Opublikowano 30 Sierpnia 201510 l No dobra ale pozostaje jeszcze sprawa wyłączanie sie rns-e po +/-30min. Może ktoś powiedzieć czemu tak się dzieje? W ori chyba sie samo nie wyłącza?
Opublikowano 30 Sierpnia 201510 l Ja mam inne oryginalne radio audi i wyłącza się po godzinie, tak już jest
Opublikowano 3 Września 201510 l Hej mam pytanie czy u Was subwoofer gra tylko niskim pasmem, czy może pasmo średnie nie jest obcinane i gra jak normalny głośnik... takie spostrzeżenie jak przyłoży się ucho do suba U mnie to samo (stage 1, głośniki w tylnych drzwiach zostały, tylko wzmacniacz i subwoofer bose, radio concert II) w czym problem ?? Tył teraz wyraźnie ożył, tony wysokie o niebo lepsze niż z przodu, teraz fader muszę ustawiać na -7. Edytowane 3 Września 201510 l przez Robo_A4
Opublikowano 9 Września 201510 l Witam pytanie dla tych którzy przeszli z Harmana na Bose jest jakaś wyraźna różnica w dźwięku gra lepiej głośnik ?????
Opublikowano 9 Września 201510 l jak dla mnie ogromną różnica na plus. ale w sumie nie wiem jak samo böse gra bo dorzuciłem tubę z q5 do tego od razu
Opublikowano 9 Września 201510 l da napewno tylko jak już rozwalasz pół auta dla samego wzmacniacza i suba to od razu wymień głośniki
Opublikowano 9 Września 201510 l Mam właśnie okazje kupić cały zestaw za 400zł 10 GŁOŚNIKÓW WZMACNIACZ i KOMPLETNA INSTALACJA WYPLECIONA CAŁA ZE WSZYSTKIMI WTYCZKAMI ale boje się trochę tego ogromu pracy
Opublikowano 9 Września 201510 l za te pieniądze to się nie zastanawiaj Jak jesteś z tego ostrzeszowa koło sycowa to pisz do Kaju ogarnie Ci temat
Opublikowano 9 Września 201510 l A czy ten zestaw będzie współgrał z radiem chorus 2 bo takie posiadam
Opublikowano 9 Września 201510 l szczerze to nie wiem , ale nie drogo będzie Ci wymienić na concert II
Opublikowano 9 Września 201510 l Witam pytanie dla tych którzy przeszli z Harmana na Bose jest jakaś wyraźna różnica w dźwięku gra lepiej głośnik ????? Różnica na plus zauważalna bardzo wyraźnie. A czy ten zestaw będzie współgrał z radiem chorus 2 bo takie posiadam Wszystkie ori radia współpracują z Bose, oczywiście trzeba tylko je przekodować
Opublikowano 4 Sierpnia 20169 l Witam serdecznie Panowie. Jako że moja malutka fabrycznie nie posiadała suba, mam zamiar dołożyć do niej suba wraz z wzmacniaczem BOSE. W wątku wyczytałem że daje rade z ori głośnikami więc zamierzam ewentualnie później podmienić pozostałe głośniki. Mam możliwość kupna suba (tego nowszego) wraz z wtyczką i ucieta wiązką (450 całość??). Czeka mnie położenie całej wiązki (jakby cholera nie mogli przygotować instalacji pod ewentualna dokładkę :/). Przeszukałem cały wątek i w większości przypadków robicie dokładkę kabli do istniejącej już wiązki stockowego suba. Czy ktoś mógłby mi dokładnie wyszczegolnic jakie kable (przekrój, długość) potrzebuje do stworzenia wiązki od podstaw? Interesuje mnie również ilość i rodzaj pinów jakie będę potrzebował. Dodam że mam obecnie 9 głośników i radyjko Concert II. Zabieram się powoli za kompletowanie wszystkiego dlatego z góry dzięki za każdą pomoc Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka Edytowane 4 Sierpnia 20169 l przez DrMathew
Opublikowano 6 Sierpnia 20169 l Prośba o pomoc. Zakładam bose w b7 avant. Robiłem zgodnie z opisem na form: 1. Skrętka sygnałowa, ekranowana 5x0,35mm + ekran 1x0,35mm : - żółty- 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – do PIN 9 kostki radia - zielony - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – do PIN 5 kostki radia - szary - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – do PIN 3 kostki radia - biały - 000979242 - mini Iso - 1 szt – do PIN 11 kostki radia - brązowy - masa - 000979242 - mini Iso - 1 szt – do PIN 8 kostki radia - czarny - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – razem z brązowym (u mnie czarny) przewodem 1x4,00mm od masy zasilania podłączamy do masy radia 2. kabel sterowania Radio Remote–PinBOSE - biały 1x1,00mm - 000979242 - mini ISO – 1 szt – do PIN 13 kostki radia 3. Kable głośnikowe: - przód 6x1,00mm - piny 000979025 - tył lutujemy do wtyczki wzmacniacza, przód lutujemy z odpowiednimi kablami głośnikowymi za radiem - tył 4x1,00mm - piny 000979025 - ISO – tył lutujemy do wtyczki wzmacniacza, 4. kabel zasilania czerwony 1x4,00mm - 000979308 - DUO ISO - 1 szt 5. kabel masy powinien być brązowy ale nie był dostępny w hurtowni więc zastosowałem czarny 1x4,00mm - 000979308 - DUO ISO - 1 szt – do masy radia. Pytanie do kolegów: Po połączeniu wiązki - ori, włączam rns-e, włączy się ale nie ma dźwięku. Kręcę gałką i nic. Nie ma żadnej reakcji, na ekranie nic się nie dzieje. Jaka może być tego przyczyna ? 2. Czy w pkt. 5 łączy się gruby kabel masy z wiązki z cienkim kablem czarnym wchodzącym z kabla ekranowego i je do masy podpinamy ? - tak popiołem ale nie wiem czy dobrze. Edytowane 12 Sierpnia 20169 l przez tomekxp2
Opublikowano 13 Sierpnia 20169 l Panowie duza poprawa jest po wymianie kompletnego audio na BOSE? obecnie w a4 b7 mam zwykle radio BNS 5.0 zastanawiam sie nad zmiana.
