Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączy się razem z radiem, a radio całkowicie usypia się po kilku do kilkudziesięciu minut po zamknięciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ech u mnie się nie wyłącza i pewno to wyżera akumulator i znowu szukanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DWA-GND to masa alarmu fabrycznego (DWA=Diebstahlwarnanlage)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Muskel1 napisał:

DWA-GND to masa alarmu fabrycznego (DWA=Diebstahlwarnanlage)

W rns często brak tego sygnału (masy na tym pinie po zamknięciu auta (idzie z modułu komfortu) powoduje brak wygaszenia się radia i drenaż akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Panowie mam problem z kodowaniem nawigacji. Chce aktywować aux i gdy akceptuje kodowanie w vcds wyskakuje błąd 31 kodowanie odrzucone; polecenie poza zakresem.  Czy to jest związane z nieodpowiednim kabelkiem? Mam klona z ali - atmega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Podaj jakie masz i jakie wklepujesz kodowanie.

Cześć. Dzięki za odpowiedź. Kodowanie jakie mam obecnie to 0299068. I próbuje zmienić przedostatnią cyfrę na 5. Według wiki Ross coś rozjechane to kodowanie mam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić całe kodowanie, zrób z Wiki Ross techu od początku do końca na nowo, zgodnie z tym co masz w aucie, bo to obecne jest błędne, stąd nie możesz go zmienić i zapisać, zmieniając tylko jedną cyfrę powielasz błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaTeo85 napisał:

Musisz zmienić całe kodowanie, zrób z Wiki Ross techu od początku do końca na nowo, zgodnie z tym co masz w aucie, bo to obecne jest błędne, stąd nie możesz go zmienić i zapisać, zmieniając tylko jedną cyfrę powielasz błąd.

Oczywiście próbowałem, ale błąd cały czas wyskakuje ;/ nie mogę ustawić poprawnego kodowania.

Edytowane przez banczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Bose, telefon, multifunkaca, zmieniarka, AUX coś z tego masz?

Z tego co wymieniłeś to tylko multifunkcje. Aux dopiero teraz dołożyłem i chce zakodować w radiu. Obecnie w radiu mam w źródle cd, mp3 i tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym DWA GND ? Nie mam ori alarmu,dolozone RNS E w miejsce 1DIN Concert - pobór prądu jest,cany w kostce sa dobrze podpiete,na probe podpinam starego concerta i pobór 0.01A.

Koniecznie musze sie dostawać pod fotel kierowcy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marfiol napisał:

Panowie jak to jest z tym DWA GND ? Nie mam ori alarmu,dolozone RNS E w miejsce 1DIN Concert - pobór prądu jest,cany w kostce sa dobrze podpiete,na probe podpinam starego concerta i pobór 0.01A.

Koniecznie musze sie dostawać pod fotel kierowcy ? 

 

W dniu 6.02.2022 o 21:46, MaTeo85 napisał:

W rns często brak tego sygnału (masy na tym pinie po zamknięciu auta (idzie z modułu komfortu) powoduje brak wygaszenia się radia i drenaż akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pila24 napisał:

 

 

Oby to było rozwiązanie tego problemu co opisałem w temacie o bose :facepalm:

 

Musi być koniecznie z MK czy jest inne miejsce,z którego idzie pociągnąć ten sygnał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marfiol napisał:

Oby to było rozwiązanie tego problemu co opisałem w temacie o bose :facepalm:

 

Musi być koniecznie z MK czy jest inne miejsce,z którego idzie pociągnąć ten sygnał ?

Możesz spróbować podpiąć dowolną masę 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do MK dołożyłem ten sygnał DWA GND,tak jak ktoś pisał na pierwszej stronie czerwona kostka PIN 19,pin z kabelkiem dolozylem (nie mam Ori alarmu) i dalej to samo :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Przebrnąłem przez 26 stron wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi....
 

Mam problem z RNSE. Zacznę od początku, dla pełnego obrazu.

Wymieniłem radio z Symphony II na RNS-E.

1. Oczywiście kupiłem przejście z ISO 1 na ISO 2:

ALLEGRO.PL

2. Następnie kupiłem moduł Bluetooth:

ALLEGRO.PL

3. Moduł Bluetooth podłączyłem do kostki zgodnie z zaleceniami do 13 i 12 w części D schematu od kostki.
 

4. Zmieniłem kodowanie z 0301311 na 0301355. Po restarcie radia pojawił się AUX.
 

5. Bluetooth się łączy, ale niestety nie ma dźwięku (przełączam na AUX ,w momencie w którym chce włączyć muzykę z telefonu, w domyśle Bluetooth). Nie ma również dźwięku z CD. Napęd czyta płytę (widzi ją), ale nie odtwarza muzyki. Spróbowałem z płytą z NAVI i sytuacja jest trochę inna. NAVI gada i jest dźwięk, ale nie ma dźwięku z Bluetooth.
 

6. Karta SD działa. Radio wykrywa kartę i widzi pliki, ale nie ma dźwięku mimo, że odtwarza piosenkę.

7.Nie próbowałem z samym dźwiękiem z radia (mam na myśli RMF FM lub RMF cokolwiek), bo nie mam przejściówki do anteny. Zamówiłem, będę miał za 2 dni.

8. Potencjometr działa. Dźwięk z Navi, o którym pisałem w pkt.5 da się ściszyć i podgłośnić.

 

Model radia: RNSE - 8E0 035 192 C

SW: 0750

HW: H77
 

Jakieś pomysły czemu nie ma dźwięku?

Foto radio góra.jpg

Foto radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...