Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26 stycznia 2017 o 19:52, Fin napisał:

Dzięki za info!

Jeszcze jedno pytanie...

Może wydawać się to głupie, ale nie mam pewności co do rodzaju napędu quattro w aucie, które zamówiłem. Chodzi o to, czy mam zwykłego torsena czy ten nowy odłączamy ultra... wszystkie źródła w necie mówią, że ultra jest tylko z benzynowym silnikiem TFSI, a diesel 2.0 TDI ma zwykłego torsena.  Jednak sprzedawca, u którego zamawiałem uparcie twierdzi, że też mam Ultra... i bądź tu mądry.  Strona Audi jest beznadziejna i nic tam nie można wyczytać... 

jestem skołowany...

Kończąc OT w dieslu masz stały napęd quattro. Tylko benzyna w allroadzie ma ultra.

Wracając do opon zimowych.. Ja kupiłem CONTINENTAL TS830 i bardzo sobie chwalę. Opona wygrała test w Auto Świecie w ubiegłym roku. Dobrze zachowuje się na śniegu a do tego nie traci przyczepności na mokrej nawierzchni. Poza ceną same plusy :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 14.03.2017 o 11:03, Kosmita napisał:

Kończąc OT w dieslu masz stały napęd quattro. Tylko benzyna w allroadzie ma ultra.

Wracając do opon zimowych.. Ja kupiłem CONTINENTAL TS830 i bardzo sobie chwalę. Opona wygrała test w Auto Świecie w ubiegłym roku. Dobrze zachowuje się na śniegu a do tego nie traci przyczepności na mokrej nawierzchni. Poza ceną same plusy :) pzdr

Dzięki za info, auto już odebrałem na letnich i temat zimówek odkładam na razie do jesieni. Też mi się wydaje, że mam tradycyjne quattro. Poza tym autko spisuje się świetnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fin napisał:

Dzięki za info, auto już odebrałem na letnich i temat zimówek odkładam na razie do jesieni. Też mi się wydaje, że mam tradycyjne quattro. Poza tym autko spisuje się świetnie :) 

No na 100% masz normalne quattro. Opisz w odpowiednim dziale i wstaw foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na lepszą pogodę,  żeby ładnie umyć i zrobić foty - na razie ciągle leje i autko ciągle brudne. Wkrótce wrzucę i opiszę swoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może wypowiedzieć, czy przy kupnie opon zimowych rozważał zakup zimówek w rozmiarze 225/45/18 i 235/40/18 na felgę 8 cali?  I jaka była ostateczna decyzja? 

Czy zostać przy standardzie 245/40/18 na 8 cali felgę (B8 quattro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanie co założyć na 18" na zimę

Mam takie jak poniżej na lato i niestety to ostatni sezon opon i trash

chce na nie wsadzić zimówki (na latko cało koła w przyszłym roku wpadną)

Pytanie jakiego rozmiaru szukać ??

IMG_3882.JPG

WP_20161007_11_58_47_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nitroo napisał:

Fabryczny 235/40/18

dzieki to takie szukam używki lub bieżnki.. w ziemie mało smigam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam kupno bieżnikowanych opon. Dwa razy przeżyłem pęknięcie takich uwielbianych opon marki profil (miały kilka miesięcy) z bardzo poważnymi konsekwencjami, a argument, że się mało jeździ zimą jest żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje goscia z jednej z wiekszych firm w Krakowie.

"O wiele lepiej kupic bieznikowane niz chińskie"

Myslalem o wielosezonowych ale zmienic chce koła po zimie

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chinśkie niż bieżniki, lepiej używki niż chińskie. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przekonałeś mnie też szedłem tą drogą dedukcji

no to alledrogo i używki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie zimówek, muszę zmienić swoje stare (jeszcze po poprzednim właścicielu, strasznie stare bo już guma twarda i widać małe pęknięcia na oponach, niby przejeździłem na nich 2 zimy, ale jak spadł śnieg to auta nawet nie ruszałem dla własnego bezpieczeństwa i innych), ale w tym roku postanowiłem zmienić. Dużo osób na forum poleca Nokiany WR D4 i pewnie się na nie zdecyduje, bo i opinie mają dobre i cena też zadowalająca, tylko pytanie jak z ich ścieralnością? Tak, wiem że opona zimowa to inna guma i szybciej się ściera, jednak z powodów takich, a nie innych koła zimowe/letnie (zależnie od pory roku) trzymam w domu rodzinnym i zmianę na opony zimowe zawsze robię jak odwiedzam rodzinne miasto na wszystkich świętych, gdzie temperatury powoli zbliżają się do zera stopni (żeby zima mnie nie zaskoczyła jak większość drogowców). Tak więc, czy bardzo dostaną po d*pie Nokiany jeżdżąc w tym okresie do "konkretnej" zimy, a może na takie "praktyki" lepsza byłaby inna opona? Dodam, że mieszkam w Polsce wschodniej, także bardzo często zdarzają się tu duże śniegi i oblodzone nawierzchnie, więc przydałoby się żeby i opona była dobra.

Edytowane przez Kappuchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sava eskimo s3, przejechałem 2 zimy i kompletnie nie widać aby coś ubyło bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie artykuł porównujący opony budżetowe, chińskie, używane i bieżnikowane.

http://wulkanista.pl/tanie-opony-zimowe/

Dla leniwych: nowe budżetowe > nowe chińskie > używane premium > bieżnikowane > letnie

Podsumowując, decydując się na tanie opony zimowe najlepszym rozwiązaniem są nowe opony bez względu na klasę. Decydujący wpływ ma wysokość bieżnika oraz mieszanka gumowa, która w przypadku opon bieżnikowanych znacznie różni się od oryginalnej gumy. 

 

Dnia 13.08.2017 o 11:15, k232 napisał:

Ja mam Sava eskimo s3, przejechałem 2 zimy i kompletnie nie widać aby coś ubyło bieżnika.

Ja mam to samo na Barumach Polaris 3 (3 sezony bieżnik bez zmian), ale tutaj zakładam po prostu że wpływ ma właściwy moment założenia zimówek i ich zmiana na letnie (temperatura).

Edytowane przez Johann2150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia opon calorocznych? Zawsze mnie denerwuje gdy podczas wymiany opon musze placic 2x poniewaz mam tylko jedne felgi. Do tej pory jezdzilam na dwoch kompletach jednak zimowki na 100% beda w tym roku szly na wymiane .. a letnie moze jeszcze jeden sezon wytrzymaja - tak twierdzi moj mechanik. Nie znam sie za bardzo na sprawdzonych markach opon, a nie chce z drugiej strony opierac sie na opinii jednej osoby. Co bedzie najlepsze w stosunku ceny do jakosci? Druga kwestia to gdzie dokonac zakupu. Mieszkam w mniejszej miescowosci i niestety przez brak konkurencji ceny sa mocno zawyzone. Przez przypadek znalazlam sporo promocji w tym sklepie http://alerabat.com/kody-promocyjne/motoricus-com Aktualnie wyprzedaze opon siegaja 40% wiec to moze byc dla mnie dobra okazja na zapotrzenie sie w nie. Bede wdzieczna za polecenie konkretnych marek/modeli opon. Pozdrawiam

 

Edytowane przez magdalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia opon calorocznych? Zawsze mnie denerwuje gdy podczas wymiany opon musze placic 2x poniewaz mam tylko jedne felgi...

To może za te pieniążki z wymiana lepiej kupić felgi na zimę? Btw co jest do wszystkiego jest do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nokian i Michelin tworzą opony wielosezonowe z homologacją na zimę. Na polski klimat jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...