Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiązka abs na którejś stronie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Przyłączam się do tematu. 

Mam A4 B7 1.8T. Tydzień temu podczas jazdy, kilka minut od zapalenia auta, pojawiła się kontrolka ESP. Mam vag coma, ale nie mogłem się połączyć z modułem ABS. Na silniku brak błędów. Samochód posiadam od kilku tygodni i nie wiem czy wcześniej była komunikacja ze sterownikiem ABS. W każdym razie na drugi dzień zrobiłem testy drogowe i system ABS działa poprawnie jak również system ESP (sprawdzałem tylko czy łapie poślizg podczas mocnego przyspieszania, no i silnik jest mocno dławiony oraz miga kontrolka pracującego ESP). Po kilku minutach znowu zapaliła się kontrolka ESP i świeciła do zgaszenia auta. Czyli wygląda jakby systemy działały poprawnie, niestety żaden program nie łączy mi się z modułem ABS. 

Może to być sterownik ABS? Czy szukać gdzieś przerwy w obwodach? 

Czy gdybym podłączył drugą pompę luzem na aucie, ale bez kodowania, to wystarczy żeby się połączyć z modułem? 

Edytowane przez Elvis907

Opublikowano

Zapewne czujnik stop pod pedałem hamulca do wymiany. Pewnie masz zwykły kabel i nie ze wszystkimi modułami się połączysz w b7. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Zgadza się, mam zwykłego KKL'a od Viakena. Posiadam również dwa ELM327, jeden na kablu, drugi bluetooth - nie łączą się wcale z autem. Ale może mam nieodpowiednie programy. 

Opublikowano

Ja bym wymienił ten czujnik w ciemno, bo to najczęstszą przyczyna. Jak chcesz coś diagnozować w b7 to kabel hex can z vcds.

Opublikowano
16 godzin temu, Elvis907 napisał(a):

Przyłączam się do tematu. 

Mam A4 B7 1.8T. Tydzień temu podczas jazdy, kilka minut od zapalenia auta, pojawiła się kontrolka ESP. Mam vag coma, ale nie mogłem się połączyć z modułem ABS. Na silniku brak błędów. Samochód posiadam od kilku tygodni i nie wiem czy wcześniej była komunikacja ze sterownikiem ABS. W każdym razie na drugi dzień zrobiłem testy drogowe i system ABS działa poprawnie jak również system ESP (sprawdzałem tylko czy łapie poślizg podczas mocnego przyspieszania, no i silnik jest mocno dławiony oraz miga kontrolka pracującego ESP). Po kilku minutach znowu zapaliła się kontrolka ESP i świeciła do zgaszenia auta. Czyli wygląda jakby systemy działały poprawnie, niestety żaden program nie łączy mi się z modułem ABS. 

Może to być sterownik ABS? Czy szukać gdzieś przerwy w obwodach? 

Czy gdybym podłączył drugą pompę luzem na aucie, ale bez kodowania, to wystarczy żeby się połączyć z modułem? 

 

Podczas przyspieszania działa system ASR, a jest mylony dlatego że jest na jednej kontrolce z ESP.

Zapnij jakiś dobry i-fejs i zobacz czy  ABS ma komunikację i jakie ma błędy. Jak nie ma komunikacji to sterownik do naprawy

Edytowane przez Dev

Opublikowano
9 godzin temu, przem8 napisał(a):

Ja bym wymienił ten czujnik w ciemno, bo to najczęstszą przyczyna. Jak chcesz coś diagnozować w b7 to kabel hex can z vcds.

Ten czujnik odpowiada również za zapalanie tylnego światła STOP? jeśli tak to on działa poprawnie. 

Dev, faktycznie ja sprawdzałem tylko ASR. 

Edytowane przez Elvis907

Opublikowano
2 minut temu, Elvis907 napisał(a):

Ten czujnik odpowiada również za zapalanie tylnego światła STOP? jeśli tak to on działa poprawnie. 

A jesteś na 100% pewien. Może działać z minimalnym opóźnieniem w stosunku do wciskania/odpuszczania pedału i też wywali błąd albo zapali się sporadycznie bez wciskania hamulca. A najlepsze, że uszkodzony ten czujnik potrafi powodować zanik reakcji na pedał gazu i szarpanie przy przyspieszaniu. Przerobiłem większość tych objawów na przestrzeni lat :P

Jak będziesz w okolicach puław to mogę się podpiąć vcdsem.

Opublikowano

Nigdy nie będzie pewności. Oryginał tego czujnika się kupuje czy jakiś markowy zamiennik? Masz może zapisane jego numery? 