Opublikowano 13 Sierpnia 20169 l Właśnie jestem przed wymianą. Głośniki już są, czekam tylko na kompletna wiązkę od kolegi kaju Gdy tylko będę miał wszystko u siebie (za tydzień) na pewno napiszę jak wrażenia Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 30 Sierpnia 20169 l i jak wrażenia kolego? bo mam kompletne Bose z wiązką i zastanawiam się czy je wkładać bo wiele osób mi mówiło, że zbytniej róznicy nie ma, tyle, że gra głośniej
Opublikowano 1 Września 20169 l Z powodu braku czasu rezanie przeciagnelo się na przyszły weekend Z tego co wiem zdania są podzielone. W moim przypadku jest 9 głośników bez suba w tym momencie więc samo dołożenie go make my day Także mogę nie być obiektywny. Ale na pewno napiszę jakie odczucia po weekendzie. Ps. Moim zdaniem wrzucaj i nie zastanawiaj się skoro wszystko masz na miejscu ! Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 7 Września 20169 l Czy mogę prosić o schemat podłączeniowy Bose? Podłączyłem całość, ale nie słychać w głośnikach telefonu (osoba do której dzwonię mnie słyszy, ale ja jej już nie).
Opublikowano 9 Września 20169 l Liczę na Wasza pomoc Kupiłem audi b6, które oryginalnie miało RNS-E i cała instalację do niego. Potem niby to wyświetlacz w nim pękł Niemcowi i zamienił je na radio JVC z nawigacją itp (2DIN). Jest szansa, ze faktycznie tak było bo JVC ma przeciągnięty mikrofon do podsufitki od głośnomówiącego a handlarzowi pewnie by się nie chciało tego robić przy podmiance RNS-E na to JVC. Ja chce zostać przy tym JVC, gdyż zestaw głośnomówiący działa super oraz zdążyłem sobie podłączyć do tego tuner TV. Fabrycznie nie miałem Bose oraz po zakupie nie grał tył auta. Najpierw puściłem z chinchów radia sygnał na tył i grało fajnie pod warunkiem nastawienia wiekszości mocy na tył co znów powodowało, ze przez głośnomówiący nie mogłem rozmawiać bo ten podaje dźwięk tylko na przód. Potem zakupiłem moduł Phonocar w celu uaktywnienia tyłu na normalnej głośności przy balansie na 0. i wtedy już straciłem nieco basu z fabrycznego nagłośnienia harman. Udało sie zakupić subwoofer ze srebrnym wzmacniaczem BOSE, więc podjąłem próbę jego instalacji. Niestety efekt jest kiepski. Mam w tej chwili gorszy dźwięk z radia jak na harmanie. Przy nastawieniu głośności na max jakiś tam bas jest ale nie rewelacja. Przy nastawieniu głośności na normalne słuchanie basu praktycznie nie ma. Dźwięk jest dość niemiły, gdyż mam wrażenie jakby grały głownie "gwizdki" w drzwiach. Obcina mi tak jakby tony niskie (nie znama sie na tym jakby co). Co moze być nie tak ? Dołączam taki schemat jak to podpiąłem. Skąd się bierze 2 brązowy przewód do pinu 7 we wzmacniaczy 32pin ? przy radiu mam 1 brązowy a przy wzmacniaczu są 2 przewody do 1 pinu Dodam jeszcze ze zmieniłem 1 głosnik z tył na ten z nagłosnienia BOSE ale bez zadnego efektu. Podpiąłem się do normalnego wyjścia na głośniki w radiu. Wyjscie przez chincze coś zmieniłoby ?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto