Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja miałem takie same kolory kabli czy mi sie wydaje? Łączy się zielony z zielonym , brązowo-biały z brązowo-białym a trzeci cały brązowy do masy i tyle..

Kolego, obcinasz wtyczkę od airbaga i klaksonu i masz 3 kable, 2 od poduchy i 1 od klaksonu. Sprawdzasz miernikiem które piny z tyłu odpowiadają tym przednim. Przylutowujesz te kabelki do tej wtyczki, która dostaniesz może w komplecie. Jeżeli nie, to ja znalazłem byle jaką wtykczkę, która w miarę twardo siedziała i pasowała na piny. Pamiętasz też żeby podłączyć tam masę. Reasumując z tyłu musisz mieć podłączone 4 kabelki (2 poduchy, 1 klakson, masa). Wiedząc, które piny odpowiadają przednim 2 kabelki podłączasz do wtyczki poduchy i 2 do klaksonu. Nie ma filozofii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja miałem takie same kolory kabli czy mi sie wydaje? Łączy się zielony z zielonym , brązowo-biały z brązowo-białym a trzeci cały brązowy do masy i tyle..

Kolego, obcinasz wtyczkę od airbaga i klaksonu i masz 3 kable, 2 od poduchy i 1 od klaksonu. Sprawdzasz miernikiem które piny z tyłu odpowiadają tym przednim. Przylutowujesz te kabelki do tej wtyczki, która dostaniesz może w komplecie. Jeżeli nie, to ja znalazłem byle jaką wtykczkę, która w miarę twardo siedziała i pasowała na piny. Pamiętasz też żeby podłączyć tam masę. Reasumując z tyłu musisz mieć podłączone 4 kabelki (2 poduchy, 1 klakson, masa). Wiedząc, które piny odpowiadają przednim 2 kabelki podłączasz do wtyczki poduchy i 2 do klaksonu. Nie ma filozofii ;)

Przecie ja to dawno podłączyłem bez problemu bo miałem takie same kolory kabli nowej wtyczki co starej:decayed: Chodziło mi o to czy każdy tak ma czy jednak inaczej skoro są problemy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie można kupić tą przejściówke, reduktor tuleje redukcyjna?? mam audi 96rok i zakupiłem trójramienną kierownice i nie pasuje dokupilem taśme od sline obudowe i potrzebuje jeszcze tą przejściówke ;)

jeśli jest gdzieś obok ciebie szrot to myknij i kup od golfa 3 lub seata II oraz cordoby

a ja potrzebuje kompletnej tasiemki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostalo tylko uciac tulejke redukcyjna i mozna sie brac do zmiany kiery :) zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie można kupić tą przejściówke, reduktor tuleje redukcyjna?? mam audi 96rok i zakupiłem trójramienną kierownice i nie pasuje dokupilem taśme od sline obudowe i potrzebuje jeszcze tą przejściówke ;)

jeśli jest gdzieś obok ciebie szrot to myknij i kup od golfa 3 lub seata II oraz cordoby

a ja potrzebuje kompletnej tasiemki

We wszystkich golfach sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sprawdziłem, pasuje, jest identyczna.

Witam, czy taśma od A6 c5 będzie pasowała?

Pokaż jak wygląda.

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

Jakby ktoś potrzebował to mam jedną żółtą wtyczkę do airbaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już po tej operacji. Trochę na raty składałem ale w końcu efekt osiągnięty.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie za kiera jest tak-zwany taśma zwijak coś takiego TAŚMA AIRBAG ZWIJAK KIEROWNICY AUDI A4 B5 A6 C5 (3443527186) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

w tym zwijaku znajduje się w środku taśma zółta jeśli ona będzie zerwana to klakson nie będzie działał bo nie mogę dojść co jest z klaksonem zanikł i tyle

jeszcze mam taki plan styłu zwijaka gdzie wchodzi kostka jakie kable są odpowiedzialne za klakson pewnie tylko dwa plus i masa ktoś by mógl zarzucić jakąs fote z doklądnym zaznaczeniu jakie to kabelki

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

posiada ktos z was moze zbedna redukcje? niestety nigdzie znalesc nie moge :/

allegro golf III LUB SEAT II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam u siebie tą starą kiere 4ro ramienną

20130812_133535.jpg

Przed zmianą foteli nie drażniła tak bardzo oczu jak teraz kiedy to mam już pełny pakiet w skórze (po za kierownicą). W gre wchodzi wymiana tylko na 3 ramienną. Są 2 rodzaje 3 ramiennej i jak się okazało jest trzeci rodzaj o nieznacznej różnicy.

