Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

dziś podpiąłem vaga w celu przekodowania i wywaliło mi błędy

Address 56: Radio Labels: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Control Module Part Number: 8E0 035 192 Q HW: 8E0 035 192 Q

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H73 0750

Software Coding: 0309117

Work Shop Code: WSC 00560 259 84902

3 Faults Found:

00878 - Connection to Speaker Front Left

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 58

Time Indication: 0

Date: 2011.01.08

Time: 11:46:42

00879 - Connection to Speaker Front Right

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 58

Time Indication: 0

Date: 2011.01.08

Time: 11:46:42

02005 - Coding Pin

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 58

Time Indication: 0

Date: 2011.01.08

Time: 11:46:49

zmieniłem czwartą liczbę na 9 i to samo, nie podpiąłem pinu bose może to być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skasowałeś błedy po pierwszym sprawdzeniu? Wypinałeś wcześniej RNSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kasowałem błędy, przy instalacji bose odłączyłem rns-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kasowałem błędy, przy instalacji bose odłączyłem rns-a

jeśli między pierwszym a drugim podpięciem Vaga skasowałeś błedy to nie powinny wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o piny bo nie jest tu jednoznacznie wyjaśnione.

Ktoś wcześniej podał

8szt x 000979025 (16 pinów)

3szt x 000979242 (6 pinów)

1szt x 000979308 (2 pinów)

do których pinów są powyższe numery oem ? Czy dobrze myślę, że:

- kable głośnikowe 6x1,00mm to piny 000979242 (czy są to: Iso)

- kable sygnałowe 2x0,35mm to piny 000979025 (chyba Iso mini ?)

- kabel zasilania i kabel masy 1x4,00mm to 000979308 (Iso DUO ?)

- kabel sterowania biały PinBOSE 1x1,00mm jaki pin do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 pinów ISO

6 pinów MINI ISO

2 pinów DUO ISO

ten biały do sterowania też idzie MINI ISO z tego co kojarze :mysli:

to by było do srebrnego wzmaka bose :naughty:

do czarnego idą same ISO :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 pinów ISO

6 pinów MINI ISO

2 pinów DUO ISO

ten biały do sterowania też idzie MINI ISO z tego co kojarze :mysli:

to by było do srebrnego wzmaka bose :naughty:

do czarnego idą same ISO :naughty:

:good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, dlaczego po podłączeniu tylko tyłu pod wzmacniacz, w subwooferze słychać wysokie tony, z tego co wiem to powinny być obcięte wysokie tony i puszczony sam bass na sub ? A druga sprawa, po podłączeniu przewodów sygnałowych tylko na tył, słychać było buczenie w sub i grało to jakoś słabo, dopiero jak podałem ten sam sygnał mostkując go na wejście sygnału na przód to przestało buczeć i zaczęło fajnie grać, tzn jest to w sumie zrozumiałe, ale nikt wcześniej nie pisał o czymś takim :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, dlaczego po podłączeniu tylko tyłu pod wzmacniacz, w subwooferze słychać wysokie tony, z tego co wiem to powinny być obcięte wysokie tony i puszczony sam bass na sub ? A druga sprawa, po podłączeniu przewodów sygnałowych tylko na tył, słychać było buczenie w sub i grało to jakoś słabo, dopiero jak podałem ten sam sygnał mostkując go na wejście sygnału na przód to przestało buczeć i zaczęło fajnie grać, tzn jest to w sumie zrozumiałe, ale nikt wcześniej nie pisał o czymś takim :mysli:

w sumie to gadasz głupoty bo jeśli nie pociągnąłeś kabli przednich głośnikowych do wzmaka BOSE to mostek gówno Ci dał bo głośniki przednie i tak lecą z rns-e. chyba że te wolne piny we wtyczce tak ładnie zaczęły grać :decayed: :decayed: :decayed:

Tak na serio wygląda że słabo te kable połączyłeś i robiąc mostek, prawdopodobnie przez przypadek, dobrze się ułożyły i dlatego zaczeło ładnie grać. Nie ruszaj zbytnio w takim razie tą wtyczką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siemian nie pociągnąłem ani kabli głośnikowych, ani sygnałowych, tylko tak jakby zaślepiłem wejście sygnału do wzmacniacza na przód bo buczało jak było nie podpięte pod nic. W normalnych wzmacniaczach domowych jak kable sygnałowe nie są podpięte pod nic, to też czasami słychać buczenie, tylko dziwi mnie to, że nikt czegoś takiego nie miał. [br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 00:11_________________________________________________Dokładnie zrobiłem tak: piny 1 i 3 ze starego wzmaka podpiąłem pod 7 i 8 oraz zmostkowałem pod 9 i 10 i dopiero jak wzmacniacz dostał 4 sygnały zaczął sensownie grać i przestał buczeć. Mam nadzieje, że teraz jasno napisałem :)

