Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam zakupione UNIROYAL i w tamtym roku super dawały rade. Nie było miejsca z którego bym nie wyjechał. Hałas toczenia do zniesienia. Na mokrej nawierzchni auto idzie jak po torach. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj z ostatnich dwóch, mogę polecić też Nokiana WR G2.

Jak się dużo i szybko zapitala, to na oponach się nie oszczędza :naughty:[br]Dopisany: 20 Październik 2010, 08:14_________________________________________________

Witam! Co sądzicie o oponkach NOKIAN WRG2?

Bardzo dobre zimówki, polecam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mi za taki test za który trzeba zapłacić :confused4: w ogóle zauważyłeś to? Już wole polegać na opiniach kolegów forumowiczów, którzy użytkowali konkretne opony niż na tych testach, które często robione są na zlecenie jakiejś firmy, która potem wygyrwa w tym teście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mi za taki test za który trzeba zapłacić :confused4: w ogóle zauważyłeś to? Już wole polegać na opiniach kolegów forumowiczów, którzy użytkowali konkretne opony niż na tych testach, które często robione są na zlecenie jakiejś firmy, która potem wygyrwa w tym teście..

No trzeba, 8 zł...

To niecałe 2l paliwa.

Wolę wydać 8 zł i kupić dobre opony które posłużą mi kilka sezonów niż żałować i kupić badziewie.

Z całym szacunkiem do kolegów z forum (jest tu cała masa fachowców którzy pomagają innym), ale jeśli chodzi o opony to bardziej wiarygodny jest dla mnie test porównawczy, gdzie w tych samych warunkach testuje się 20-30 rodzajów kapci.

Tam nikt nie pisze, że zimówki 235mm do A4 są super, bo "się dobrze zbierają". Tylko że nie pomyślą o tym że potem to ich trzeba będzie zbierać z ulicy, bo nie pomyśleli o tym że "kiepsko hamują".

Poza tym pamiętaj że ilu ludzi tyle opinii, nie mówiąc już o tym, że nie wiesz nic ani o warunkach w jakich ludzie jeździli, ani czy opony były nowe czy stare, jakie było obciążenie auta, czy na śniegu/wodzie/asfalcie itp. Wiesz tylko tyle że jeden chwali a drugi mówi że do d*py.

I opinię wyrabiasz sobie na podstawie wypowiedzi kilku osób, które akurat w tym czasie się wypowiedziały.

No ale co kto lubi. Jak wierzysz w teorie spisku i we wszechobecne przekupstwo i łapówkarstwo to nie kupuj sobie tego artykułu :)

Mi nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co sądzicie o Vredenstein swontrack3??

Dobre opony ale są lepsze takie jak:

DUNLOP SP WINTER SPORT 3D

CONTINENTAL WINTERCONTACT TS 830

GOODYEAR ULTRAGRIP 7+

http://www.oponeo.pl/artykul/zestawienie-najlepszych-opon-zimowych-z-testow-opon-2010-2011

lub

maj_art904_08102008_1_L.jpg

Ja kupiłem nowe Pirelli snowsport od kolegi @mewigum w dobrej cenie 307zł/szt. (205/55/16) Myśle że nie bedą zauważanie gorsze a troche kasy zostało w kieszeni (300-400zł) w porównaniu do w/w wymienionych. W tej cenie miałbym Nokiany czy Fulde i myśle że dobrze że wybrałem Pirelli.

Ja zaryzykowałem i kupiłem opony letnie tej mało znanej u nas firmy Vredestein i jestem zadowolony, choć opony niczym raczej sie nie wyróżniają... są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ultra grup 6 i powiem ze kiszka szczególnie na mokrym są mega śliski i ABS ma co robić. Są to twarde opony i według mnie niezabardzo dają radę.

Wolno ich ubywa.

Jeździłem służbowum na UG7 i są dużo lepsze ale nie ma co sie tak zachwycać. Jak każda jodełka są głośne. Kleber raczej podobną skutecznośc ma i jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ultra grup 6 i powiem ze kiszka szczególnie na mokrym są mega śliski i ABS ma co robić. Są to twarde opony i według mnie niezabardzo dają radę.

