Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podróż do Niemiec -proszę o informacje, porady.


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

A moze dlatego nie doszły do mnie bo juz nie mam tych samochodów?? bo pierwsze było jak jechałem golfem potem A6 a teraz A4 ale firmowymi jak ludzi do UK woziłem tez miałem foty robione i tez zadne foto nie doszło do firmy.

W UK tez mam kilka mandatów i nic a nic. Mam nadzieje ze wszystko w jeden dzień nie dojdzie bo z 1000 euro mi nie starczy :shocked:[br]Dopisany: 14 Marzec 2010, 21:33_________________________________________________

A kiedy miałeś strzelona fote??

... dostałem mandat za przeładowanie przyczepy 110e, zaocznie dołożyli jeszcze 145.

Zrobiło mi 2 razy fotę w DDRach na remoncie 3 i 2 lata temu i nic nie przysłali.

Tak to tez dostałem madacik jak mnie złapali (pisałem wyżej) ale chodzi mi o fotoradary. Czyli nie jestem jedyny :)[br]Dopisany: 14 Marzec 2010, 21:35_________________________________________________

do mnie nie doszedł jak mi foto zrobiło. Kuzynowi raz doszło a z 5 razy nie... nie wiem jak to jest.

Moze zalezy jakie jest przekroczenie prędkości, jak o np 20 to nie warto im sie męczyć a jak juz o większą prędkość to chcą ściągnąć bo to wkońcu kilka dobrych euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam z umowami miedzynarodowymi, ale jak do 3 miesiecy nie dojdzie to w niemczech przedawniony jest. Nawet zak foty z mobila wala to przerabiaja je dopiero wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jedno jest pewne - warto przestrzegac przepisów. 100-150 ojro na drodze nie leży :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie leży :) za tyle to ja nie tankuje mojej furmanki jak jade z UK do PL 1400km :) tak wiec warto mieć to w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przychodzą mandaty. Kilka lat temu rzeczywiście Szkopy mogli rozbić te fotki o d... ale teraz się zmieniło.

Jak wcześniej pisałem, koło czerwca przyszła nam fotka z fotoradaru w Kleve, 77km/h na 70tce było, więc 10 EUR. Olaliśmy te ich fotki i pisma. Zaczęły przychodzić do nas ponaglenia z Niemiec z doliczonymi kosztami / odsetkami za zwłokę. Wyśmialiśmy ich. Pisma w jęz niemieckim, którego nie musimy znać, to skąd mamy wiedzieć co to jest. W październiku zatrzymało nas polizei, sprawdzali nas bite 45 min i nie wiedzieli o zaległym mandacie.

W styczniu tego roku przyszło od nich pismo, że sprawę przekazują ich prokuraturze i wystawiają list gończy oraz doliczają następne 10 ojro kosztów, które w przypadku niezapłacenia zostanie zamienione w ciągu chyba 7 dni na 1 dzień aresztu. Napisali nawet co można zabrać z sobą do aresztu. Areszt oczywiście nie zwalnia z zapłaty pełnej kary, która urosła do 40 EUR z hakiem. Zadzwoniłem do nich udając głupiego o co z tym chodzi. Po wielu trudnościach wyjaśnili wszystko co i jak jeszcze raz. Tam jest jeszcze większa biurokracja jak u nas. Przelaliśmy im te 40 pare ojro i dali nam spokój.

Dobra rada dla Was. Jeżeli w Niemczech płacicie jakikolwiek mandat lub karę za fajki, bierzcie koniecznie potwierdzenie zapłaty i trzymajcie go przy sobie bo może się okazać, że po jakimś czasie będą kazali Wam zapłacić karę jeszcze raz.

Lec A4 i kieruj sie na zgorzelec, pozniej do Lipska, tam wjedz na A38 i mykasz az do A7 kierunek poludnie i tam juz przekieruje cie na A5. Dlaczego tak wyzej? Jest mniej ograniczen i ruchu bo droga jest nowa i jeszcze nie na wszystkich nawigacjach.

Również polecam autostradę A38. Super odcinek a przy tym pusto tam, gdyż niewielu wie o tej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tak nie straszcie ta policja i fotoradarami, heh. Moim zdaniem duzo gorzej pod tym wzgledem jest w naszym kochanym kraju. Tam przez kilkaset km jazdy autostrada zadnego radiowozu, w wiekszosci bez ograniczen, a u nas? W co drugiej wiosce czaja sie niebiescy z suszarkami, fotoradar na co drugim skrzyzowaniu, ograniczenia do 50, az chce sie zwymiotowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest maksymalna kara za przekroczenie predkosci w pl ? 1000 zeta/ 250euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest maksymalna kara za przekroczenie predkosci w pl ? 1000 zeta/ 250euro?

za samo przekroczenie to 500...

czyli 125 euro...

w niemczech 680 euro plus koszty administracyjne i 4 punkty (od 70km/h powyzej limitu wzwyz), czyli wychodzi jakies 750 euro, a co do punktow to i komus z polski moga zalozyc "konto" w niemczech.

Mnie 125 euro zaboli, a 750 euro to coniektorych zruinuje.

Mysle ze to spora roznica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i objechaliśmy Stutgart. Mam nadzieje ze zadna fota nie przyjdzie.

Generalnie nie jest źle. Udało nam sie wjechac do strefy i dopiero w TUV kupić plakietke i nikt nie robił z tego tytułu problemów.

Całe szczescie ze na autobahnach nie stawiają za czesto fotoradarów.

Udał się wyjazd wyjatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...