Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pinu Bose to z tego co kojarze rozłacza końcówke mocy - przynajmniej tak to działa w concercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za szybkie odpowiedzi.Teraz dokładnie popatrzyłem i w sumie jest druga antena[myślałem że to coś od GPS]brązowa kostka.Ale Ona nie wchodzi do tej przejściówki...

Co do bose to nie miałem tego pinu podłączonego ,a system grał idealnie...Podpiąłem i dalej gra tam samo...

 

20200826_221727[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda,ale nie pasuje....Jest jakaś szansa obejścia tego tak żeby nie pokazywało błędu  00858 ?

Ps:z jednej strony antena fakra ,a z drugiej, drugie wejście od przejściówki....

20200826_223143[1].jpg

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

Co do pinu Bose to z tego co kojarze rozłacza końcówke mocy - przynajmniej tak to działa w concercie

W srebrnym wzmacniaczu zezwala na przekodowanie systemu na sound system. Oczywiście można też pin do masy wpiąć i tez pójdzie. Bez pinu nie można przekodować.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, A4 B6 Multi napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi.Teraz dokładnie popatrzyłem i w sumie jest druga antena[myślałem że to coś od GPS]brązowa kostka.Ale Ona nie wchodzi do tej przejściówki...

Co do bose to nie miałem tego pinu podłączonego ,a system grał idealnie...Podpiąłem i dalej gra tam samo...

Wyciągnij ten fioletowy plastik co blokuje złącze w obudowie żółtej i będziesz mógł przełożyć wówczas złącze do adaptera tej podwójnej fakry rnse...o ile jest odpowiednia bo nie do każdej pasuje, pokaz zdjęcie tej przejściówki antenowej do rnse. Samo podłączenie pinu bose nic nie zmienia,trzeba przekodować jeszcze radio. Ale nie koniecznie spodoba się Tobie efekt przy przekodowaniu, lepiej się pobawić EQ z ukrytego menu rnse.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pila24 napisał:

W srebrnym wzmacniaczu zezwala na przekodowanie systemu na sound system. Oczywiście można też pin do masy wpiąć i tez pójdzie. Bez pinu nie można przekodować.

Już teraz wszystko rozumiem...Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pila24 napisał:

Wyciągnij ten fioletowy plastik co blokuje złącze w obudowie żółtej i będziesz mógł przełożyć wówczas złącze do adaptera tej podwójnej fakry rnse...o ile jest odpowiednia bo nie do każdej pasuje, pokaz zdjęcie tej przejściówki antenowej do rnse. Samo podłączenie pinu bose nic nie zmienia,trzeba przekodować jeszcze radio. Ale nie koniecznie spodoba się Tobie efekt przy przekodowaniu, lepiej się pobawić EQ z ukrytego menu rnse.

Ok zaraz spróbuje tak zrobić....

Przejściówka wygląda tak:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 46 zł - Złącze antenowy Diversity AUDI RNS-E 40333 (8172017073). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Pin podłączyłem i oczywiście przekodowałem na sound system i wiesz co ...Rzeczywiście chyba trochę inaczej to teraz gra.Wydaje mi się że jest o wiele słabszy bass.Nie jest taki głęboki i wyrazisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Wyciągnij ten fioletowy plastik co blokuje złącze w obudowie żółtej i będziesz mógł przełożyć wówczas złącze do adaptera tej podwójnej fakry rnse...o ile jest odpowiednia bo nie do każdej pasuje, pokaz zdjęcie tej przejściówki antenowej do rnse. Samo podłączenie pinu bose nic nie zmienia,trzeba przekodować jeszcze radio. Ale nie koniecznie spodoba się Tobie efekt przy przekodowaniu, lepiej się pobawić EQ z ukrytego menu rnse.

A więc kolego pila24 masz u mnie piwo:drunk:!Wyciągnąłem ten plastik co blokuje obudowę żółtej  i wsadziłem go bezpośrednio do tej podwójnej kostki przy rnse zamiast tej drugiej przejściówki  i wszystko pasowało:)
Na RNSE nie ma już żadnego błędu:)
 

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, A4 B6 Multi napisał:

więc kolego pila24 masz u mnie piwo:drunk:!Wyciągnąłem ten plastik co blokuje obudowę żółtej  i wsadziłem go bezpośrednio do tej podwójnej kostki przy rnse zamiast tej drugiej przejściówki  i wszystko pasowało:)
Na RNSE nie ma już żadnego błędu:)

Spoko,aczkolwiek rnse potrafi korzystac łącznie z 3 anten fm (szyba lewa,prawa,tylna) ,teraz u Ciebie korzysta z bocznych bez tylnej ale powinien grać tez ok.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tez wszystko działało tylko był błąd który mnie irytował...Ale chce jednak wrócić do wcześniejszego dźwięku tzn żeby nie działał ten pin BOSE.Mam go wypiąć?Wykodować?czy to i to żeby grało jak wcześniej?Bo jednak ta jakość dźwięku mnie mniej zadowala niż wcześniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, A4 B6 Multi napisał:

Wcześniej tez wszystko działało tylko był błąd który mnie irytował...Ale chce jednak wrócić do wcześniejszego dźwięku tzn żeby nie działał ten pin BOSE.Mam go wypiąć?Wykodować?czy to i to żeby grało jak wcześniej?Bo jednak ta jakość dźwięku mnie mniej zadowala niż wcześniej....

Po wpięciu pinu dźwięk jest bardziej czysty ale mniej mocy ma zdecydowanie. Jak nie kodowałeś to tylko wypnij pin i daj go w izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Po wpięciu pinu dźwięk jest bardziej czysty ale mniej mocy ma zdecydowanie. Jak nie kodowałeś to tylko wypnij pin i daj go w izolacje.

Mam wpięty i zakodowany na sound system.Czyli mam go wypiąć czy wystarczy przekodować na a4 8E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

Mam wpięty i zakodowany na sound system.Czyli mam go wypiąć czy wystarczy przekodować na a4 8E?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, A4 B6 Multi napisał:

Wypiąć?wykodować?Czy wypiąć i przekodowac na a4 8e?

Wypiąć i przekodować na 8e ?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś rozwiązał problem . Miałem Concert3 i po zmianie na RNS-E słabo odbiera fale i słabiej graja tylne głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bambi1306 napisał:

Witam. Ktoś rozwiązał problem . Miałem Concert3 i po zmianie na RNS-E słabo odbiera fale i słabiej graja tylne głośniki.

tu jest odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

zobacz ustawienia radia czy nie masz FADERa przestawionego.

Nie nie fader jest na środku jestem uczulony na dźwięk i jest jakiś problem właśnie z tym . Jest temat na forum z tym ale nikt nie napisał odp czy się udało go komuś rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...