Opublikowano

Nr masz na czujniku

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podłączyłem u znajomego pod VCDS - faktycznie czujnik STOP dawał te błędy. Koniec końców kupiłem zamiennik Vika o nr 99450052401, bo jest wiele złych opinii nawet o oryginałach (być może podróbki na allegro). Kosztował ~25 zł, ale jest innej konstrukcji niż oryginalny (ma grubszy ten mały ruchomy trzpień, wewnątrz również inaczej skonstruowane są sprężynki i blaszki - wg mnie nie wróży to długiego użytkowania, bo musiałem te blaszki poprzeginać, żeby zaczął w ogóle łączyć). No i zupełnie inaczej trzeba go regulować niż fabryczny, ponieważ świecił mi się cały czas STOP. W praktyce ja go już nie demontowałem z gniazda, żeby nie urwać nic wewnątrz tak jak w fabrycznym zrobiłem, tylko wysuwałem ten mały trzpień po kilka "ząbków" (uwaga, ciężko idzie), później po jednym ząbku,  aż uzyskałem punkt w którym światła STOP na włączonym zapłonie łapią na początku naciskania pedału hamulca. Na wyłączonym zapłonie czujnik łapie później. Na razie błędów nie ma, ale mało jeżdżę tym autem. Dla pewności kupiłem na zapas drugi czujnik Vika o nr 99450052601 za 17 zł, który jest identyczny z wyglądu jak seryjny (czyli cienki trzpień i cała obudowa czarna).

Dzięki za podpowiedzi. 

Na zdjęciu mój oryginalny i bliźniacza Vika. Druga Vika zamontowana na aucie, ale po numerze można sobie znaleźć jak wygląda ten drugi typ. 

IMG_20240215_105522.jpg

Opublikowano

Kupiłeś badziew i tyle. Czujnika nie regulujesz, przy montażu sam się wciśnie trzpien tyle ile powinien. Ja kupowałem z hella i działa bez problemu kilka lat.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

piny ABS 5.7

ABS bosch 5,7.pdf

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Pomocy! Potrzebuje rady.
Kontrolki ABS i trakcji zapalają się w momencie kiedy auto ledwo się toczy lub się zatrzyma. Po resecie zapłonem, gasną i nie świecą do momentu kolejnego zatrzymania. Generalnie mogę przejechać wiele km i nic się nie dzieje, wszystko działa dobrze. W momencie zatrzymania prawie zawsze pojawiaja się kontrolki i ABS przestaje działać. 
Vcds komunikuje zwarcie z plusem na obydwu tylnych czujnikach. 
Oczywiście czujniki podmieniane, ciągłość przewodów do sterownika ABS sprawdzona- wszystko ok. 
Więc pozostaje naprawa/wymiana sterownika? 
Naprawia się to w ogóle, czy trzeba wymieniać?
A4 b6 1.8t Q.

Opublikowano

Z dużym prawdopodobieństwem sterownik do wymiany.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Cześć.

Wyświetliło mi błędy ABS ESP- uszkodzony czujnik lewy przód. Zamówiłem nowy- wymieniłem, bo tamten rzeczywiście był starty od czoła. Niestety na drugi dzień sytuacja się powtórzyła. Zdjąłem czujnik- nowy też już jest wytarty. Koronka siedzi dość pewnie, i kręcąc półosią na postoju dystans do czujnika wydaje się być odpowiedni, z luzem. Ale jednak coś go wyciera na biegu. Co to może być? Łożysko wydaje się być dobre, koło przy szarpaniu w pionie ani drgnie...

IMG_20251120_122700.jpg

Opublikowano

przegub wymien

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Dopadł mnie błąd tylnego lewego koła czujnik zwarcie do plusa sporadyczny. Wymieniona piasta, stara nie miała już ząbków. Błąd wcześniej był o niezrozumiałym sygnale i zapalał się często. Po wymianie piasty błąd zapala się tylko rano po przekręceniu kluczyka. Jak ponownie przekręcę błąd trakcji i abs znika i mogę jeździć bez błędu.

Wymiana czujnika ? Wolałbym nie bo liczą mechanicy za to drogo bo trzeba rozwiercac i gwintować.

Przejrzałem wtyczkę co jest pod siedziskiem psiknąłem kontaktem i bez zmian.

Opublikowano

Wymieniałeś piastę, a nie uszkodziłeś koronki ABS? Czujnik już na pewno jest do wymiany, nie ma co cudować do okoła.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.