Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatek do paliwa


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie U mię pali auto tak samo jak miałem świece spalone a teraz mam dobre i nie ma żadnej różnicy Czy wasze auta odpalają za jednym tak zwanego przewalenia czy musicie czekać aż załapie Bo mi musi ze dwa razy przewalić zanim odpali czy to normalne czy wina akumulatora :mysli:

U mnie kolego pali praktycznie od strzala. Świeczki oczywiście grzeja.

tej zimy akurat udało sie zaliczyć już troche mrozów po -22 st i więcej (u mnie). dodatków nie stosuje i zawsze palił jak dziecko:) ON zawsze z orlenu, najczesciej zwykły czasem verva on

Co do dodatków to ja leje dobre paliwo a nie żadne dodatki. Jednak jak ktoś już musi to bym raczej odżałował te 15 czy 20 PLN i kupił jakiś środek na niewytrącanie się parafiny STP albo LM.

u mnie juz były mrozy po - 22st i wiecej. nic nie dolewałem nigdy jeszcze. udało sie bez bo autko paliło jak dziecko:)

On leje zazwyczaj normalny z orlen a czasami verva. pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie U mię pali auto tak samo jak miałem świece spalone a teraz mam dobre i nie ma żadnej różnicy Czy wasze auta odpalają za jednym tak zwanego przewalenia czy musicie czekać aż załapie Bo mi musi ze dwa razy przewalić zanim odpali czy to normalne czy wina akumulatora :mysli:

U mnie kolego pali praktycznie od strzala. Świeczki oczywiście grzeja.

tej zimy akurat udało sie zaliczyć już troche mrozów po -22 st i więcej (u mnie). dodatków nie stosuje i zawsze palił jak dziecko:) ON zawsze z orlenu, najczesciej zwykły czasem verva on

Co do dodatków to ja leje dobre paliwo a nie żadne dodatki. Jednak jak ktoś już musi to bym raczej odżałował te 15 czy 20 PLN i kupił jakiś środek na niewytrącanie się parafiny STP albo LM.

u mnie juz były mrozy po - 22st i wiecej. nic nie dolewałem nigdy jeszcze. udało sie bez bo autko paliło jak dziecko:)

On leje zazwyczaj normalny z orlen a czasami verva. pozdr!

u mnie po wymianie świec pali z pół obrotu, sprawdź czy dochodzi ci prad do swieczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też pali od strzała choć ja dolewam STP to moimzdaniem dobra i sprawdzona firma która istnuieje jeszcze od czasów komuny. :tongue4:.

Denaturatu raczej nie polecam a nawet kategorycznie odradzam.Denaturat dolewało się kiedyś do paliwa ponieważ dobrze łączy się on z wodą - co zapobiegało tworzeniu się w układzie paliwowym „korka lodowego”, który uniemożliwiłby dopływ paliwa.Niestety jednak nie usuwa on wody skroplonej na sciankach z baku.Para wodna skrapla się na ściankach baku wtedy gdy jest prawie pusty. Jeżdżąc w temperaturach niskich należy utrzymywać wysoki stan paliwa w baku.Obecnie na każdej stacji paliw dostepne są środki absorbujące wodę, ...zdecydowanie lepsze i czystsze w składzie chemicznym. I co ważne mają też składniki konserwujące i zabezpieczające cały układ paliwowy, a także składniki stabilizujące paliwo przed jego rozpadem.I co ważne wcale nie kosztują dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie U mię pali auto tak samo jak miałem świece spalone a teraz mam dobre i nie ma żadnej różnicy Czy wasze auta odpalają za jednym tak zwanego przewalenia czy musicie czekać aż załapie Bo mi musi ze dwa razy przewalić zanim odpali czy to normalne czy wina akumulatora :mysli:

U mnie kolego pali praktycznie od strzala. Świeczki oczywiście grzeja.

tej zimy akurat udało sie zaliczyć już troche mrozów po -22 st i więcej (u mnie). dodatków nie stosuje i zawsze palił jak dziecko:) ON zawsze z orlenu, najczesciej zwykły czasem verva on

Co do dodatków to ja leje dobre paliwo a nie żadne dodatki. Jednak jak ktoś już musi to bym raczej odżałował te 15 czy 20 PLN i kupił jakiś środek na niewytrącanie się parafiny STP albo LM.

u mnie juz były mrozy po - 22st i wiecej. nic nie dolewałem nigdy jeszcze. udało sie bez bo autko paliło jak dziecko:)

On leje zazwyczaj normalny z orlen a czasami verva. pozdr!

u mnie po wymianie świec pali z pół obrotu, sprawdź czy dochodzi ci prad do swieczek

