Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawka jeżeli chodzi o moduł komfortu. W mojej B7 mam MK z literami CK. Po podłączeniu zgodnie z opisem tylnych silników szyb i zmiany przełączników na 4 w drzwiach kierowcy wszystko zaczęło działać bez konieczności adaptacji w MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam panowie,

mam maly problem z audi a4 b7 kolegi, mianowicie modul komfortu jaki jest u niego w aucie to 8E0 959 433 CE

audi ma elektryczne fotele, elektryke szyb przod i tyl

i tak, koledze nie potwierdza zamkniecia auta poprzez mrugniecie kierunkowskazami, probowal sam cos dzialac z kodowaniem, ale nie zapisal soft coding, cos pomieszal i zapisal 00512 po czym wszystko poszlo w piz...

samochod teraz - nie domyka szyb z kluczyka, nie domyka szyb z pilota, nie otwiera klapy z pilota, i nie mruga kierunkowskazami przy zamykaniu

powiedzcie mi jak zrobic, zebym teraz mogl zakodowac w/w funkcje skoro nie znam SC ?

jest jakas rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj odpowiednie wartosci zgodnie z wyposazeniem w aucie

Kodowanie modułu komfortu

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)
+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy
+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)
+8 – aktywacja alarmu
+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)
+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)
+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)
+128 – pojazd z kierownicą po prawej stronie
+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)
+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu
+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).
+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)
+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna teraz wyglada to tak:

78671039602146187029_thumb.jpg

rozumiem, ze jesli chce, aby mrugaly kierunkowskazy przy zamknieciu auta to SC zapisuje jako 1024 i ma dzialac?

a nastepnie np. jesli chce zeby sygnalizowal zamkniecie syrena z alarmu to dodaje do 1024 kolejne 1024 i zapisuje jako 2048 i tak dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy witam i proszę o pomoc. Dziś zamontowałem siedzenia sterowane elektrycznie w A4 CABRIO B6 2003r gdzie nie było elektryki tylko podparcie lędźwiowe. Teraz mam taki problem że siedzenia się odchylają góra dół oparcie też ale żadne się nie przesuwa przód tył. Wiem że w Cabrio jest inaczej niż sedan czy avant bo silnik od przesuwania jest 4 PINowy i nie wystarczy podać plusa i minusa do czerwonej wtyczki tylko CANy L H i Diagnose. Pod każdym siedzeniem jest jakiś moduł. Podłączyłem się pod CANy w climatronicu i poprowadziłem piny do czerwonej kostki oraz DIAGNOSE z 15 PINu gniazda diagnostycznego. Jednak siedzenia nadal nie chodzą i nie wiem czy nie muszę zmienić kodowania Confortu albo niedaj boże jego wymiany. Co ma wpływ na te siedzenia?????? Dodam jeszcze że po tej operacji udało mi się połączyć z Confortem raz a teraz nie potrafię bo wywala mi że nie może z powodu wielu błędów czy coś takiego.

Drugi problem mam w drugim CABRIO B6 2005r którego mam z multitronicem i jakiś czas temu przestały działać parktroniki. W module brak błędów ale zauważyłem że nie widzi on biegu wstecznego po przełączeniu na pozycję R mimo iż światła wsteczne się zapalają i auto normalnie jedzie do tyłu ale dźwięku nie ma. Skąd moduł parkowania bierze sygnał że jest włączony bieg wsteczny? Dodam jeszcze że w module skrzyni też jest czysto bez błędów.

Pomoże ktoś??????


Dodam jeszcze że pod prawym siedzeniem nie skręciłem przewodów CAN ze sobą tylko idą luźno czy to może generować jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodam jeszcze że pod prawym siedzeniem nie skręciłem przewodów CAN ze sobą tylko idą luźno czy to może generować jakiś problem?

CAN ma być skręcony na całej długości, bo powoduje zakłócenia. Koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że pod prawym siedzeniem nie skręciłem przewodów CAN ze sobą tylko idą luźno czy to może generować jakiś problem?

