Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas symbol głosnika jest przekreślony? Sprawdź przewód wyciszenie od telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, robson_s napisał(a):

Cały czas symbol głosnika jest przekreślony? Sprawdź przewód wyciszenie od telefonu. 

Głośnik jest prawie cały czas pokazany jako wyciszony. Czasami na sekundę znika. Gdzie znajduje się ten przewód wyciszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Banan napisał(a):

pin TEL MUTE

Sprawdziłem PIN i jest wszystko ok. Nie przebija nigdzie żadne dodatkowe napięcie itp. Dźwięk wrócił po wyciągnięciu bezpiecznika od radia i (39') i bezpiecznika w samym radiu (koło kostki ISO). Problem jednak nie jest do końca rozwiązany. Dalej nie działa bluetooth, mimo że AUX jest skonfigurowany i telefon łączy się z adapterem. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem, w którym dziale pisać. Poszukuję kogoś kto naprawi mi RNS-E Audi navigation plus, chodzi prawdopodobnie o uszkodzony ekran. Radio i wszystko inne działa "tylko" ekran nie, taśma sprawdzana była i wszystkie ścieżki wyglądają OK. Przez pewien czas ekran wyłączał się ale wystarczyło przycisnąć lekko ekran i obraz wracał, aż pewnego pięknego dnia już zgasł na dobre. 

Ktoś coś? Jakiś magik co to ogarnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem co kolega @Kuczynior

 

Świeża przesiadka Chorus 1DIN -> RNS-E 2DIN, w aucie jest moduł BT niestety z końcówną 'D', ale przed przełożeniem radia działał ok. Samo radio gra elegancko, BT łączy się z telefonem, pokazuje kiedy z kimś rozmawiam i inne opcje, ale zawsze kiedy idzie dźwięk z BT (informacja głosowa podczas połączenia się z telefonem, lub jak ktoś dzwoni) pojawia się przekreślony głośnik. 

 

@Banan napisał, żeby sprawdzić pin tel mute - u mnie od kostki RNS idzie w tym miejscu kabel, który łączy się z 10-pinową kostką (kostka D), ale w aucie w tym pinie jest pusto, tak ma być? Jak wspominałem wcześniej miałem Chorusa, na nim jest nalepka, na żółto zaznaczyłem piny w których w kostce (w aucie) są kable, reszta jest pusta:

 

 image.png.0d614b58d563ba2512151e15777ecfc3.png 

 

Jakieś pomysły jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 13:37, siemano napisał(a):

Hej, mam podobny problem co kolega @Kuczynior

 

Świeża przesiadka Chorus 1DIN -> RNS-E 2DIN, w aucie jest moduł BT niestety z końcówną 'D', ale przed przełożeniem radia działał ok. Samo radio gra elegancko, BT łączy się z telefonem, pokazuje kiedy z kimś rozmawiam i inne opcje, ale zawsze kiedy idzie dźwięk z BT (informacja głosowa podczas połączenia się z telefonem, lub jak ktoś dzwoni) pojawia się przekreślony głośnik. 

 

@Banan napisał, żeby sprawdzić pin tel mute - u mnie od kostki RNS idzie w tym miejscu kabel, który łączy się z 10-pinową kostką (kostka D), ale w aucie w tym pinie jest pusto, tak ma być? Jak wspominałem wcześniej miałem Chorusa, na nim jest nalepka, na żółto zaznaczyłem piny w których w kostce (w aucie) są kable, reszta jest pusta:

 

 image.png.0d614b58d563ba2512151e15777ecfc3.png 

 

Jakieś pomysły jak to ogarnąć?