Chyba dochodzi bo światełko w środku przygasa tylko jeden kapturek mam pęknięty i słabo siedzi na świecy może to od tego ale aż w sobotę sprawdzę bo nie mam czasu Ale po za tym nie narzekam nic nie dolewam do do paliwa i bez żarowych palił przy -20 że dwa razy musiał przewalić ale zapalił :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlałem ćwiatkę denaturatu na skraplającą się wodę - stary dobry sposób:-)

chyba nie najlepszy pomysł

to raczej szkodzi dla naszych silników niż pomaga

nie będe sie rozpisywał, wystarczy poszukac na forum, zapytac jakiego machaniora co ma głowe na karku.

pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 22:05_________________________________________________

Witam

ja kupilem dzis taki : http://allegro.pl/item835266825_najlepszy_depresator_kleen_flo_postaw_na_jakosc.html

nigdzie nie mieli do PD , facet powiedzial ze on to wlewa do swojego przy kazdym tankowaniu

tylko czy nie zaszkodzi to PD ?

[/q

powiedział Ci to co chciałeś usłyszeć :gwizdanie:

nie znam tego, może jest to ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku od pierwszych mrozow zaczalem zapobiegawczo dolewac xeramic diesel protector i nie zauwazylem roznicy w odpalaniu przy duzych mrozach.Auto podobnie jak zeszlej zimy odpala od strzala tylko przy -15 -20* kilkanascie sekund bardzo brzydko silnik pracuje tzn.skacza obroty i torche nim rzuca.Dlatego pomyslalem ze jak doleje depresator to moze poprawi sie praca silnika przy rozruchu.Niestety nie ma zadnej roznicy.Specjalnie wystawilem ten xeramic na balkon i po nocy go sprawdzilem.z plynu zrobil sie bardzo gesty zel.Takze juz sam nie wiem czy te dodatki pomagaja czy raczej szkodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy do mojej Audi nadaje sie o to taki srodek LM do dolewania do ropy ??

http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1339116405.html

Ten dodatek czyści układ wtryskowy ale nie zapobiega wytracaniu się parafiny z ON podczas mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję STP z antyżelem, nie potrafię określić czy lepiej odpala czy nie bo zawsze na zimę dolewam, bardziej asekuracyjnie asekuracyjnie.

PS Mój z uszkodzonymi wszystkimi świecami odpalił przy -15 :) nie wiem czy to zasługa STP czy dobrej kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te srodki to sciema, nabijaja kabze producentom

jak lejesz dobre zimowe paliwo to auto odpala tak samo z i bez tego srodka

kiedys uzywalem te wynalazki, ale teraz nie bo nie ma roznicy i zmiany na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verva, Dynamic, Diesel Gold... to taki zwykly ON + dodatek, oczywiście pod warunkiem że paliwo zimowe

Np Lotos Dynamic ma następującą temperaturę zablokowania zimnego filtru w zależności od okresu:

Okres letni od 16 kwietnia do 30 września. 0st

Okres przejściowy od 1 marca do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada. -10st

Okres zimowy od 16 listopada do końca lutego. -20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te srodki to sciema, nabijaja kabze producentom

jak lejesz dobre zimowe paliwo to auto odpala tak samo z i bez tego srodka

kiedys uzywalem te wynalazki, ale teraz nie bo nie ma roznicy i zmiany na lepsze

A skąd wiesz jakie paliwo zalejesz?? Czy wiesz że jak masz cysternę na stacji (tą pod ziemią) to powinno ją się wymieniać co 10 lat, bo zbierają się tam syfy i wilgoć?? Co z tego że przywiozą dobre paliwo jak zostanie ono zmieszane z wodą i syfem. Kiedy ostatnio wymieniali na stacji której tankujesz zbiornik na paliwo?? U mnie wymienili po 25 latach, obecnie zbiornik ma 5 lat ale myślę ze nie zostanie wymieniony za 5 lat.

Jasne że jak bym miał pewność że zatankuje dobre paliwo to bym nie dolewał STP, ale takiej pewności nie mam i mieć nie mogę, na jakiej stacji bym nie tankował. Już próbowałem chyba wszystkie stacje i jakoś różnicy nie czuję, za to jak zatankowałem w Niemczech to inaczej mi pracował mój diselek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy do mojej Audi nadaje sie o to taki srodek LM do dolewania do ropy ??

http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1339116405.html

Ten dodatek czyści układ wtryskowy ale nie zapobiega wytracaniu się parafiny z ON podczas mrozów.

to jaki środek byście polecili? dobry i skuteczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup firmy STP są do czyszczenia wtrysków i na zimę ,firma jest OK i pomaga , sprawdzałem i w autach ON i PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez co 2ms. leje do pelna i dodaje srodek z STP

Napewno profilaktyka niezaszkodzi a wiem zejeszce mnie nie zawiodla fura :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich to proporcjach się miesza, kupuję STP i muszę zalać do pełna czy jak?

Właśnie wybieram się na zakupy, to jakie te STP mam kupić żeby było do PD, chodzi mi o nazwę.

Z góry dzięki za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...