Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tarcze firmy MIKODA - opinie i przemyślenia


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem niektórych. Czasami zdarzają się problemy podczas kupna danej części, ale żeby od razu przekreślać całą firmę? Ja mam tarcze Mikody i jestem bardzo zadowolony. Do czego wam są mega działy badawcze? Głównie rozchodzi się o materiał. Tarcze perforowane są stosowane przez setki firm w samochodach, motocyklach i rowerach. Zresztą w jednośladach w ogóle nie używa się gładkich tarcz, a perforowania przybierają najróżniejsze kształty ( przykładowo: http://www.allegro.pl/item829544982_tarcza_hamulcowa_przod_ktm_320_mm_04.html lub http://www.allegro.pl/item802797315_tarcza_hamulcowa_galfer_tylna_ktm_husaberg_ss.html ). I nikt mi nie powie, że tarcza nacinana/nawiercana nie polepsza skuteczności hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jak odlane sa otwory dla porównania mikoda i TRW.

Na zdjęciach widać tez porysowane powierzchnie,a na tarczach nie przejechane nawet 2 tys km.

Nalezy zaznaczyć ale nie mam żadnych uprzedzeń do firmy,ale jak chcą zaistnieć na rynku to powinni trochę zainwestować w kontrole jakości.Stawiając 2 tarcze naprzeciw siebie na oko widać ze mikoda po średnicy jest mniejsza o jakieś 1-2mm :shocked:

img3661.jpg

img3662.jpg

img3666e.jpg

img3664z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że tarcza ma porysowana powierzchnie jest rzecza zupełnie normalną

gładkie tarcze moga wygladac tak samo, tutaj liczy sie raczej skuteczność

Mikoda musi jeszce wykonac mase pracy aby wystapic w porównaniu z np OZ-tami lub Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niektórych. Czasami zdarzają się problemy podczas kupna danej części, ale żeby od razu przekreślać całą firmę? Ja mam tarcze Mikody i jestem bardzo zadowolony.

Trafił Ci się chyba rodzynek :naughty: .

Jedną wpadkę mogę zrozumieć, ale dwóch pod rząd (i to w dodatku po prośbie żeby dokładnie sprawdzili przed wysyłką czy te następne będą na pewno pozbawione wad ) nie zdzierżę !!!!!!!!!!! :angry: .

A wracając do moich 312-tek to po małych perypetiach pojechały w poniedziałek z powrotem do Mikody na Ich koszt, ale zgodzili się zapłacić za transport dopiero jak wysłałem Im dokumentacje fotograficzną, popartą dokładnym opisem wady.

Obiecali że nie będzie problemów z reklamacją, czekam na zwrot kasy... :gwizdanie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak pare lat temu kupowałem mikode do b4 2.0 115KM przód i tył

nie miałem dużego pojęcia o samochodach ale jak porównam sobie teraz odlew mikoda np. z ATE to mikoda widze, że nie wiciaga wniosków :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła faktura korygująca, jutro odsyłam kopię i czekam na kaskę :gwizdanie:

Po cichu liczyłem że się chociaż trochę wytłumaczą , ale się przeliczyłem :(

Mikoda :thumbdown:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 21:25_________________________________________________Kaska wróciła :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem dziś tylko klocki bo się zajechały (też bardzo szybko 12tyś km :polew:) i nie wierzę :cool1: tarcza od strony pasażera ma jak by pęknięcia (mikoda)

Fakt że ostatnio miały ciężkie życie no ale bez przesady :decayed:

i musiałem kupić tarcze jeszcze :confused4:

Czy możliwe że przegrzałem tarcze? po ostatnich zabawach dymiło mi się hamulców a po którym z rzędy kółku pedał hamulca był miękki że wchodził prawie do dywanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW daje rade, na MIKODE zdarzaly sie reklamacje ale sprawdzcie adresy firm Brembo Polska i Mikoda - przypadek?

Jestem zwolennikiem zimmermana.

Klocki ferodo(ale premier jakość OE), takze TEXTAR ,to producenci którzy trzymaja jedną jakość. ATE na wschodni rynek to najczęściej II i III liga.

Bosch tylko konfekcionuje klocki, ale wkladaja raczej dobre (ferodo,textar,najczesciej Remse)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch tylko konfekcionuje klocki, ale wkladaja raczej dobre (ferodo,textar,najczesciej Remse)

Pagid, Pagid... Kolego

osobiście uwazam ze sa to najlepsze klocki w stosunku do swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilowo jezdze na klockach BOSCH. Nie piszcza i hamuja...troszke pyla ale to chyba normalne ;)

Nie mam o co sie do nich przyczepic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - co prawda nie w A4 - zestaw tarcze Mikoda + klocki Ferodo Premier. Do normalnej dynamicznej jazdy są ok, cena również na pozytyw. Jednak do mocniejszego "deptania" są za słabe. Jeżdżę na nich już 2 miesiąc i zaczęły piszczeć :disgust: Spróbuję to ogarnąć - mam nadzieję, że się uda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...