Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co wy za wynalazki wypisujecie, podejrzewam że i tak wszystko jest Made in małe żółte rączki, tylko różnią tym że kto inny je pakuje i wsadza w swoje pudła, jak kupować i ma się pieniążki to wybrać Lemforder czy TRW, jak się chce iść na taniochę to wybrać trochę sprawdzone przez nas Master Sport, ja wrzuciłem na wiosna, zrobiłem z 15 tyś km na nich i narazie odpukać cisza jest, aby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiajcie na sprawdzone firmy bo na wahaczach nie ma co oszczedzac!! lemfored lub master sport ostatecznie jesli ktos kaski nie ma a chcialby za ta cene w miare dobre wahacze :decayed:

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku od pierwszej do ostatniej strony nasuwają mi się następujące wnioski:

1) Nie ma części niezawodnych i idealnych la każdego

2) Nie ma marki wachaczy które były by najlepsze,idealne dla każdego ponieważ można zauważyć że zarówno MS-y jak i Lemforder-y u jednego wytrzymują 15 tys. km u innego 50 tys. km i nie ma na to reguły (no może z tą pięćdziesiątką to przesadziłem;))

3) to co już inni pisali - każdy z nas ma inny styl jazdy, inne podłoże pod kołami co napewno wpływa na szybkość zużywania się podzespołów naszego zawieszenia. Każdy z nas inaczej dba o swoje auto.

4) To głównie od nas zależy czy wymieniamy pojedynczo czy w komplecie i uważam że obydwa sposoby są dobre i w niczym nie szkodzą

5) W temacie wątku chodziło głównie o ranking ranking wachaczy, więc gdyby mi przyszło sklasyfikować i stworzyć ranking na podstawie wypowiedzi forumowiczów to wyglądał by on tak:

1)Lemforder

2)Febi i TRW

3)MS

4)pozostałe

(Może jakaś marka mi umsknęła ale najczęściej padają te nazwy.)

Zainteresowałem się wątkiem ponieważ od pół roku coś mi się tłukło w autku i żaden diagnosta nie był w stanie precyzyjnie powiedzieć mi co. Fakt faktem znalazł się jeden który zasugerował mi że mogą to być gumy na wachaczu ale nie dawał gwarancji że napewno.Teraz gdy już wachacz w rękach skrzypi i gdy już jestem pewien co mi się tłukło postanowiłem go wymienić i zaczerpnąć rady na forum.I po przeczytaniu lektury tego wątku postanowiłem kupić w moim sklepie wachacz Febi.Mieli jeszcze jakiś inny tańszy o 30 zł ale zdecydowałem się na Febi.Kupiłem tylko jeden lewy przedni górny wachacz, gdyż tylko ten jest uszkodzony, choć jeszcze zastanawiam się nad drugim lewym górnym co do którego nie jestem pewien, ale to jeszcze się zobaczy.Będę wymieniał sam i nie mam zamiaru pakowac się w wymianę całego kompletu wiedząc że inne wachacze w miare się jeszcze trzymają.Wychodze z założenia że nie poprawiam tego co dobre.Jak padną następne to wymienie następne.

Pozdrawiam wszystkich a jeżli będą zainteresowani to po wymianie opisze jej efekty:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wytrwałości i docenienia wypowiedzie wszystkich dających jakieś rady w tym wątku :good: Dzięki, że nie zapytałeś "Jakie wahacze kupić" albo "Czy warto kupić wahacze "30zł tansze od Febi ? A może coś innego? "

Fajnie, że zebrałeś to w kupę, bo to jest chyba sedno tego wątku i póki nie zmieni się sytuacja jakościowa w/w produktów to w tym wątku też się nic nie zmieni..

:cool1::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Generalnie zawsze było jest i będzie że kupując te same produkty jednej marki raz trafimy na taki co wytrzyma dłużej a innym razem na taki co po kilku dniach padnie - nie ma na to reguły.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i uzytkowników najlepszej marki na świecie:):):):);););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak obiecałem tak też robię.Właśnie wróciłem z mojego garażu gdzie wymieniałem tłukący się prawy przedni górny wahacz. Robiłem sobie sam więc się z tym nie spieszyłem i zajęło mi to ok.1,5h. Robótka całkiem przyjemna i bezproblemowa.Drugi górny wahacz okazało się, że jest OK więc go nie ruszałem a poza tym w sklepie w którym zawsze się zaopatruje nie mieli go na stanie i mógł by być ale na jutro. Jednak jak się okazało nie jest mi on do szczęścia potrzebny ponieważ po wymianie tego przedniego górnego moje uszy już mogą odpoczywać od męczącego mnie już kilka dni skrzeczenia. Apropo starego wahacza to jest na nim jakieś oznaczenie ale nie wiem jakie i na pewno nie jest on z Lemforda, Febi czy tym podobnym i wyprodukowany był w 2003r. Ja od lutego 2008 roku przejechałem 55 tys.km więc przypuszczam że wahacz wytrzymał może nawet drugie tyle. Teraz zobaczę ile wytrzyma mi Febi który przez jednych jest chwalony przez innych wyklinany, ale pożyjemy zobaczymy. Teraz,po ciężkim całym dniu pracy czas na relaksik przy moim kochanym żywcu. Pozdrawiam wszystkich:):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przejechane nacałym kpl MS około 22 tyś i kilometrów i jedna jak i dróga strona "puka" myślałem że dłużej wytrzymają lecz klapa oczywista padła "góra" co do końcówek Ms - a ta na nie nie ma gwarancji i jeżeli nie padnie gumowy amortyzator to są OK ale u mnie obie trzeba było wywalić guma w jednym się urwała po 500 km bardzo interesujące odczucie [br]Dopisany: 25 Sierpień 2009, 23:28_________________________________________________hihihih sory za DRÓGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak myliłem się i nie obejdzie się bez wymiany drugiego lewego górnego wahacza bo pojeździłem dzisiaj trochu i dalej coś skrzypi, aczkolwiek duuuuuuużo mniej niż przed wymianą tego pierwszego.Tak więc sprawdziły się moje przypuszczenia że jednak oba górne whacze są do wymiany i mam nadzieję że jak jutro wymienię ten drugi to moje uszy naprawdę odpoczną od wszelkich skrzypień (przynajmniej na jakiś czas;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Szukam właśnie kompletu Lemforder'a i znalazłem na allegro w cenie 1099zł wydaje mi się to bardzo tanio - aż za bardzo. Czy taka cena jest realna za taki komplet czy to raczej śliska sprawa w tych pieniądzach.

Link do allegro:

http://allegro.pl/item727305503_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_wawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez je wczoraj ogladalem ale wygladaja na zdjete z auta, dobrze wyczyszczone i wrzucone do oryginalnych folii. Zreszta nikt nie pisze ze sa nowe wiec nie ma sie co spodziewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...