Pierwszy rodzaj niby młodszy ale designem mi się osobiście nie bardzo widzi

IMG_0054.jpg.

Drugi rodzaj jest niby starszy ale za to bardziej mi się podoba

3590185274.jpg

Niestety ma on po obu stronach podusKi przyciski od zmiany biegów.

Występuje też co jest nietypowe koerownica z tego ostatniego rodzaju ale bez przyciesków

201310155827.jpg

Była ona zamontowana w roczniku 98 i pod mały wieloklin.

U mnie taśma od poduszki jest prostokątna jak i obudowa taśmy i stacyjki. Czy pod tak wyglądającą kierownicę od drugiej strony

201310155828.jpg

Będzię to pasowało??

Inaczej mówiąc czy ta kierownica będzie pasowała do mnie zarówno począwszy od wieloklinu przez taśmę poduszki na obidowie kończąc??

A jeśli nie to co musiał bym dokupić by to ładnie wyglądało i działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia będzie pasowała P&P bez dodatkowych zakupów :wink: Taśma i obudowa zostaje stara,wieloklin ten sam. Natomiast nad dwoma pierwszymi trzeba trochę popracować. Ale to nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tej ostatniej fotce widać okrąglą część kierownicy tam gdzie przylega taśma która jest prostokątna no i schowane jest to wszystko w prostokątnej obudowie. Nie będzie to troche dziwnie wyglądać?? Taśma prostokątna a tył kierownicy okrągły??

---------- Post dopisany 24-10-2013 at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2013 at 23:38 ----------

No i już po sprawie. Kierowniczka założona.

Tak było przed zabiegiem

20131023_181145.jpg

20131024_091924.jpg

A tak po operacji

20131024_181039.jpg

20131024_111400.jpg

I tym o to sposobem ta kierownica była kropką nad "i" w kwestii full pakietu w skórze.

Aż trudno uwierzyć że na początku tak wyglądało wnętrze

20130729_191152.jpg

Z takimi wcześniej fotelami

20130728_101956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema koledzy. Mam pytanko odnośnie multifunkcji, do autora tematu Szymoonk ale także to innych. Przełożyłem kiere poliftową (bez multifunkcji) do modelu przed liftem wg instrukcji - wszystko ok, ale nie o tym chciałem.

Otóż w tym tygodniu natrafiła się okazja na zakup kiery poliftowej skórzanej multifunkcyjnej + taśma duża także pod multifunkcję za cenę - uwaga - 120 zł. Grzech więc nie kupić chociażby dla samego wyglądu tych przycisków ;)

I teraz pytanie, ponieważ u mnie nie ma szyny CAN a do tego mam niefabryczne radio, więc podłączenie multifunkcji z uwagi na wysokie koszty dodatkowe - odpada.

Chciałbym chociaż podłączyć podświetlenie tych przycisków, wie ktoś może jakie kabelki i gdzie podłączyć?

Całość pochodzi z jednego auta, w kierownicy jest niezbędne okablowanie do multifunkcji + mały trapezowaty sterownik i wszystko jest podłączone do taśmy. Czyli między poduchą a taśmą mam wszystko OK, pytanie więc jest do których pinów po drugiej stronie taśmy podłączyć (+) i masę aby przyciski świeciły. Zamieszczam zdjęcie gniazd na taśmie (od strony silnika).

PS. Gdyby ktoś szukał to mam kiere na handel (dla forumowiczów opcja małej negocjacji): Kierownica + redukcja wieloklinu LIFT Audi A4 B5 (3675233023) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Redukcja wieloklinu i taśma airbag też by się znalazła.

4m.jpg

13m.jpg

14m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem zapytać jaka jest różnica między okrągłą taśmą a kwadratową bo tylko taśmy jeszcze nie zamowiłem a nie mam pojęcia jaka założyć do 4 ramiennego polifta . Zgóry dzięki ;):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się ceną :) Po za tym z małą jest trochę kombinacji przy przekładce. Duża pasuje bez większych problemów.

Którkie fotostory jak zrobić przekładkę z mają taśmą fajnie zrobił glapsson

Link: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-wymiana-kierownicy-liftingowa-czteroramienna-107806/index7.html#post2765262

Natomiast montaż na dużej taśmie to fotostory autora tematu, strona 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...