Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto z was pamięta Stan Wojenny?


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

Nastala taka inflacja ,że spłacali te kredyty do końca na trzy raty za wysokość średniej pensji rata

dokładnie tak było :cool1: znam takie przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonstracje polityczne mają to do siebie ,że slużby mundurowe za wszelką cene będą starały się zapobiec wybychowi prawdzywych protestów. W pamięci mam jednak obrazy z Gdańska ludzi oblewanych wodą z armatek wodnych na ulicy a potem mokrych łapanych i stawianych przed Kolegium d/s Wykroczeń za udzial.... a dla bardziej zainteresowanych polecam demostracje polityczną w której " Janek Wiśniewski padl" celowo tu użylem tytułu piosenki Jacka Kaczmarskiego ,a co do strzelania to sięgnijcie do materialów z roku 1956 z Poznania i z roku 1970 z kopalni "Wójek" . Dysydenci tych akcji nigdy nie zostali za nie rozliczeni ,a jeżeli nawet to nienależycie.

tu widzimy "grupę" dyskutujacych z mundurowym w blasku fleszy i komórek .A czy od tych strzałów zginęła choć jedna osoba bo nie dopatrzyłem...

Jeszcze dodam tylko że niedawno odtrąbiono spłacenie kredytow zaciągniętych przez ekipę Gierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mech15 - dziel i przecedzaj to, co jest napisane na "niezależnej.pl" przez 8 jeśli nie przez 16, bo ten portal jest jeszcze niej wiarygodny niż Nasz Dziennik i inne Głosy Rydzyka.

Przypuszczam, że młody jesteś i Stanu Wojennego nie pamiętasz - podstawowa różnica jest taka, że w Stanie Wojennym strzelano na prawdę - ostrą amunicją.

Chociaż tak po prawdzie nie miał bym nic przeciwko, gdyby akurat w przypadku konkretnej naziolsko - kibolskiej hołoty z ONR-u, faktycznie strzelać ostrą amunicją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że gumowe naboje nie robią krzywdy?

ja mam 27 lat, w twoim profilu masz 37 lat - pamiętasz coś ze stanu wojennego?

poczytaj sobie co jakiś czas Nasz Dziennik i włącz na chwilę wiadomości w Radiu Maryja póki jeszcze można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie będzie można RM słuchać ?

Poszukaj informacji na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która drastycznie podnosi opłąty za nadawanie. Podpowiem, że "prezydent" podpisał ją niedawno, 31 października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten marsz to była ewidentna prowokacja ze strony POlicji.

No jeszcze mieliśmy kotylionowy marsz przydupasów i pracowników :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że gumowe naboje nie robią krzywdy?

ja mam 27 lat, w twoim profilu masz 37 lat - pamiętasz coś ze stanu wojennego?

poczytaj sobie co jakiś czas Nasz Dziennik i włącz na chwilę wiadomości w Radiu Maryja póki jeszcze można...

W moim profilu nie ma wieku (bo każdy ma tyle na ile się czuje)

Choć 50 + mam to od czasu do czasu oglądam TV ojca Rydzyka i szczerze mówiąc takiego prania mózgów nawet PRL-owskie "wiadomości" czy "dziennik telewizyjny" nie miały.

A swoją drogą to myślę, że to forum nie jest odpowiednim miejscem do jątrzenia i próby wywołania kolejnego zamordyzmu politycznego. DOŚĆ TEGO jest na codzień na innych "forach". To forum nie powinno być polityczne - co daję pod rozwagę moderatorom. Pozdrawiam wszystkich:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć 50 + mam to od czasu do czasu oglądam TV ojca Rydzyka i szczerze mówiąc takiego prania mózgów nawet PRL-owskie "wiadomości" czy "dziennik telewizyjny" nie miały.

pewnie masz na myśli repertuar TW TRWAM w takim stylu:

??:wink::wink:

DOŚĆ TEGO jest na codzień na innych "forach". To forum nie powinno być polityczne - co daję pod rozwagę moderatorom. Pozdrawiam wszystkich:hi:

Nie mam czasu na inne fora, i tak jak w każdym produkcie który kupujesz w sklepie jest 23% polityki tak, i każde miejsce jest dobre żeby o tym rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastala taka inflacja ,że spłacali te kredyty do końca na trzy raty za wysokość średniej pensji rata

dokładnie tak było :cool1: znam takie przykłady

Ja tez znam. Moi rodzice, zabrali kredyt na budowe domu i po inflacji ojciec spałacił ten kredyt trzema wypłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak przez mgłę kojarze że stał czołg na skrzyżowaniu.

A ojciec miał broń, i wracał na nogach z weekendu z polowania i nie wiedział nic o wprowadzeniu stanu wojennego. Mówi że wracał ze sztucerem na plecach, a tu co skrzyżowanie czołgi. Musiało to nieźle wyglądać.... (akurat poszedł te 15km na nogach bo lubił takie wycieczki

Sąsiedzi się zlecieli, i mówią że tak łatwo się nie damy, mamy bloki na górce a mój stary będzie snajperem i tak łatwo nas nie wezmą. Były czasy....

Ale ludzie byli wtedy bardziej zżyci ze sobą. To na pewno.... Teraz to tylko kasa się liczy... jeden drugiemu nawet dzień dobry nie odpowie... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LARD w Polsce. Czyżby się na coś szykowali?:wink: NIK twierdzi, że to niezgodne z prawem.

NIK o zakupie LRAD w Policji - RadioMaryja.pl

tradycyjnie zapraszam do posłuchania:

Policja kupuje urządzenia LRAD [ audio ] - RadioMaryja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tyle lat mineło ale dalej mam w Pamieci wozy pancerne u mnie na osiedlu oraz brak TELERANKA rano :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tę mroźną i śnieżną zimę...

wtedy jeszcze do końca nie rozumiałem co się dzieje..ale cieszyłem się możliwości całodziennego jeżdżenia na sankach na okolicznych górkach....

jedynie co byłem zły, to na to że w sobotę 12go byliśmy w szkole odrabiać jakiś dzień poświąteczny...niepotrzebnie:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanu wojennego nie pamiętam, ale pamietam za to zakupy za kartki, długie kolejki w sklepach i pustki na półkach sklepowych. Pamiętam też Pewexy i zakupy za dolary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...