Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

no można , nie powtórzę Ci bo nie pamiętam , chodzi o założenie któryś wahaczy , chyba przy skręconych kołach i symulacji obciążenia przy skręcie , tak mi się wydaje ale na 100% nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy polecicie jakiegos dobrego sprzedawce na allegro oferującego wahacze MS? bo linki powysiadały i nie moge sprawdzic. :confused4:

he w sumie juz znalazłem na forum;)

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6380412

blizko i chyba by były pewne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecicie jakiegos dobrego sprzedawce na allegro oferującego wahacze MS? bo linki powysiadały i nie moge sprawdzic. :confused4:

he w sumie juz znalazłem na forum;)

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6380412

blizko i chyba by były pewne;)

Ja brałem u tego kolegi, jeżeli chodzi o sposób tranzakcji było wszystko ok, no i taniej nie znalazłem, on miał najtaniej na allegro jak ja brałem.

Aha ja mam gwarancję na 2 lata i 80 tys km, więc pewnie Ty też taką dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest całkiem spoko i wiesz mam odbiór osobisty;) wiem co kupuje. a ile juz masz czasu te wachacze i jaki masz przebieg? Mi stuka z prawej strony górny ( tak powiedział mechanik) i chyba wymienie całosc bo autko kupiłem 3 miesiace temu i z tego co patrzyłem to z lewej strony koles wymieniał w górne. Ale sądzac po stanie pozostałych mogą sie sypnąć w kazdej chwili także nie ma na co czekac. Polecisz jakis dobry zakład na terenie sochaczewa może? bo jestem z okolic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gwarancja sie nie sugerujcie bo rzadko kiedy jest ona cos warta zwlaszcza jak juz pojezdzicie na nich troche,ja wlasnie reklamuje gorne lemki po 20tys.km ok.8m-c gumy mocowania do nadwozia popekaly....pierwsza reklamacja odrzucona zlozone zostalo odwolanie do ponownego rozpatrzenia ale mysle ze i tak bedzie z tego 1 wielka lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem te zdjęcia, ale!!! jest jedno ale!!! :mysli:

Z tego co poczytałem na tym forum, to kolega u którego wygiął sie ten wahacz, jeździ że sie tak wyraże bardzo ostro. Więc traktowanie zawieszenia też ma wpływ na wytrzymałosć materiału, sam widziałem kiedyś złamany wahacz u kumpla w warsztacie. Dla ciekawości waszej podam fakt, że wahacz ten był firmy febi, a kumpel zakładał go 3 miesiące wcześniej. Właściciel samochodu z połamanym wachaczem też jeździł ostro, i pewnego dnia wahacz nie wytrzymał na studzience. :cool1: Więc?

Ja Audi 100 miałem dość poważne wypadki, jeden przy szybkości ok 60 km/h uderzyłem bokiem w krawężnik. Nie wytrzymały poduszki silnika, i koło, ale zawieszenie bez problemowo dało radę. Drugim razem z szybkości ok 100km/h wjechałem na krawężnik efekt był taki sam, znowu poduszki pod silnikiem i felga do wymiany, ale zawieszenie nawet nie drgnęło.

Cena jest całkiem spoko i wiesz mam odbiór osobisty;) wiem co kupuje. a ile juz masz czasu te wahacze i jaki masz przebieg? Mi stuka z prawej strony górny ( tak powiedział mechanik) i chyba wymienie całosc bo autko kupiłem 3 miesiace temu i z tego co patrzyłem to z lewej strony koles wymieniał w górne. Ale sądzac po stanie pozostałych mogą sie sypnąć w kazdej chwili także nie ma na co czekac. Polecisz jakis dobry zakład na terenie sochaczewa może? bo jestem z okolic;)

Ja dopiero co je wymieniłem zrobiłem ok 1000 km, za mały dystans żebym mógł cokolwiek powiedzieć, no narazie jest ok.

Co do mechanika polecam Pana Piotra Donata - Q-Serwis (ma opinie że jest strasznie drogi, ale to było kiedyś, teraz się trochę uspokoił z cenami). Za wymianę wahaczy chciał ok 200 zł (u niego ceny "pływają"), jednak ja wymieniłem sam, ale powiem Ci że tyle co ja się z nimi nawalczyłem to teraz już bym wolał do niego oddać. On ma serwis na Łowickiej (jadąc z Sochaczewa na Łowicz starą trasą nr 2 to zaraz za łukiem), musisz się ok tydzień wcześniej umówić.