CAN ma być skręcony na całej długości, bo powoduje zakłócenia. Koniec i kropka.

OK dzięki za info ale obawiam się że nawet po jego skręceniu nie rozwiąże to mojego problemu, chyba że się mylę to mnie popraw. Ale póki nie skręcę CAN to nie będę szukał dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy MK w b7 ogarnie założenie eletryczne
składanie lusterek ? 8E0 959 433 BP

Czy jestem zmuszony wymieniać MK jeśli chcem założyć elektryczne składanie lusterek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK nic nie ma do składanych lusterek jak to błędnie jest opisane w wielu miejscach tego forum ...

Składanie lusterek obsługują moduły w drzwiach lub moduły kolegi kkam który sprzedaje z dodatkowymi opcjami składania z pilota którego w ori nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK nic nie ma do składanych lusterek jak to błędnie jest opisane w wielu miejscach tego forum ...

Składanie lusterek obsługują moduły w drzwiach lub moduły kolegi kkam który sprzedaje z dodatkowymi opcjami składania z pilota którego w ori nie ma

Dziekuję i przepraszam za poruszanie zbędnego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A4 posiadam od niedawna, znalazlem ten topic i z mysla ze wszystko się uda postanowilem dodac funkcje selektywnego zamka.

Niestety po dodaniu +4 do obecnego kodowania nic się nie zmienia w samej funkcji dzialania pilota

Wartosci w module się zapisuja, wyjde, wejde z powrotem nowa wartość jest w oknie wiec jest ok.

Obecnie mam 5962 czyli 2, 8, 64, 256, 512, 1024, 4096. Dodaje +4 i nic. Nawet juz aku odlaczalem na 15 min. Wiec nasuwa mi się pytanie czy rodzaj modulu komfortu może za to w jakiś odpowiadac? Błędów nie mam żadnych.

Ps +32 tez nie działa...

Nikt, nic?.....

Edytowane przez miecio7934
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A4 posiadam od niedawna, znalazlem ten topic i z mysla ze wszystko się uda postanowilem dodac funkcje selektywnego zamka.

Niestety po dodaniu +4 do obecnego kodowania nic się nie zmienia w samej funkcji dzialania pilota

Wartosci w module się zapisuja, wyjde, wejde z powrotem nowa wartość jest w oknie wiec jest ok.

Obecnie mam 5962 czyli 2, 8, 64, 256, 512, 1024, 4096. Dodaje +4 i nic. Nawet juz aku odlaczalem na 15 min. Wiec nasuwa mi się pytanie czy rodzaj modulu komfortu może za to w jakiś odpowiadac? Błędów nie mam żadnych.

Ps +32 tez nie działa...

Nikt, nic?.....

Zapisz 06774 i powinno wszystko ruszyć. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałem o cos zapytac:

posiadam moduł 8E0959433 BH oraz sterowniki drzwi 8E1959801B, 8E0959801A, 8E1959802B, 8E0959802A

Chciałbym zamontować składane lusterka z fotochromem lub lusterka fotochrom.

Czy moj moduł i sterowniki na to pozwolą??

Jeżeli nie to proszę o podanie jakie opcję (numery czesci: moduł + sterownik) wchodzą ww grę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Komfortu NIC nie ma do składania lusterek a numery silniczków umieszczonych w drzwiach które obsługują składanie znajdziesz w w temacie składanie lusterek


Tak na marginesie Twoje nie obsłużą składanych luster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie czytając post jedni piszą ze przy niektórych modułach komfortu nie bedą chodzić lusterka a zwłaszcza prawe a inni ze nie ma nic wspolnego dlatego chciałbym to wyjasnic. Jeden forumowicz pisał ze przy MK ...BG chodzą mu skladane wiec domyslam sie ze mi tez powinny chodzic. Jesli chodzi o moduły drzwi to raczej musze wymienic na ...G, E, lub F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz wymienić lustra na te składane. Modułów w drzwiach nie musisz wymieniać pod warunkiem że zakupisz modułu do składania lusterek od kkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...