Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

motul 10w40 -  LM mos2 10w40 - valvo 5w40 - valvo 10w40  taką miałem kolejność przez ostatnie 2 lata.

LM mos2 najdroższy i najgorszy w  moim przypadku, valvo i motul lepiej się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używał ktoś z was Valvoline 10w40 max life? 

Podobno jest dostosowany do większych przebiegów. Średnio wypada 2, 3 zł więcej  za litr od zwyklego Valvolina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalalem lm mos2 i silnik chodzi cicho jak hybryda,nawet moja zona zapytala sie czy tak cicho powinien chodzic 

z czystym sumieniem moge polecic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, magicman napisał:

zalalem lm mos2 i silnik chodzi cicho jak hybryda,nawet moja zona zapytala sie czy tak cicho powinien chodzic 

z czystym sumieniem moge polecic 

na świeżym oleju silnik zawsze ciszej chodzi ;p

Najlepsze porownanie jest po dłuższym czasie ale nie to żebym się czepiał ;)

Może ktoś się wypowiedzieć o tym valvoline maxlife bo nawet występuję w wersji 5w40 ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, magicman napisał:

Wiem ze na nowej oliwie jest zawsze lepiej na poczatku

Jak stan się utrzyma, w sensie kultury pracy silnika sam z chęcią przejdę na ten olej, bo zapowiada się dobrze.

Także proszę o info ;)

Edytowane przez Heeerbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic, daj znać po 3 tysiącach jak się olej spisuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam w trasie bierze więcej oleju czy mniej?
dzisiaj zrobiłem trasę 1650km, tempomat 90% drogi i srednia prędkość 110km/h, w tym 300km miasta.

zostało 3/4 na bagnecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie już sobie trochę spalił ale prędkości koło 120 140. A nawet 210 było i z zerowego spalania oleju zrobiło się 150 ml na 900 km.

 

Będę wracał to będę starał się jechać normalnie bez wciskania na wysokie obroty i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ALT od 3 lat na Valvoline Max Life 10W40 bierze około 1 litra na 3 500. Zastanawiam się nad przejściem na liqui moli z SO2 . Ktoś coś??

Edytowane przez noidemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ALT od 3 lat na Valvoline Max Life 10W40 bierze około 1 litra na 3 500. Zastanawiam się nad przejściem na liqui moli z SO2 . Ktoś coś??

Lepsze wrogiem dobrego. Moim zdaniem nie warto. Valvoline produkuje dobre oleje. Gdybys lał cos taniego to sens by był.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie motoryzacyjnym i rozmawiałem z facetem od olejów i mówił że jeżeli problem dotyczy  ubywania 300 czy 400 ml na 1000 Km Przy wkrecabiu ma wyższe obroty to można przejść na Valvoline 5w50 vr1 i odczujemy różnice.

Czemu taki wybór?

Twierdzi że będzie lepszy film olejowy i bardziej gesty w wyższej temperaturze. Oraz jest najlepszej jakości i nie przepracuje się za szybko. Cena za 5 litrów 120 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie motoryzacyjnym i rozmawiałem z facetem od olejów i mówił że jeżeli problem dotyczy  ubywania 300 czy 400 ml na 1000 Km Przy wkrecabiu ma wyższe obroty to można przejść na Valvoline 5w50 vr1 i odczujemy różnice.
Czemu taki wybór?
Twierdzi że będzie lepszy film olejowy i bardziej gesty w wyższej temperaturze. Oraz jest najlepszej jakości i nie przepracuje się za szybko. Cena za 5 litrów 120 zł 

Ja w piątek zalewam Valvoline VR1 5w50. Zdam relacje co i jak.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zapsu napisał:


Ja w piątek zalewam Valvoline VR1 5w50. Zdam relacje co i jak.

Czekam, najlepsza relacja będzie po jakimś przebiegu 1 lub 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w piątek zmieniam olej. Następnie przez tydzień zrobię około 800 km. W wolne majowe trasa do Niemiec 2400 km w obie strony. Powinno wystarczyć do oceny oleju ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na wyniki, bo po rozrzadzie będę zmieniał i właśnie myślę na jaki przejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak zostane przy valvoline Max Life 10w40. Korci mnie jeszcze płukanka przed wymianą oleju. Co sądzicie

VALVOLINE VPS środek do przepłukiwania silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płukankę LM z zamiarem wykonania przed zlaniem oleju. Ze względu na planowana długa trasę po zmianie oleju nie chce ryzykować wycieków z powodu wykonania płukania i odpuszczam tym razem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...