niezależnie od tego, czy jest to Kiddy Phoenixfix 2 Pro ISOFIX, czy też proponowany do użycia przodem do kierunku ruchu fotelik Cybex – Sirona z osłoną, czy też Recaro Monza Nova IS, który to fotelik uzyskał czwórkę, a jest również fotelikiem z osłoną tułowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak chce ktos wygodnie i bezpiecznie to za priorytet uznajcie ISO-FIX a wowczas wiele fotelikow jest OK

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam iso-fix w B5, choć pewnie mały częściej będzie jeździł z przodu gdzie go niema:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy tego 9-36 i jakoś się nie topi.. ma podkładki pod tyłek w foteliku, które można później wyjąć... i oczywiście iso fix... jak masz możliwość zapinania w iso to zapinaj fotel z tyłu a nie z przodu tylko pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy tego 9-36 i jakoś się nie topi.. ma podkładki pod tyłek w foteliku, które można później wyjąć... i oczywiście iso fix... jak masz możliwość zapinania w iso to zapinaj fotel z tyłu a nie z przodu tylko pasem.

mój mały powolutku sobie rośnie(9miesięcy i około7,5kg), masz rację tylko ja często jeżdżę z nim sam(jestem samotnie wychowującym Tatą) i z przodu jest pod ręką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często śmigam sam z małym. Jeździ z tyłu. Nie marudzi mi a raczej szybko zasypia jak się jedzie.. Masz opcję wyłączenie poduszki z przodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często śmigam sam z małym. Jeździ z tyłu. Nie marudzi mi a raczej szybko zasypia jak się jedzie.. Masz opcję wyłączenie poduszki z przodu ???

tak wyrezane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAC Test - Kindersitze

Wybierz sobie grupę 9-36 CYBEX Pallas 2 i KIDDY Guardianfix Pro 2 (Isofix) mają te same "osiągi" ale jak wspominałem cybex ma trochę wiecej regulacji fotelika. Porównywałem nawet na spocie z fotelikiem kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiddy Pheonixfix pro 2 to nowszy i bezpieczniejszy od Guardianfixa i cybexa, jedynym minusem co mi się w nim nie podoba że niema funkcji leżenia, jest tylko pochylane oparcie

analizuję temat od A do Z i czym więcej czytam tym gorzej:doh::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś kąty tego wychylenia ?? W foteliku dziecko nie może leżeć w czasie jazdy..

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

Teraz luknąłem... Ten nowy fotelik też nie ma konstrukcję poprzednika... i nie ma regulacji..Cybex siedzi na takiej bazie i tam masz możliwość regulacji pochylenia na isofix... nie widzę tego w kiddy. Kolejnym elementem jest regulacja w zagłówku... nie wiedzę, żeby kiddy miał tą regulacje a to na dłuższe trasy przydatna rzecz. tak sam ta regulacja na bazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu właśnie nie chodziło oto że leży całkiem a oto że siedzenie się trochę wysunie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIDDY_Phoenixfix_Pro_2.jpg 2013_cybex_Pallas2_fix.jpg

To właśnie reguluje się na bazie... najlepiej będzie jak po prostu pojedziesz z małym i sprawdzisz czy chce jeździć z tą poduszką z przodu.. nie każde dziecko chce..jak chce to będziesz dobierał co do bezpieczeństwa i komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie martw się im bardziej się w temat zagłębiałem tym bardziej głupiałem- nie mam Isofixa więc postawiłem na Romera King Plusa , znajomi mieli , przymierzyłem młodego , oni byli zadowoleni przez rok użytkowania , w testach też nie wypada źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała też od roku lata w pallasie 2(bez ISO), fotelik bardzo dobry, ale co mnie cieszy, że podczas upałów dziecko nie poci się tak jak ma to miejsce w innych konstukcjach. Znajomi mają Pallasa 4 lata i po wypraniu dalej wygląda jak nowy. To swiadczy o tym że został wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Ja swój kupiłem za 750zł z niemiec bez gwarancji.

Tą samą ilość gwiazdek otrzymał pallas 2 cybexa.. cybex ma trochę więcej regulacji. Ja zastanawiałem się nad tym i cybexem... wybrałem cybexa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w b6 trafil sie pakiet iso-fix czyli mam na tyle i z przodu oraz deaktywacje poduchy a system jest super bo foteliki na pusto nie lataja po aucie a przy kolizji jest jednak utwierdzony i sie nie przemiesci

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 07:41 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ----------

Ja mam cybexy dwa i sprawuja sie super. Material nie wyglada na jakis super exclusive ale po niemal 3 latach nigdy nie byly prane a sa czyste

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...