 

Rozwiązane. Gdyby ktoś miał taką sytuację - trzeba wypiąć kostkę ze zmieniarki, która znajduje się w bagażniku. Z nią system nie zadziała. Do tego zmostkować kabelki:

- zielony z zielonym (tel+),

- czarny z czarnym (tel-)

- szary z szarym (tel mute)

 

Jeśli w aucie jest/był uchwyt w konsoli to to nie ma nic wspólnego, niech Was nie zmylą takie same kolory kabelków. Nigdzie nie znalazłem tego tak rozpisanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym zamontować Rnse. Zamiast connect 2 system wzmacniacz na tylne głośniki plus subofer w bagażniku bez bose 

 

Mam pytania :

 

Kupiłem gotowy adapter z allegro, do rnse z z antena GPS 

ALLEGRO.PL

 

Czy będę musiał robić przeróbki kostki 

 

Mam alarm, fisa, multi kierownicę, uchwyt na telefon . Ale nie wyświetla mi się radio na liczniku 

 

Czy muszę wymienić wzmacniacz od radia, jeśli mam inne końcówki przy radiu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z modułem bluetooth.

Normalnie jest wyszukiwany w vcds, można się z nim połączyć.

 

Ale niema dźwięku połączenia. A dźwięk rozmowy jest ledwo słyszalny(trzeba mieć ucho przy głośniku).

 

Mikrofon działa prawidłowo.

 

Wcześniej miałem instalacje cullman, więc po prostu podmieniłem moduł na taki z BT oraz zrobiłem kostkę według schematu.

 

Do quadlocka podłączyłem czerwoną kostkę telefonu którą miałem oryginalnie, są w niej 3 kable (mute, tel+, tel-).

 

Dodam że oryginalnie miałem chorusa oraz nie mam zmieniarki w bagażniku.

 

Wie ktoś co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wertuje powoli cały temat, ale trochę tego jest. czy ma ktoś zdjęcia z pierwszej strony, z pierwszego posta??

 

Dodatkowe pytanie czy jak podłączę rnsa na stole w taki sposób:

rnse2.jpg.872f9131f594e3e85500274ce64c85c9.jpg

To powinien się odpalić, czy coś popsuje??

 

W aucie miałem chorusa (obecnie concert 1DIN, podstawę na telefon cullman (obecnie moduł BT) oraz małą navi, czy będę miał  zainstalowaną antenę diversy, czy raczej nie i muszę szukać modułu?? Będę montował rns'a nie posiadając garażu, a na zewnątrz jest jak jest (obecnie u mnie -10'C) i nie chcę rozmontowywać połowy auta, aby się dowiedzieć, że mi jakiejś części braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie Twój chorus miał jedną antenę, nie wiem czy po przejściu na Concerta dołożyłes antenę czy nie? jeśli nie, to do RNSa należałoby ją dołożyć (wtedy zapewne też inny wzmacniacz antenowy potrzebny), jeśli tak to nic nie trzeba robić. Są dostępne przejściówki z anten concerta pod RNSa, jednak najlepsza opcja to pociągnąć nowe anteny ze wzmacniacza do radia (najlepiej kupić oryginalne kable z wiązki) bo te przejściówki są zazwyczaj marnej jakości.

Dodatkowo do kupienia i przedłużenia antena GPS (obecnie masz wtyk anteny w bagazniku przy czytniku małej navi. Możesz kupić nie ori antenę zewnętrzną lub przejściówkę z małej navi do RNSa.

Samo przejście z concerta na RNSa wymaga jedynie dobrze wykonanej przejściówki z ISO na Quadlock. (czasem jakieś przewody są do przełożenia w samej przejściówce, ale to zależy od wykonania itp. większość to są niestety chińczyki kiepskiej jakości.

 

Przy małej navi jeśli masz pociągnięte oryginalnie kable NF-, NF+ i MUTE, to RNS nie otrzymuje dźwięku z modułu BT. Tu obstawiam że ori instalacja jest pominięta skoro dokładałeś moduł BT. Gdyby jednak nie to należało by odpiąć kable idące do małej navi z radia i w ich miejsce wpiąć te idące z modułu BT.

 

Jak możesz się wstrzymać z montażem, to polecam poczekać na lepsza pogodę. Pod chmurkę w temperaturach minusowych, łatwo coś połamać bo plastiki i kable będą sztywne i kruche. ściągając tunel do przycięcia pod 2din warto od razu puścić kable antenowe.

