Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
55 minut temu, Patryk RBR napisał:

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie wachacz tylnych i zwrotnica  czy w a4 b6 1.8t quattro są takie same jak w 1.9tdi quatro i czy wachacze z oski podejdę do quattro. 

Nie ma różnicy  w zwrotnicach i wahaczach co do wersji silnikowych a wahacze z ośki możesz przełożyć do quattro.

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 590 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Dzięki wielkie kolego. Bo coś słyszałem że sprężyna jest inna ale nie wiedziałem jak z wachaczami

Opublikowano

Mam pytanko... Czy do silnika AVF podejdzie skrzynia od 3.0TDI? Oczywiście chodzi o przekładke kompletnego quattro... 

Opublikowano

Podejdzie, oprócz kompletnego sprzęgła które w 3.0 tdi / 2.7 tdi jest inne jak w 1.9 / 2.0

Opublikowano

Czyli tylko stary komplet sprzęgła zostaje? A jak z przełożenia i skrzyni? Będzie to jeździło? 

Opublikowano

Ja nie narzekałem jakoś to jeździło, a miałem tylko AVF + soft, stare sprzęgło zostaje

Dodatkowo wydech trzeba przerobić ale to spokojnie dasz radę ogarnąć i trzeba zmienić pompę w zbiorniku paliwa. 3.0 tdi ma pompkę 3 bary a pompowtryski potrzebują taką 0,6 bara.

Wszystko

Opublikowano

Wydech to nie problem, pompy też raczej do ogarnięcia...  Dzięki za info.. 

 

Opublikowano

Mam okazję kupić swap z bexa sedan, a ja mam bexa avanta. Czy będzie to pasować? 

Edytowane przez r7adek

Opublikowano

tak

Opublikowano

witam, ciezko jest mi przekopac 53 strony tematu, ale potrzebuje spis wszystkiego co jest potrzebne do swapa ośka - quattro, żeby niczego nie pominąć. W weekend jadę oglądać jednego swapa i nie chcę niczego pominąć.

Opublikowano
W dniu 23.10.2018 o 17:17, Noix napisał:

witam, ciezko jest mi przekopac 53 strony tematu, ale potrzebuje spis wszystkiego co jest potrzebne do swapa ośka - quattro, żeby niczego nie pominąć. W weekend jadę oglądać jednego swapa i nie chcę niczego pominąć.

-Całe tylne zawieszenie łącznie z dyfrem i półosiami

-wał napędowy oraz wycięte z kawałkiem karoserii mocowanie podpory wału

-skrzynia biegów(jeśli miałeś 5b a kupujesz 6b to wybierak zmiany biegów też potrzebujesz)

-półosie przednie(chyba że twoje podejdą do do nowej skrzyni)

-Linka ręcznego

-zbiornik paliwa

-kompletny wydech z mocowaniem

-wszystkie osłony termiczne

-pompa abs

-wszystkie śruby

 

Mam nadzieję że nic nie zapomniałem :)

Opublikowano

Ma ktoś namiar na osobę co robi swap, najlepiej na Podkarpaciu? 

Opublikowano
W dniu 24.10.2018 o 21:14, Miras95 napisał:

-Całe tylne zawieszenie łącznie z dyfrem i półosiami

 

hmm? z tego co wiem to wahacze, amory, sprężyny są te same

Opublikowano
7 minut temu, Noix napisał:

 

hmm? z tego co wiem to wahacze, amory, sprężyny są te same

Sprężyny z quattro będą mieć wyższą kategorie wagową (w ośce miałem kat 9 a quattro 11)

Wahacze i amory są te same ale sprzedający będzie musiał je odkręcić od belki a cenę zapewne powie ci taką samą jak byś wziął cały komplet.No chyba że powie ci cenę dużo niższą bez wahaczy to możesz wziąć bez. 

Opublikowano

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

Opublikowano
17 minut temu, r7adek napisał:

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

Na skrzyni Quattro nie pojedziesz bez wału. 

Opublikowano
37 minut temu, r7adek napisał:

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

lepiej włóż podpore i ją zamocuj tymczasowo jakimś pasem albo trytkami ;d różne rzeźby uskuteczniam w autach jak musze je przemiescic kawalek ;d na podpore nie działają jakies duże siły

Opublikowano

Najlepiej będzie przynitować?

Opublikowano

Cześć :) chodzi mi po głowie wrzucenie do mojej B7 właśnie Quattro bo jak mam znowu tak długo szukać kolejnego samochodu to wolę obecny "trochę" doinwestować. Robił ktoś z Was na Śląsku/ Małopolska właśnie dorzucenie Quattro do swojej ośki i poleca dany warsztat? Najlepiej okolice Bielska ale jak ktoś z renomą i zadowolonymi klientami to dojadę dalej.

Opublikowano

Panowie do spawania mocowania podpory wału trzeba ściągać dywan ze środka auta ? Bo cały czas myślę czy mi nie zacznie się palić jak zacznę spawać pod spodem 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.