Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzeszczące mocowanie tylniej kanapy


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie i u ŁukaszaRy wystepuje niesamowicie irytujacy trzask... dochodzi z mocowania tej szerszej czesci tylniego oparcia.

Podejrzewam, ze wiekszosc wlascicieli B6 to czeka.

Ktos walczyl z tematem? Zastanawiam sie, czy wymiana zamka w oparciu pomoze... probowalem juz zmniejszac luz na styku metalowy bolec / zatrzask w oparciu - na zasadzie oklejania tasma materialowa samego bolca... ale bez rezultatow. Smarowanie tez nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też to słychać więc poczekamy na mądrzejszych...

albo mi się wydaje albo natknąłem się już gdzieś na podobny temat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly chodzi ci o takie skrzypienie z tyłu? też to mam , mega wkurwiające...[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 18:59_________________________________________________na każdej dziurze skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo... :wallbash: jak wjade na moje nie rowne podworko to zaczyna trzeszczec.moze w weekend sprobuje cos tam posmarowac :) a denerwuje to okrutnie :ranting1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly chodzi ci o takie skrzypienie z tyłu? też to mam , mega wkurwiające...[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 18:59_________________________________________________na każdej dziurze skrzypi

Tak, dokladnie, to przypadlosc wiekszosci B6, u mnie juz tak prawie rok jest... az w koncu chyba zaczne na nowo eksperymentowac.

Do tej pory zadne smary nie pomagaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nic tam nie skrzypi ale z okolic licznika dochodzą jakieś piski i juz mnie to wkurza :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sedana ale też się to zdarzało, jedyny sposób to jewnąć składaną kanapą na maxa i się uspokajało, generalnie to urok avantów więc się nie dziwcie, myślę, że sztywniejsze zawieszenie ew, fele większe niż 16'' też mają wpływ na "pewne" dźwięki w aucie a wiadomo jakie są drogi w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam składane siedzenia i skrzypi mi na zawiasie oparcia,popsikałem kiedys smarem w spreju i jakis czas bylo dobrze ale ostatno czasami cos tam czeszczy.Jak sie zrobi ciepło i dalej bedzie trzeszczec to odkrece ten cały zawias i przesmaruje tak jak powinno to byc zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem przyklejając taśmę dwu stronną na obudowę rolety .w mogę zrobić zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem przyklejając taśmę dwu stronną na obudowę rolety .w mogę zrobić zdjęcia

poka poka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem przyklejając taśmę dwu stronną na obudowę rolety .w mogę zrobić zdjęcia

kaj te fotki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem przyklejając taśmę dwu stronną na obudowę rolety .w mogę zrobić zdjęcia

Wąski , nie przytomny jesteś? :naughty:

Przecież to nie wątek o skrzypiącej rolecie tylko oparciu tylego siedzenia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez skrzypialo. Strasznie denerwujacy dzwiek. Ale troche pojezdzilem w bagazniku (ojciec kierowal autem) i odkrylem skad dochodzi ten dzwiek. Otoz u mnie w tym mniejszym oparciu czli 1/3, jakies 10 cm od gory stykalo to oparcie z (jakby to powiedziec :mysli: ) wykladzina/obiciem (sciana bagaznika) tu przy boku i tam cos wlasnie skrzypialo. Miedzy oparcie a wlasnie ta wykladzine wsadzilem kawalek zwyklej gabki i jest git. Zadnego skrzypienia teraz. Myslalem ze to jakies plastiki, a tu sie okazalo ze nie. Jak dam rade to jutro zrobie zdjecie tego miejsca gdzie piszczalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale troche pojezdzilem w bagazniku (ojciec kierowal autem)

i jak wrazenia z jezdzenia w bagazniku ? :polew:

no poka fote gdzie to skrzypialo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem przyklejając taśmę dwu stronną na obudowę rolety .w mogę zrobić zdjęcia

Wąski , nie przytomny jesteś? :naughty:

Przecież to nie wątek o skrzypiącej rolecie tylko oparciu tylego siedzenia :gwizdanie:

kolego masz Avanta NIE to cicho siedź :naughty:

zrobię zdjęcia tylko jak wyzdrowieję bo nie mogę sie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale z okolic licznika dochodzą jakieś piski i juz mnie to wkurza :kwasny:

Miałem to samo, mega kroorwiające, ale po wymianie amortyzatorów jakoś się uspokoiło, niemniej jednak dla pewności dzisiaj wyciągam zegary i przesmaruję obudowę zegarów silikonem w sprayu, przy okazji sprawdzając czy całe mocowanie licznika jest w oki od środka, może jakiś zaczep jest uszkodzony. Co do tylnej kanapy to mam to samo, choć po wymianie amorów jakby mniej, próbowałem diagnozować skąd dochodzą dźwięki i moje przypuszczenia padły na mocowanie rolety do tej większej części oparcia. Roleta jest nasuwana na oparcie na takiej małej szynie i właśnie w tej szynie siedzi nie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że mam to samo byle dołek i już trzeszczy, strasznie denerwujące i smarowałem zamek, jeden i drugi i nic metoda prób błędów ( pierwszą wyjąłem roletę później złożyłem dużą cześć a następnie małą) doszedłem do tego że to te mniejsze oparcie sobie popiskuje jak ktoś usiądzie i się oprze to już nie trzaska . Jak kolego Uncle-QBUS udało ci sie to naprawić to daj foty żeby rozwiązać nasze trzeszczące kłopoty :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w b6 tak jest umnie w b5 tez cos stukalo pukalo wymienilem wszystko w zawieszeniu z tylu i dalej to samo bylo wiec przejechalem sie w bagazniku :polew: i stwierdzilem ze to oparcie, nie wiem jak macie w b6 ale umnie wystaje taki drucik zagiety i on wchodzi w zamek i owinolem lekko tasma izolacyjna i jak reka odjal, zawieszenie tyl komplet 450zł tasma izolacyjna 4zł ale jest cicho :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...