Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z ogrzewaniem


Ned Kelly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o poradę. Kilka dni temu w nocy gdy było zimno chciałem włączyć ogrzewanie, niestety mimo iż

przejechałem ok 10 km nadal leciało zimne powietrze. Na drugi dzień sytuacja była podobna - tym razem

przekręciłem nadmuch na maksimum i zaczęło lecieć gorące powietrze. Wszystko było by OK ale teraz

leci tylko gorące - zaś nie ma zimnego ani możliwości regulacji. Tylko gorące. Próbowałem zrobić to samo

t.j. zwiększać lub zmniejszać nadmuch ale nadal leci gorące. Czy ktoś wie co się stało i jak usunąć tę awarię.

:myśli:

Pozdrawiam i czekam na porady

End Kelpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimatronik czy manual?Prawdopodobnie cięgna klapy odpowiedzialnej za zamykanie i otwieranie kanałów się zacieły lub rozsypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.

U mnie czasem występuje taki problem: włączam climatronic na HI i leci cieplutkie powietrze ale po pewnym czasie leci zimne.

Powietrze zassysane jest z zewnątrz, tryb auto jest wyłączony. Sprawdzałem kody climatronica, nie ma błędów. Co robić? Zima idzie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKEFOTO sprawdź kody błedów zapewne padł silniczek lub sie zblokował od klapy regulujacej temp.Jezeli masz Vaga spróbuj wykonac test urzadzeń wykonawczych klimatronika moze ruszy.

armistead poczytaj tematy dotyczace problemów z ogrzewaniem. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sorry za tę przerwę - musiałem wyjechać służbowo na kilka dni. Serdeczne dzięki dla wszystkich którzy odpisali.

Jestem "cienki" w tych sprawach, jak widać nie ma 100 % pewności i będę chyba musiał udać się do specjalisty.

Musze Wam przyznać że teraz to już kompletnie wszystko się pozmieniało. Raz ciepło , po godzinie zimno przy tak samum ustawieniu. Pytacie się czy mam klimatronik ( bryka jest bez klimy) czy Vega ? - ??????????????? Nie wiem.

W każdym rodzaju pokiełbsiło się kompletnie i być może kłnia się komputer. Ciekaw jestem co powie mechanik.

Aby tylko nie wydziwiał i zmieniał pół samochodu jak to robią niektórzy.

Raz jeszcze dziękuję i czekam na sugestje i uwaki

Pozdrawiam

Ned Kelly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma klimy to raczej coś z cięgnami klapy moze się zerwały raczej prosta sprawa do zrobienia bez większych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vaga (komputer z programem do diagnozowanie usterek i nie tylko) on prawde ci powie.Pytanie odnośnie klimatronika czy temperature ustawiasz ręcznie przekręcając pokrętło zimno-ciepło czy ustawiasz na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki problem ale przepłukałem nagrzewnice i DZIAŁA!!! :)

Mi też płukanie nagrzewnicy pomogło ale niestety na krótko (miesiąc, może dwa). Niedługo znów spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w moim A4 B5 z klimatronikiem pomogło zwykłe płukanie nagrzewnicy...niby mało osadu wyleciało ale grzeje juz niemiłosiernie :)

Przed płukaniem przy -10st na zew w aucie sie jezdziło z kurtka zimową-teraz mozna w krotkim rekawku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy uzupełnienie płynu w instalacji. Bo może go być mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do temetu bo tez mam problem z ogrzewaniem ale u mnie jest troche inaczej.

Walcze z tym juz od jakiegos czasu i nie udalo mi sie nic zrobic ale przeprowadzilem kilka testow i sytuacja wyglada tak.

Silnik oczywiscie ciepy wlaczam ogrzewanie, ustawiam na ciepelko.

Wiec leci cieple i dziala normalnie tylko jak jest wybrane opcja: [na szybe] - [na szybe + kratki] - [kratki + na nogi].

Natomias przy konfiguracji: [na szybie + na nogi] - [na szybe + kratki + na nogi] od razu zaczyna lecice zimne :/

Kompa podlaczalem juz jakis czas temu ale o ile dobrze pamietam nie bylo bledow zwiazanych z ogrzewanie.

Macie jakies pomysly bo teraz jada musze przelaczac co chwile na szyba, na nogi, na szybe, na nogi...

Troche to przeszkadza w rozkoszowaniu sie jazda Adi :smutas:

Prosze o pomoc.

Pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam dosc dziwne pytanie, ale jak mozna przepłukac nagrzewnice ? Jakies foto moze gdzie sie znajduje ? Jestem kompletnym laikiem a mam podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica wygląda tak http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcReURDI2ODiliWP31Br8YLAIToET_gND3SNmn4GdfHU5N1I8lPr3Ab_RUJ4 sluchaj jak jestes laikiem to lepiej daruj sobie samemu robote bo tylko mozesz pogorszyć sprawe oddaj to fachowcom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...