 

Podłączenie +12V pod pin 15 i MASY pod pin 12 Kostki 16 pinowej powinno pozwolić uruchomić radio na stole (trzeba ręcznie włączyć poprzez naciśnięcie małego pokrętła z prawej strony na dole radia.

 

PS. Gdybyś potrzebował kable antenowe i wzmacniacz antenowy to mam takie wytargane z ori wiązki (miałem zmieniać u siebie, ale nie mam na to czasu, a te które mam z przejściówkami nie powodują żadnych negatywnych skutków więc nie ruszam.) kable są z sedana, ale w kombi też spokojnie powinny pasować na długość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić rns'a z wykorzystaniem zasilacza i jestem mega zadowolony z zakupu patrząc na jego stan (na zdjęciach to słabo widać, bo są robione z lampą błyskową, ale ekran albo jest po odświeżeniu, albo po prostu w super stanie. Reszta też jest loox - jedyny mankament to mały defekt powłoki na przycisku "car"):

IMG_20240108_232921.thumb.jpg.49226d769bae1765bfac9864404ff2ac.jpgIMG_20240108_232547.thumb.jpg.df7ec59df57b13fd9fdd5117d7db23fb.jpg

Mam tylko pytanie, czy jak radio jest podłączone tylko do zasilania to podczas kręcenia gałką głośności powinna się pojawić jakaś informacja na temat zmiany głośności, bo u mnie przy kręceniu gałką nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi, że mapy są już nieaktualne to idzie je gdzieś znaleźć na necie? Czy trzeba je kupić?? Zależy mi tylko na mapach nie na zmianie soft'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma info o zmianie głośności, map na rnse już nie ma nowych, tylko aktualizacja że strony z rnse daje możliwość wgrywania swoich map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kolejne pytanie czy jak mam obecnie kierownice MF z B6 to ona będzie działać z rns, czy będę musiał ją zmienić na kierownicę MF z B7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to znowu ja, przeczytałem większość tematu i nic nie znalazłem na temat zmiany zwykłego wzmacniacza antenowego na wzmacniać z diversy. Niestety u mnie muszę go założyć.

Co muszę dokupić oprócz samego wzmacniacza?? Przeszukałem pół internetu i wszędzie tematy kończą się na zapytaniu jak to zrobić, a nigdzie nie ma odpowiedzi. 

Kabel zakończony  wtyczką fakra z jednej strony podłączam do wzmacniacza, a z drugiej do rnsa, ale muszę wziąć gdzieś ten sygnał przez drugi kabel od wzmacniacza do jakiejś anteny diversy. Gdzie ją znajdę, bo nie znalazłem żadnych ofert na allegro z taką anteną.

Na elektrodzie znalazłem taki fajny rysunek w temacie gdzie gość pyta o to samo, ale też zero odpowiedzi.

 

2937044200_1523537092.jpg

 

Znalazłem taki wzmacniacz z Seata exeo, więc w miarę "nowy", będzie ok??

https://allegro.pl/oferta/seat-exeo-wzmacniacz-anteny-8e9035225p-14729564340

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to na przykładzie wzmacniacza 8E9035225Q:

Z gniazda antenowego RNSE ciągniesz podwójny kabel antenowy i podłączasz do wzmacniacza antenowego do gniazda IF IN oraz AM/FM OUT

Z szyby w klapie bagażnika ciągniesz kabel i podłączasz do wzmacniacza antenowego do gniazda FM2 IN

Z szyby w prawym boczku bagażnika ciągniesz kabel do wzmacniacza antenowego do gniazda FM3 IN

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lucasek napisał(a):

Opiszę to na przykładzie wzmacniacza 8E9035225Q:

Z gniazda antenowego RNSE ciągniesz podwójny kabel antenowy i podłączasz do wzmacniacza antenowego do gniazda IF IN oraz AM/FM OUT

Z szyby w klapie bagażnika ciągniesz kabel i podłączasz do wzmacniacza antenowego do gniazda FM2 IN

Z szyby w prawym boczku bagażnika ciągniesz kabel do wzmacniacza antenowego do gniazda FM3 IN

Co to znaczy z szyby?? Są tam jakieś gniazda?? Czy trzeba coś lutować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...