panowie gwarancja sie nie sugerujcie bo rzadko kiedy jest ona cos warta zwlaszcza jak juz pojezdzicie na nich troche,ja wlasnie reklamuje gorne lemki po 20tys.km ok.8m-c gumy mocowania do nadwozia popekaly....pierwsza reklamacja odrzucona zlozone zostalo odwolanie do ponownego rozpatrzenia ale mysle ze i tak bedzie z tego 1 wielka lipa

Pytałem się kolegi ze strefymoto, mówił że narazie miał jeden zwrot i bez problemowo uznali gwarancję (nie wiem na ile to prawda, wiadomo chciał towar sprzedać jednak ja mu uwierzyłem, bo nie cwaniakował jakoś, ogólnie to spoko chłopak)[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 20:13_________________________________________________Perezip kiedy zobaczymy Twoją furkę i skąd dokładnie jesteś?? Może niedaleko mnie mieszkasz bo ja też nie jestem z samego Sochaczewa. Zrobimy spota we dwójkę hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj miły Zawieszenia 100-tki do zawiechy A4-rki. Wiadomo nie od dziś, że tamte samochody to były czołgi na kołach, z dziesiejszymi to niestety jak z jajkiem trzeba postępować. A poza tym 100-tka miała stalowy wachacz, a 4-rka ma niestety alu, to jest bolączka. Ale wygodna bolączka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj miły Zawieszenia 100-tki do zawiechy A4-rki. Wiadomo nie od dziś, że tamte samochody to były czołgi na kołach, z dziesiejszymi to niestety jak z jajkiem trzeba postępować. A poza tym 100-tka miała stalowy wahacz, a 4-rka ma niestety alu, to jest bolączka. Ale wygodna bolączka :tongue4:

Moim zdaniem firmy powinny robić coraz mocniejsze i szybsze sprzęty przy zachowaniu tego samego spalania (a najlepiej mniejszego). To się nazywa postęp, jak firma robi coś gorszego i jest w dodatku droższe to jak dla mnie się cofa do tyłu. Pod tym względem, audi się opuściło (tylko jakoś to dziwnie idzie w parze z mercedesem i innymi szanowanymi się firmami).

Niedługo jak ktoś będzie chciał jeździć mało awaryjnym autem to będzie kupował Fiata, albo Kijankę, bo liczące się firmy brną moim zdaniem w nie w tą mańkę. Robią zawieszenie które jest delikatne, silniki które więcej palą i mają większą moc ale są bardzo awaryjne (robią z pancernego silnika diesla, jakieś delikatne kosiareczki, które mają moc ale nie można wdepnąć do oporu bo się coś rozsypie - bez sensu)

To jest takie moje skromne zdanie, dla mnie era Audi skończyła się na silniki 1,9 TDI (w zasadzie wszystkich typach) i 2,5 TDI (ale do 140KM). Audi 80 było ostatnim pancernym wozem oraz A6 do 97 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co je wymieniłem zrobiłem ok 1000 km, za mały dystans żebym mógł cokolwiek powiedzieć, no narazie jest ok.

Co do mechanika polecam Pana Piotra Donata - Q-Serwis (ma opinie że jest strasznie drogi, ale to było kiedyś, teraz się trochę uspokoił z cenami). Za wymianę wahaczy chciał ok 200 zł (u niego ceny "pływają"), jednak ja wymieniłem sam, ale powiem Ci że tyle co ja się z nimi nawalczyłem to teraz już bym wolał do niego oddać. On ma serwis na Łowickiej (jadąc z Sochaczewa na Łowicz starą trasą nr 2 to zaraz za łukiem), musisz się ok tydzień wcześniej umówić.

Chyba słyszałem o tym mechaniku tzn dokładnie o jego szalonych cenach, moj mechanik osobiscie krzyknął mi 150 zł od całosci ale hm nie wiem czy warto powierzac ta prace mechanikowi który ma krotki staż pracy i nie jest sprawdzony pod względem montażu tych wahaczy. Z tego co przeczytałem na forum da sie samemu wymienic ale wymaga to troche pracy i umiejetnosci :> dlatego niedziwie Ci sie ze wolal bys oddac do q-serwisu :)

_________________________________________________

Furką sie jeszcze nie pochwaliłem bo w sumie jestem nowy na forum ;) ale postaram się wrzucic jakies foty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co je wymieniłem zrobiłem ok 1000 km, za mały dystans żebym mógł cokolwiek powiedzieć, no narazie jest ok.

Co do mechanika polecam Pana Piotra Donata - Q-Serwis (ma opinie że jest strasznie drogi, ale to było kiedyś, teraz się trochę uspokoił z cenami). Za wymianę wahaczy chciał ok 200 zł (u niego ceny "pływają"), jednak ja wymieniłem sam, ale powiem Ci że tyle co ja się z nimi nawalczyłem to teraz już bym wolał do niego oddać. On ma serwis na Łowickiej (jadąc z Sochaczewa na Łowicz starą trasą nr 2 to zaraz za łukiem), musisz się ok tydzień wcześniej umówić.

