Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie: czy te środk,i o których tutaj piszecie, mogą coś poradzić na odmulenie silnika?

przez odmulenie rozumiem gorsze osiągi silnika (czyli: zawiecha na niskich obrotach - poniżej 2000, prędkość maxymlana wyciśnięta na niemieckich autostradach 180-190km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamulenie wynika z zapchanych wtrysków to powinno coś dać. Jeżeli przyczyna zamulenia jest inna nie liczyłbym na poprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś poradzi to wymieniajcie filtr powietrza z każdą wymianą oleju w trybie normalnym (10-15 kkm). LL nie stosujemy bo wiemy dlaczego :tongue4: Stosujcie też markowe filtry i czyście dół obudowy filtra bo widziałem już gniazdo myszy w tym miejscu :polew:

Dusiol AJM to sprawdź najpierw jak turbo ładuje i czy ma pompki w nim jeszcze żyją, bo lubią padac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jestem tego samego zdania. Filt powietrza max. 15kkm. Optymalnie 10kkm.

Wydatek nieduży, a konsekwencje przytkanego filtra mogą dużo więcej kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jestem tego samego zdania. Filt powietrza max. 15kkm. Optymalnie 10kkm.

Wydatek nieduży, a konsekwencje przytkanego filtra mogą dużo więcej kosztować...

Słyszałem, że brudny filtr tez ma wpływ na przepływomierz i może coś w tym jest ponieważ w Octaviach to częsta awaria a producent zleca jego wymianę przy 60 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś poradzi to wymieniajcie filtr powietrza z każdą wymianą oleju w trybie normalnym (10-15 kkm). LL nie stosujemy bo wiemy dlaczego :tongue4: Stosujcie też markowe filtry i czyście dół obudowy filtra bo widziałem już gniazdo myszy w tym miejscu :polew:

Dusiol AJM to sprawdź najpierw jak turbo ładuje i czy ma pompki w nim jeszcze żyją, bo lubią padac.

no właśnie w szoku jestem jak czytam te 90k km... zawsze z olejem zmieniałem i nawet chwili sie nie zastanawiałem bo się do zmiany nadawał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej STP, Liqui Moly albo Motula... Ja jutro sobie kupuje STP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zalałem Xeramic extra cleaner i silnik równiej pracuje, nie trzęsie i jest ciszej. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem Valvoline, producent zaleca dolewanie tak jak wymiana oleju. Zobacze czy odczuje zmianę.

A co ma dodatek do paliwa do wymiany oleju :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem Valvoline, producent zaleca dolewanie tak jak wymiana oleju. Zobacze czy odczuje zmianę.

A co ma dodatek do paliwa do wymiany oleju :mysli:

chodzilo pewnie o czestotliwosc wlewania uszlachetniacza do baku-tak jak olej sie wymienia max co ok. 12-15kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak bo myślałem, że wlał to sobie do silnika :wink4:

a są i takie dodatki, lejesz do silnika przed wymianą wymianą oleju, podobno oczyszcza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są i takie dodatki, lejesz do silnika przed wymianą wymianą oleju, podobno oczyszcza

Wiem że są, ale tu mowa o dodatkach do paliwa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to naprawdę działa.. wlałem tego czarnego STP tego do czyszczenia wtryskiwaczy i naprawdę przestało bujać mi budą na boki na wolnych obrotach. Zrobiłem gdzies około 1150km i czuć różnicę na plus, niż było wcześniej.

Zastanawiam się czy to też przypadkiem nie wina ropy, bo nie wiem czy juz może na stacjach jest "zimowa"?

W ogóle można mieszać te "STP" z np. Depresatorem na zimę? Ktoś coś może wie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to naprawdę działa.. wlałem tego czarnego STP tego do czyszczenia wtryskiwaczy i naprawdę przestało bujać mi budą na boki na wolnych obrotach. Zrobiłem gdzies około 1150km i czuć różnicę na plus, niż było wcześniej.

Takie szybkie działanie? :naughty: :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie olej wymieniam co 8-12tys.,do tego filtry powietrza ,oleju i kabiny,oraz stp...wraz z olejem co rozrzad czyli 60tys.wlewam ceramizera,filtr paliwa wymieniam co 60tys. i ostatnio zalalem srodek stp do czyszczenia zaworow........autko ma 300tys.licznikowe i smiga wspaniale pelny syntetyk bez koniecznosci dolewania miedzy wymianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...