Rozpiska dla BOSE "25"

pin 1 - głośnik centralny +

pin 2 - głośnik centralny -

pin 6 – radio (masa)

pin 7 – radio prawy tył +

pin 8 – radio lewy tył +

pin 9 – radio prawy przód +

pin 10 – radio lewy przód +

pin 11 - masa wzmacniacza

pin 13 – zasilanie wzmacniacza

pin 14 - subwoofer +

pin 15 - subwoofer -

pin 16 - głośnik lewy przód -

pin 17 - głośnik lewy przód +

pin 18 - głośnik prawy przód -

pin 19 - głośnik prawy przód +

pin 20 - głośnik lewy tył -

pin 21 - głośnik lewy tył +

pin 22 - głośnik prawy tył -

pin 23 - głośnik prawy tył +

pin 25 - pilot

I od razu rozpiska dla wzmaka "23" aby było wiadomo co i gdzie przepiąć:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – pilot

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdziłem pół roku z podpiętym tyłem. Przedni sygnał we wzmaku był pusty a mimo to wszystko ładnie grało.

Z tego co pametam to na początku buczało ale okazało się że piny słabo siedzą. Po dopchnięciu wtyczki i sprawdzeniu lutów wszystko zaczeło ładnie grać :)

Aczkolwiek z tego co pamietam to Kerczi ma już od roku buczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie jestem w stanie zrozumieć, ale czemu subwoofer gra jak normalny głośnik z wysokimi tonami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie jestem w stanie zrozumieć, ale czemu subwoofer gra jak normalny głośnik z wysokimi tonami ?

coś pokręciłeś z kablami... :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka razy i raczej nic nie pomyliłem, sub jest wpięty w 14 i 15. Może wzmacniacz ma uwalony filtr, albo co mogłem jeszcze pomieszać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat!

Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem modyfikacji seryjnego nagłośnienia z wzmacniaczem i subwooferem w bagażniku (AVANT):

1. Zamontowałem radio Sony MP3 z wyjściem RCA.

2. Podłączyłem wszystko jak należy. Zastosowałem odpowiednią przejściówkę z RCA na ISO dla wzmacniacza. Taki różowy adapter, który można znaleźć na allegro.

3. Przód oczywiście gra bezpośrednio z radia a tył ze wzmacniacza.

4. Gdy w radiu włączyłem filtr dolnoprzepustowy to tylne głośniki grały bardzo słabo, bo wzmacniacz dostawał tylko niskie tony.

5. W związku z pkt. 4, postanowiłem pociągnąć kable z radia (wyjścia na tylne głośniki) aż do wzmacniacza.

6. Z kostki od wzmacniacza wyjąłem piny z kablami od tylnych głośników i podłączyłem je z pociągniętymi od radia kablami. W ten sposób zaoszczędziłem sobie zdejmowanie boczków :)

Radio Sony mam 4x50W, więc teraz wszystkie głośniki grają o wiele lepiej, a subwoofer i głośnik centralny oczywiście dalej gra ze seryjnego wzmacniacza.

Z początku tego tematu dowiedziałem się, że instalację BOSE można podzielić na dwa etapy, ale do głowy przyszedł mi jeszcze inny pomysł:

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby podłączyć sam subwoofer BOSE ze wzmacniaczem, a głośniki pozostawić podłączone bezpośrednio do radia. Tylko nie wiem jak bardzo różni się taki subwoofer od seryjnego i czy taka modyfikacja ma sens?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci do radia , bedzie grało duzo gorzej, woofeer sie duzo nie rozni ale wzmacniacz jest calkiem inny, skonstruowany do zasilenia wszytskich glosnikow w samochodzie, wszystkich 10-ciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci do radia , bedzie grało duzo gorzej, woofeer sie duzo nie rozni ale wzmacniacz jest calkiem inny, skonstruowany do zasilenia wszytskich glosnikow w samochodzie, wszystkich 10-ciu

oj czaki prawie się z Tobą zgodze. Tyle że woofer BOSE gra 2x mocniej niż seryjny i róznica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: jestem na etapie zbierania części/elemtow do BOSE… w związku z tym mam pytanka:

1. Posiadam wzmak+sub z koncowka 382 E czy rozpiska pinow/podlaczenie jest takie samo jak 382 C?

2. W sprawie mikrofonu (z niemieckiego opisu) - Co to jest ten FSE?

8E0862373 Mikrofon BOSE z FSE; 8H0862373 Mikrofon BOSE bez FSE...

3. Obecnie posiadam mikrofon 8L1862373A czy moge go zastosowac? Czy musi być któryś z w/w?

4. Troche zakręciłem się z tymi pojeciami, czy AudioPilot to chodzi o f-cje GALA czy jeszcze cos innego?

Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiska jest taka sama.

8L1862373A - mic od zestawu głośnomówiącego

do BOSE jest ten drugi... kiedyś czytałem, że ktoś wykorzystywał zwykły i też działo (nie związany z grupa VAG), ale nie jest on wymagany ... wszystko działa ładnie bez niego..z tego co pamiętam on mierzy głośność w samochodzie... i ludzie się go pozbywali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...