Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ściszania - Ja widziałem (słyszałem :grin: ) taką opcje w oktavce 2 i golfie 5 wiec myślałem w A4 też się też da

A co do opadającego lustra przy cofaniu - jest gdzieś jakiś temat co trzeba zmienić ??? W moim golfie 5 sam to rezałem ale w audi widzę że duuuzo spraw jest zupełnie inaczej rozwiązanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do ściszania - Ja widziałem (słyszałem :grin: ) taką opcje w oktavce 2 i golfie 5 wiec myślałem w A4 też się też da

A co do opadającego lustra przy cofaniu - jest gdzieś jakiś temat co trzeba zmienić ??? W moim golfie 5 sam to rezałem ale w audi widzę że duuuzo spraw jest zupełnie inaczej rozwiązanych

Albo "dodatkowy" niefabryczny moduł który to obsłuży albo... http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-instalacja-modulu-pamieci-ustawien-fotela-kierowcy-lusterek-107573/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze coraz bardziej mnie zaskakuje polityka VAGa :kox:

w golfie na bank nie trzeba mieć siedzeń z pamięcią żeby działało opadanie prawego lustra przy cofaniu (wiem na 100000% bo w moim sam to robiłem i wystarczyło zmienić lusterko + sterowniki w drzwiach , przekodować i działało ) a w Audi musi być cały cyrk z siedzeniami z pamięcią ??? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze coraz bardziej mnie zaskakuje polityka VAGa :kox:

w golfie na bank nie trzeba mieć siedzeń z pamięcią żeby działało opadanie prawego lustra przy cofaniu (wiem na 100000% bo w moim sam to robiłem i wystarczyło zmienić lusterko + sterowniki w drzwiach , przekodować i działało ) a w Audi musi być cały cyrk z siedzeniami z pamięcią ??? :shock3:

Niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam jak tego sprawdzić ( bo nie mam lusterek modułów itp :grin: a też chwilowo mam plany na ważniejsze mody niż obniżanie lusterka :grin:) ale sprawdził ktoś czy nie da się zrobić tak że zakodowuje się "posiadanie " siedzeń z pamięcią (chociaż wcale ich nie ma ) i obniżanie działa ??? w golfie VCDS tez podaje że "mirror down only with memory seats " czy jakoś tak :grin: ale po wpisaniu kodowania że mamy takie siedzenia nie pokazuje błędów i wszystko działa

Ps. rozmowa zbacza na tematy mocno inne niż RNS :grin: może warto by ją przerzucić do innego działu i tam kontynuować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam jak tego sprawdzić ( bo nie mam lusterek modułów itp :grin: a też chwilowo mam plany na ważniejsze mody niż obniżanie lusterka :grin:) ale sprawdził ktoś czy nie da się zrobić tak że zakodowuje się "posiadanie " siedzeń z pamięcią (chociaż wcale ich nie ma ) i obniżanie działa ??? w golfie VCDS tez podaje że "mirror down only with memory seats " czy jakoś tak :grin: ale po wpisaniu kodowania że mamy takie siedzenia nie pokazuje błędów i wszystko działa

Ps. rozmowa zbacza na tematy mocno inne niż RNS :grin: może warto by ją przerzucić do innego działu i tam kontynuować ???

To prawda ale sam robisz OT... Ile razy mam Ci jeszcze pisać, że tilt nie zadziała na fabrycznym sprzęcie jeśli w aucie nie ma sterownika pamięci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi . Może ktoś wie czy jest taka opcja żeby radio ściszało się kiedy wrzucam wsteczny ???

radio mam RNS-E HIGH EU (w każdym razie tak go VCDS określił ) a sterownik parktronika 8E0 919 283 D

Da rade ale nie samym kodowaniem i nie całkiem, jak Cię interesuje mogę Ci zmajstrować dzingiel który podłączasz pod CAN'a i zasilanie i w momęcie wbicia wstecznego radio wyciszy się o kilka piknięć ( zaemulujemy kierownice multifunkcyjną) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi . Może ktoś wie czy jest taka opcja żeby radio ściszało się kiedy wrzucam wsteczny ???

