Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeżdżę na 205/55 r16 i nie widze z tym żadnego problemu. Jak mam wpaść w poślizg to parę centymetrów wezsza opona nie zrobi różnicy. Liczy się wyczucie i rozsądek. Opona może pomóc ale nie jest decydującym czynnikiem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

również jeżdzę na 205/55 r16 i ostatecznie zdecydowałem się na continentale ts850, zastanawiałem się nag GY UG 8, wygrały conti.

indeks H, niższy niż na letnich u mnie i wystarczajacy na ekspresówki.

myślę, że indeks, każdy powinien dopasować do stylu i miejsca jazdy, ewentualnie zaleceń producenta:) prawdopodobnie niższy indeks u mnie, też by wystarczył, ale wolę mieć zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad Goodyear Ultra Grip 8 albo NOKIAN WR A3 205/55 R16 no chyba że coś z continental?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad Goodyear Ultra Grip 8 albo NOKIAN WR A3 205/55 R16 no chyba że coś z continental?

Pozdrawiam

Też wybierałem pomiędzy tymi dwoma oponami i wybrałem Nokiany. Zobaczymy już za niedługo jak będzie się na nich jeździć.

Sony Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Nokiany są dostępne A3 asymetryczne i D3 - z bieżnikiem w jodełkę. Ktoś je porównywał, ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na kupnie opon do swojej a4, jakie możecie mi polecić? Mam dylemat pomiędzy: Nokian WR A3 205/55R16 i Dunlop SP Winter Sport 4D 205/55R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad Nokian W+ a WR D3 co będzie lepsze bo w NL mało śniegu a więcej deszcze no i dużo trasy po autostradach robię. Za dużo po gęstych śniegach nie będę jeździł he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad Nokian W+ a WR D3 co będzie lepsze bo w NL mało śniegu a więcej deszcze no i dużo trasy po autostradach robię. Za dużo po gęstych śniegach nie będę jeździł he

WR A3 są zaprojektowane do szybszej jazdy np. po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś oponki z tej stronki : Opony i felgi - GEREX.PL ceny mają bardzo konkurencyjne :-) i opinie na Ceneo tez bardzo fajne

Tak, kupiłem u nich oponki w kwietniu, Fulda EcoControl HP, bardzo dobra cena, bardzo szybka wysyłka i oponki były świeżutkie - dostałem DOT 0713. Polecam.

CCF20131004_00000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

Weź drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

Tak na marginesie podczas tego pytania przypomniała mi się pewna historia z moim sędziwym nauczycielem z "samochodówki". Zawsze twierdził że na zimę lepsze węższe opony bo lepiej "wrzynają" się w śnieg, jako przykład podawał na Fiata 126p, który fakt faktem ciężko miał się gdzieś zakopać w zimę na swoich wąskich oponach. Ale dopiero na studiach podczas testowania opon profesjonalnym sprzętem namacalnie widać było że szersza opona to większa powierzchnia styku i lepsze właściwości trakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś oponki z tej stronki : Opony i felgi - GEREX.PL ceny mają bardzo konkurencyjne :-) i opinie na Ceneo tez bardzo fajne

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

To jest firma z miasta, w którym mieszkam. Mają bardzo duży wybór opon (większość marek dostępne od ręki), niezły serwis i dobrą politykę cenową. Jak najbardziej polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

Tak na marginesie podczas tego pytania przypomniała mi się pewna historia z moim sędziwym nauczycielem z "samochodówki". Zawsze twierdził że na zimę lepsze węższe opony bo lepiej "wrzynają" się w śnieg, jako przykład podawał na Fiata 126p, który fakt faktem ciężko miał się gdzieś zakopać w zimę na swoich wąskich oponach. Ale dopiero na studiach podczas testowania opon profesjonalnym sprzętem namacalnie widać było że szersza opona to większa powierzchnia styku i lepsze właściwości trakcyjne.

To artykuł apropo tego co piszesz...

Jakie opony na zimę: wąskie czy szerokie? - Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...