Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Iorveth napisał:

Jakie opony można dać na felgę 8E0601025AE??

Średnica 16"
Szerokość felgi 7.0"
Otwór centralny (mm) 57,1

Niby podejdą 205/55/16 ale czy na pewno?
Teoretycznie 215/55/16 były na tym kole 

Używane - 680 PLN, , - otomoto.pl

Śmiało możesz ładować 205 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema, miał ktoś do czynienia w jakimś mniejszym aucie z oponami zimowymi bieznikowanymi? Jakieś opinie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

Siema, miał ktoś do czynienia w jakimś mniejszym aucie z oponami zimowymi bieznikowanymi? Jakieś opinie? ?

Bardzo śliskie na mokrym, lepiej już kupic chińskie lub używane markowe 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z nalewkami zimowymi i jeśli chodzi o mnie 3sezony przejechane i w tej cenie byłem zadowolony , choć może guma troszkę za miękka. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy z zakupem opon. Obecnie mam dwie nowe zimówki

WWW.OPONEO.PL

Opony Firemax FM805+ w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź...

Chińczyk ale ma zaskakująco dobre noty. Zastanawiam się co dalej czy dokupić 2 takie same. Czy lepiej 2 inne np. te

WWW.OPONYLIDER.PL

Kupuj swoje opony Matador MP93 Nordicca taniej na witrynie OponyLider · Bezpłatna dostawa ·...

jeżdżę około 250 km tygodniowo. Czy ktoś z was używał tego typu chińczyków i czy można na tym bez stresu jeździć? 

I tu mały problem otóż te opony z każdej strony felgi zostawiają około 3-5 mm zapasu 

 

IMG_20210929_190039.jpg

Edytowane przez FalloutBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te opony dobrze założone? Ogólnie kołnierz / rant opony powinien być przy samym rancie felgi, niezależnie od szerokości, jeżeli jest prawidłowo założona.. jakie masz wymiary tej opony? Powinno być 235/45/17.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie mam opony. Na letnich Dębicy mam takie ranty jak na zdjęciu na zimówkach te ranty są o jakieś 2 mm większe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał:

Jaki budżet?

około 3 tyś może 3,5 ale im mniej tym lepiej;)

Edytowane przez JaroKuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JaroKuch napisał:

około 3 tyś może 3,5 ale im mniej tym lepiej;)

Jeżeli chcesz wydać 3 tys na opony to Ja bym bez zastanowienia brał te 

WWW.OPONEO.PL

Opony Dunlop Winter Sport 5 SUV 235/55 R19 105 V XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne...

a jeżeli wolisz coś tańszego to te też zdadzą egzamin 

WWW.OPONEO.PL

Opony Fulda Kristall Control SUV 235/55 R19 105 V XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponuję budżetowo (pół premium):

 

 

Z półki premium :

 

 

Ceny tych samych modeli różnią się tylko wiekszym indeksem prędkości i nośnością (Continental jest zalecany przez Audi btw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Michelin Pilot Alpin 5 vs Continental Wintercontact TS870P?
Ktoś z Was używa? Z tego co widzę czytając recenzje, to test testowi przeczy :/ 

Rozmiar: 245 40 R18 XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem miesiąc temu nowe zimówki Dębica Frigo HP2 , 17 cali i to był duży błąd :( Zdecydowanie NIE polecam !!! Choć miałem wcześniej w dwóch samochodach 15 cali i były OK.  Te siedemnastki to jakaś masakra, opony tak krzywe że telepie samochodem już przy 60-70km/h. Wyważałem 2 razy w dwóch różnych warsztatach i nie pomogło, na wyważarce widać jak opony biją. Felgi są na pewno proste bo na letnich continentalach auto jedzie równiutko, a na Dębickich telepawka straszna :ranting:

Zastanawiam się żeby je reklamować, ale kupione na oponeo i nie wiem jak to tam wygląda, czy uwzględnią reklamacje, nie mam ochoty się użerać, a na czymś muszę jeździć.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MiruK napisał:

Kupiłem miesiąc temu nowe zimówki Dębica Frigo HP2 , 17 cali i to był duży błąd :( Zdecydowanie NIE polecam !!! Choć miałem wcześniej w dwóch samochodach 15 cali i były OK.  Te siedemnastki to jakaś masakra, opony tak krzywe że telepie samochodem już przy 60-70km/h. Wyważałem 2 razy w dwóch różnych warsztatach i nie pomogło, na wyważarce widać jak opony biją. Felgi są na pewno proste bo na letnich continentalach auto jedzie równiutko, a na Dębickich telepawka straszna :ranting:

Zastanawiam się żeby je reklamować, ale kupione na oponeo i nie wiem jak to tam wygląda, czy uwzględnią reklamacje, nie mam ochoty się użerać, a na czymś muszę jeździć.

Reklamuj, nie czekaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę namierzyć która bije bo raczej nie wszystkie i wszystkich nie ma sensu odsyłać. Na wyważarce wszystkie mają delikatne ruchy na boki, wybuleń nie widać i jak tu wyczuć ? Na kierownicy nic nie czuć tylko telepie całą budą więc podejrzewam tył. Pewnie będę zmieniał po jednym kole i jazda próbna pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokian WR D4 oraz Nokian WR A4 (produkcja Finlandia). Użytkowane dwa sezony Dunlop Winter Sport D4 też nie zawiodły, chodź moim zdaniem Nokian lepiej sprawowały się szczególnie na śliskiej nawierzchni.  

Edytowane przez AudiOOOOl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon i czym więcej czytam tym mniej wiem.

Na chwilę obecną mam kilka typów i może pomożecie wybrać lepsze :D 

Albo przynajmniej wskażecie te gorsze bo może któreś warto omijać szerokim łukiem.

 

Michelin Alpin 6

Goodyear UltraGrip 9+

Bridgestone Blizzak LM005

Nokian Tyres Snowproof 2

Pirelli Cinturato Winter

Dunlop Winter Sport 5

Yokohama BluEarth Winter V906

 

edit:

No nic skoro nikt nie używa opon zimowych to zdecydowałem się na zakup Michelin Alpin 6, mam nadzieję, że będę zadowolony :)

 

 

Edytowane przez Elhape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...