Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko o graty do montażu navi

taka antena będzie ok :

http://allegro.pl/antena-gps-fakra-vw-mdf-rns-audi-rns-e-opel-i4901272352.html

adaptera z ISO na ISO2 ten :

http://allegro.pl/przejsciowka-iso1-na-iso2-iso2-audi-rns-e-quadlock-i4845852480.html

adapter anteny radiowej:

http://allegro.pl/adapter-antenowy-fakra-gniazdo-iso-gniazdo-gdansk-i4900888066.html

Oraz który kosz lepiej brac plastikowy czy alu ??

Roizumiem , że RNS moze być z A3 lub A6 tak ? Obojętnie z jakiego Audi podjedzie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem czy z A6 podejdzie ale z a3 ma inny panel zaokraglony w gornych rogach. Kosz w sumie bez roznicy, alu moze mniej skrzypiec jesli juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z A3 i A6 podejdzie ale po zmianie frontowej ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a pytanko o nr części teog panelu z przyciskami jak ma się roletę i PDC ( chodzi o te 4 po lewej stronie obok uchytu na napoje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już mam dzięki , a te anteny przejściówki i adapter to jest to co potrzebuje czy są lepsze ?? Jeśli tak proszę o nawze lub link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już mam dzięki , a te anteny przejściówki i adapter to jest to co potrzebuje czy są lepsze ?? Jeśli tak proszę o nawze lub link

To są dokładnie te, które potrzebujesz. Ja zawsze biorę przejściówki u sprzedawcy z Twojego pierwszego linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ten :wink:

Taki do rnse trzeba

http://allegro.pl/adapter-antenowy-fm-rns-e-rnse-audi-przejsciowka-i4845849861.html

Kolego co do tych wszystkich przejściówek to z własnego doświadczenia powiem ci żebyś poszukał ogarnietego warsztatu w okolicy żeby Ci całość zrobił łącznie z kablem do bt,wyjdzie cię to teraz parę zeta więcej ale puzniej nie będzie żadnych problemów

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a oglądałem tą aukcje też ale nie byłem pewny

Będzie mi to montował kolega co siedzi w VAG'u jak mało kto :wink: ( sam nawet anglika przekłąda może niektórzy go kojrzą z inncyh FORUM np, GOLFA ŁUKASZ - WŁOCHATY ) tylko nr częsci potrzebuje, a nr kostek lub całeog kabla do modułu BT moge prosić l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie ma nowszego firmware z mapami 2015 .... ? 0660 ? Sugeruje, że może trzeba przygotować spolszczenie z nowym softem .... Pozdro i Wesołych Świąt :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie zmiany radia z conert 2 na rns-e led. Na szybkiego go podłączyłem bez żadnego kodowania, wszystko ładnie śmiga nawet przyciski na kierownicy, ale nie wyświetlają mi się komunikaty na fisie. Czy wystarczy zmiana kodowania czy to coś poważniejszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie kodowania, jeśli wyświetlało wcześniej info na Concercie, chyba że mówisz o nawigowaniu to tak, trzeba w liczniku zaadoptować na kanale 62, ale może w przejściówce być źle podłączony Can. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :)


Pierwsze wszystko montujemy kodujemy a jak cos nie tak to wklejamy błedy jak są

Pierwszy post :

5. pozostała kwestia komunikacji zegarów (FISu) z navi ( u mnie FIS był w pełnej wersji - posiadam w prawej manetce przyciski do przełączania funkcji na FISie):

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62
+01 - Radio
+02 - Telefon
+04 - Navigation
+08 - Telematics
+16 - Instrument Cluster
To add navigation, add +4 to the current value.

przeważnie ma być to wartość 21 ( czli suma 16+4+1 i tak było też w moim wypadku)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będę musiał pogrzebać się przy pinach, bo w ogóle nie mogę się połączyć z nawigacją. Wyskakuje komunikat że jest za dużo błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verbatim lub TDK DL ale skoro tego nie wiesz to nie nagrasz płytki bo potrzebna odpowiednia nagrywarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką płytkę muszę kupić rzeczy skopiować mapę do rns-e?

Verbatim DVD+R DL, i oczyWście konkretny model nagrywarki, nie każda nagra właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...