Chyba słyszałem o tym mechaniku tzn dokładnie o jego szalonych cenach, moj mechanik osobiscie krzyknął mi 150 zł od całosci ale hm nie wiem czy warto powierzac ta prace mechanikowi który ma krotki staż pracy i nie jest sprawdzony pod względem montażu tych wahaczy. Z tego co przeczytałem na forum da sie samemu wymienic ale wymaga to troche pracy i umiejetnosci :> dlatego niedziwie Ci sie ze wolal bys oddac do q-serwisu :)

Może inaczej, zawsze serwisowaliśmy u niego A100 (czyli przez 14 lat) i ani razu nic nie uszkodził (a części wytrzymują dość spore dystanse, w zasadzie co roku do niego jechaliśmy przed przeglądem i wtedy było naprawiane, to co trzeba było zrobić). Skoro A100 do dziś chodzi idealnie to znaczy że była prawidłowo serwisowana.[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 21:08_________________________________________________A co do wymiany wahaczy to wcale nie jest takie proste jak w opisie. Prawie każdej śróby nie można wyjąć, tony WD40 kilka godzin walenia młotkiem, inaczej za cholerę nie chce wyjść. A co niektóre są za długie i nie można ich wyjąć bo nie ma miejsca żeby je cofnąć (to dopiero była kombinacja, nawet prowadnice luzowałem, masakra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, zawsze serwisowaliśmy u niego A100 (czyli przez 14 lat) i ani razu nic nie uszkodził (a części wytrzymują dość spore dystanse, w zasadzie co roku do niego jechaliśmy przed przeglądem i wtedy było naprawiane, to co trzeba było zrobić). Skoro A100 do dziś chodzi idealnie to znaczy że była prawidłowo serwisowana.

Setka to byla maszyna, powoli mozna ją nazwać klasykiem. Jezeli chodzi o tego Pana to moj znajomy serwisuje u niego Golfa IV i nie narzeka. Przejade się może w weekend do niego i popytam co i jak. Z góry dzieki za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój klasyk idzie do sprzedania ;( , niestety nie jestem w stanie jeździć 3-ma na raz.

Jest w lepszym stanie technicznym niż A4, ale to jest stary diesel i się trzęsie (brak przyśpieszenie tylko 70 KM, za mało), natomiast nie ma żadnych wycieków, nawet się nie poci (może delikatnie z odmy i korka wlewu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wymiany wahaczy to wcale nie jest takie proste jak w opisie. Prawie każdej śróby nie można wyjąć, tony WD40 kilka godzin walenia młotkiem, inaczej za cholerę nie chce wyjść. A co niektóre są za długie i nie można ich wyjąć bo nie ma miejsca żeby je cofnąć (to dopiero była kombinacja, nawet prowadnice luzowałem, masakra)

hehe, dobrze ze Ci sie udało je załozyc :good: Czyli spokojnie mozna stwierdzic ze najlepiej udac sie do jakiegos dobrego mechanika na wymiane. W sumie 690 zł + wymiana jakies 200 zł zalezy od mechanika. Ciekawe ile te MS wytrzymaja, widze rózne opinie ze sam juz nie wiem. Po naszych drogach to naprawde cieżko powiedziec cokolwiek, bo jednemu wytrzymaja 8000 tys a innemu zaś 30000. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na przeglądzie małym, ot tak dla świętego spokoju, wszystko idealnie zero luzów, a przelatałem juz 12tyś na MS, myśle że jeszcze te 18tyś do 30tyś polatam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefiemoto walcz o zniszkę, na klub A4 :), ja dostałem niewielką ale zawsze na piwko po wymianie wahaczy wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jak brać te MS czy może lepiej Febi? Mam do wymiany górne wahacze i nie wiem na co się zdecydować?

Wszystko zależy ile jeździsz i jak długo zamierzasz mieć to autko. Ja swoje zamierzam sprzedać za rok może dwa i rozbię w tym czasie od 20-40 tys, więc myślę że MS tyle wytrzymają i nie widziałem sensu brać, dwa razy droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów dziś montuje zawieche MASTER SPORT!!! Mam nadzieje że pochodzi i że wszystko będzie ok. Nie wiem jak mi one wytrzymają bo mam sportowe sprężyny i jest trochę obniżony :naughty: Głównie poruszam się po drogach dwu pasowych jakieś 90% a reszta to miasto. Dam znać jak się sprawuje. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...