radio mam RNS-E HIGH EU (w każdym razie tak go VCDS określił :grin:) a sterownik parktronika 8E0 919 283 D

Raczej PDC daj głośniej - też nie słyszałem o wyciszaniu RNS-E/radia na wstecznym.

trzeba dać + po wbiciu wstecznego na pin 2 złącza C w RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowałem w swoim aucie rns-e oraz zegary vdo d12 z cyfrowym zegarkiem i full fis i tu mam mały problem po podpieciu sygnałów can z licznika do navi nie działa podświetlenie i navi dziwnie się zachowuje bo po każdym wyłączeniu woła o pin i jeśli są podpięte sygnały can navu nie przyjmuje pinu po odpięciu sygnałów navi przyjmuje pin i normalnie się uruchamia. Kodowania w navi zrobiłem wg opisu z pierwszej strony. Wie ktoś czego to może być przyczyna? Jest jeszcze jeden problem jak podpięte są cany to po włączeniu świateł navi też się wyłącza. Pomoże ktoś.

Ok temat opanowany na fisie są info z radia i podświetlenie już śmiga pomogła zamiana canow :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy pl menu do RNSE-PU czyli ledowego można nagrać na CD czy tyko na DVD?

DVD i to z jak najmniejszą prędkością byłoby najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest luż lektor-pl do navi rns-e ?

Niedawno był na forum temat gdzie były linki na chomika z lektorem

na mały -fis i na RNS ( temat został skasowany :thumbdown:)

Na środkowy fis - spoko działa lektor (udało mi się ładnie wszystko zbanglować)

Na RNS-e mam apke ściągniętą ,ale niewiem jak ją wgrać i czy ten plik to nie będzie jakiś wirus.

korzystał ktoś z tego chomika?

Pliki użytkownika kacper.wolny - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś lektora pl do Navi RNS-E ?

Nikt bo takowego nie ma i nie bedzie

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade ale nie samym kodowaniem i nie całkiem, jak Cię interesuje mogę Ci zmajstrować dzingiel który podłączasz pod CAN'a i zasilanie i w momęcie wbicia wstecznego radio wyciszy się o kilka piknięć ( zaemulujemy kierownice multifunkcyjną) :]

Ciekawe rozwiązanie ale ma wadę . Dosyć dużą - jeśli słucham dosyć głośno to "kilka pyknięć" niewiele da.

trzeba dać + po wbiciu wstecznego na pin 2 złącza C w RNS-E

o i to jest bardzo ciekawa odpowiedź . wystarczy samo podanie tego plusa czy trzeba jeszcze coś kodować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade ale nie samym kodowaniem i nie całkiem, jak Cię interesuje mogę Ci zmajstrować dzingiel który podłączasz pod CAN'a i zasilanie i w momęcie wbicia wstecznego radio wyciszy się o kilka piknięć ( zaemulujemy kierownice multifunkcyjną) :]

Ciekawe rozwiązanie ale ma wadę . Dosyć dużą - jeśli słucham dosyć głośno to "kilka pyknięć" niewiele da.

trzeba dać + po wbiciu wstecznego na pin 2 złącza C w RNS-E

o i to jest bardzo ciekawa odpowiedź . wystarczy samo podanie tego plusa czy trzeba jeszcze coś kodować ???

Nic nie kodujesz bo fabryczny sprzęt nie obsługuje takiej opcji - paten z "+"-em to customowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie laika. Najprawdopodobniej mam słaby laser tzn zabrudzony i czesto moje RNSE nie chce czytać płytki ale jak już zaczyta to pokazuje mnie w innym miejscu niż rzeczywiscie jestem. Czy da sie aby navi automatycznie sie 'dostrajala'? tak jak ma to miejsce w kazdej navi za 100 zl? W RNSE musze manualnie ustalac pozycje i wtedy jest wszystko ok. Jest to strasznie uciazliwe. Chyba ze robie cos zle. Z ory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wszystko dobrze zakodowane włącznie z rozmiarem kół :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...