Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Aktualny tygrysowoz...


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziu :kwasny:

A świece gdzie wymieniałeś? Skoro serwis stwiedził że wadliwe, to gwarancji niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlamala sie ceramiczna cześć świecy zarowej i zrobiła sałatkę w cylindrze. Jeszcze nie wiem czy przeszło na wirnik turbiny. W serwisie powiedzieli mi ze te świece były wadliwe. Przebieg 168 000 km...

Jak rozkrece to wszystko to dam fotostory. Ale na razie muszę zebrać kasę na drugi silnik.

może idź w 3.0 tdi :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba BNS :naughty:

Ja pierdziu :kwasny:

A świece gdzie wymieniałeś? Skoro serwis stwiedził że wadliwe, to gwarancji niema?

Świece jedna wymienilem bo sie ludzilem ze dojade tym do Niemiec jeszcze i przy okazji sie wypytalem. A jeżeli chodzi o świece to nie doczytalem sie żeby audi przewidywał regularna wymianę, tylko w razie usterki.

Pytałem sie w związku z tym czy była akcja serwisowa- to mi powiedział ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło- trzeba zaktualizować temat. :wink:

Samochód wygląda dziś tak:

8b1f3c4a0cf212d2.jpg

Silnik już wytargałem. Nowy co prawda zakupiłem już, ale po zdjęciu starego okazało się ze sprzęgło już jest lekko zmęczone:

b8a1f95a9573ce98.jpg

Postanowiłem ze sprzęgło będzie nowe - kompletne z ASO (jakieś 500 euro- stare do zwrotu), a ze musiałem wracać to nowy silnik puki co spoczywa.

Nowy silnik:

2d56e1c4fcd26bff.jpgf932caa486f1e507.jpg

Na obudowie jest data z 2010 roku- według VIN w historii serwisowej silnik powinien mieć 10 000km i nowe wtryski założone teraz na początku marca w serwisie ASO w Niemczech. Prze kupnem silnik był w samochodzie i po podłączeniu VAGa , na zimnym silniku i kanale 13 korekcje były wszystkie równiutko z zakresie +/-0,00 do +/- 0,03mg. Jak na mój gust to idealnie i jakby coś nie było ok to pewnie by były one bardziej rozjechane. Wygląda na to ze są to te nowe poprawione wtryski- zobaczymy jak je poprawili....

Plany wstępnie są takie ze auto otrzyma nowe sprzęgło, nowy pasek rozrządu z rolkami, nowe świece żarowe (wiadomo dlaczego) plus wszystkie śrubki i uszczelki podczas montażu będą nowe- wszystko ASO- innych nie chce. Następnie zastanawiam się nad usunięciem DPF i inna turbina, bo moja ma już luzy (może poprzez te odłamki- nie sprawdzałem jeszcze) ale jeszcze nie wiem jaka by była ok. Po głowie mi chodzi CAHA, lub coś mocniejszego. To wstępnie, Dalsze plany tez się pojawiły, ale nie będę zdradzał jeszcze...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zadecydowałes tak jak ja wsadzic nowy silnik. tez mam z 2010 roku z przebiegiem 8000km . Wsadziłem turbo CAHA centralny IC , wywaliłem DPF-a i wyszlo 205 KM

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ----------

niedoczytałem ze masz 170KM , ja mam 140 ale wynik wyszedł zadowalający . Ciekawe co wyjdzie u ciebie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys, i co myślisz o tym quattro ? bo ja czekam na Twoją skrzynie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, mysle- tylko na razie nie potrafie kosztow przewidziec...... :wink:

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

Widze ze zadecydowałes tak jak ja wsadzic nowy silnik. tez mam z 2010 roku z przebiegiem 8000km . Wsadziłem turbo CAHA centralny IC , wywaliłem DPF-a i wyszlo 205 KM

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ----------

niedoczytałem ze masz 170KM , ja mam 140 ale wynik wyszedł zadowalający . Ciekawe co wyjdzie u ciebie . Pozdrawiam

Mysle ze podobnie wyszloby bo moc idzie glownie z turbiny. Jak ci idzie dol? Nie zamula? Masz jakis wykres?

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:23 ----------

Widze ze zadecydowałes tak jak ja wsadzic nowy silnik. tez mam z 2010 roku z przebiegiem 8000km . Wsadziłem turbo CAHA centralny IC , wywaliłem DPF-a i wyszlo 205 KM

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ----------

niedoczytałem ze masz 170KM , ja mam 140 ale wynik wyszedł zadowalający . Ciekawe co wyjdzie u ciebie . Pozdrawiam

Mysle ze podobnie wyszloby bo moc idzie glownie z turbiny. Jak ci idzie dol? Nie zamula? Masz jakis wykres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter 22, a masz wykres z twojej serii?

Marcin607- kurde nie potrafie sie tak po prostu pozbyc tego auta :wink:- to chyba juz fanatyzm- weszlo mi to na ambicje i chce to ogarnac. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz tam serje na tym wykresie co wkleilem. seria wyszła b. mocna.

Na starym silniku nie było sprawdzane bo laly wtryski i byl rozszczelniony IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widzialem ze ta seria mocna wyszla, ale jest to seria przed dodaniem IC i CAHA, czy po? Bo mysle ze jak juz przyjechales do Rogala to miales juz te CAHA, wywalony DPF....- a on ci zrobil wykres przed i po programie. Dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak . ale turbina ładowała na starym sofcie wiec za wiele to nie zmienilo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowo będę od 11-17 Czerwca, chyba ze wcześniej coś wyskoczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na miejcu :thumbup1:

---------- Post dopisany 27-05-2012 at 14:53 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2012 at 12:16 ----------

Mialem dotychczas tylko wężyk w chłodzonym schowku, ale ostatnio dorwałem na szrocie okazyjnie cala lodówkę. :naughty: Montaż wkrótce. Teraz mam 2 węże jakby kto potrzebował....- to wiadomo.

e24f7ccdd37f3981med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...