Wolno ich ubywa.

Jeździłem służbowum na UG7 i są dużo lepsze ale nie ma co sie tak zachwycać. Jak każda jodełka są głośne. Kleber raczej podobną skutecznośc ma i jest tańszy.

Chyba jesteś pierwszym, który narzeka na Ultra Gripy 6 :decayed:

Może masz jakieś stare albo źle przechowywane opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem służbowum na UG7 i są dużo lepsze ale nie ma co sie tak zachwycać. Jak każda jodełka są głośne. Kleber raczej podobną skutecznośc ma i jest tańszy.

A ja jeszcze nie jeździłem na bardziej cichych zimówkach niż UG7 a trochę tego już było, a z tym Kleberem to chyba żart :cool1: No chyba że porównujesz 4 letnie UG7 z nowym Kleberem to wtedy mogą mieć podobną skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem służbowum na UG7 i są dużo lepsze ale nie ma co sie tak zachwycać. Jak każda jodełka są głośne. Kleber raczej podobną skutecznośc ma i jest tańszy.

A ja jeszcze nie jeździłem na bardziej cichych zimówkach niż UG7

Dokładnie.Jak zobaczyłem tamten post to poszedłem go garażu sprawdzić czy na pewno kupiłem UG7+ bo w ogóle ich nie słychać :decayed: Może ktoś opony źle założył.Już kiedyś widziałem UG6 założone na aucie odwrotnie :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mają już 5 lat więc nie są najmłodsze i bieżnik nie najwyższy. Ale jak na zimowe opony to są twarde i szybko blokują na mokrym.

Moje opony zostaly wyprodukowane w Słowenii.

Założone są dobrze i można bez obaw lecieć na nich ponad 200km/h.

Niewątpliwym plusem jest to, że mają ochronę felgi.

Mój rozmiar to 205/55/16 więc moze dlatego wydają mi sie tak głośne bo pewnie większość jeździ na 15 w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .Zbliże sie zima i chcem kupić oponki i borykam sie z wyborem juz od miesiąca a czasu coraz mniej.Wacham sie miedzy DUNLOP WINTER SP 3D ,GOODYEAR UG7+,Pirelli WINTER CARVING a VREDESTEIN .rozmar to 205/55/16.Głównie jeżdże po mieście i głebokim śniegu.Liczę na wasze opinie i doświadczenia z poszczegulnymi oponami.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opony które wymieniłes są godne polecenia.

Jeśli Cie kasa nie blokuje to brałbym Dunlop lub ewent. GY.

zobacz moze w wątku Mewigum czy nie ma na coś dobrej ceny.

Ja wziąłem pirelli z tym że model snowsport w tym samym rozmiarze ale to bardziej na dobrą cene.

http://www.mewi-gum.pl/a/A-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie opony do Audi A4 B5?

Przez ostatnie dwie zimy jeździłem na oponach Pirelli 205/60 R15 i były :good:

Teraz się zastanawiam czy nie kupić opon w rozmiarze 195/65 R15 lub 195/60 R15, bo obecne już mają kilka lat i zbytnio się nie nadają... Zmieniać czy zostać przy 205/60 R15?

Jeżeli o chodzi o opony to myślałem o Dunlopach, Nokian, Pirelli albo Continental, które opony polecacie? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie opony do Audi A4 B5?

Przez ostatnie dwie zimy jeździłem na oponach Pirelli 205/60 R15 i były :good:

Teraz się zastanawiam czy nie kupić opon w rozmiarze 195/65 R15 lub 195/60 R15, bo obecne już mają kilka lat i zbytnio się nie nadają... Zmieniać czy zostać przy 205/60 R15?

Jeżeli o chodzi o opony to myślałem o Dunlopach, Nokian, Pirelli albo Continental, które opony polecacie? :hi:

Przy Twoim silniku (125PS) i FWD ja bym brał 195/65.

205 są droższe a i szerokość opony znacznie wpływa na sterowność auta w koleinach czy na przyczepność przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...