Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tego typu 

Mam xenony D2S na przetwornicy Valeo o numerach 89001411 , 73927112

Rok temu padła mi prawa i wysłałem do regeneracji , po powrocie działała jeden dzień i olałem to bo byłem wkurzony 

Teraz zbliża mi się przegląd auta i muszę to zrobić żeby świeciły obydwa Xenony 

Myślałem że wtedy padł żarnik więc kupiłem wczoraj dwa Żarniki w sklepie motoryzacyjnym za 50 złotych za sztukę i lewa lampa działa bez problemów a prawa nie , potrzebuje jakiś rad jaką kupić teraz przetwornice bo niechce kolejny raz wysyłać do naprawy

Lampy zamieniałem miejscami i lewa działa na prawej a prawa na lewej nie , żarnik też zamieniałem

No to wychodzi że prawa przetwornica padła 

Kupić używaną taka samą czy może się różnić numerami lekko ? Z tego co widzę laguna 2 ma takie same przetwornice ale 4 cyfry się różnią 

Proszę pomocy bo już mam dość tego samochodu 

A org Valeo to 350/550 złotych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było założyć jakąś przetwornice d2s osrama, ale to już kombinowanie z mocowaniem, druga sprawa stosując niemarkowe palniki skraca się żywotność tych przetwornic Valeo, do nich to Osram lub Philips. Niestety w tym temacie oszczędności wychodzą szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu się myślę żeby kupić lampy już przerobione na bi LED otto 2.5

Cena z samopoziomowaniem 1300 za dwie plus czarne środki co mnie mega interesuje i jest to lepsze niż naprawiać moją lampę a wczoraj zauważyłem że jest jeszcze klosz pęknięty 

Myślisz że to dobry pomysł ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Langista napisał:

Ja polecam od Kamila, świecą naprawdę zacnie ?

To zaczekam na jakąś ofertę od Kamila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze 

Bo mam plan kupić od Darka lampy niedługo z samopoziomowaniem

Moje pytanie brzmi czy kodowanie auto poziomowania bi LED wygląda tak samo jak Xenon ?  Bo znalazłem tu na forum poradnik i jak kupię lampy chce to zrobić jak najszybciej, 

Zwykły mechanik to ogarnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kurdex12 napisał:

Powiedzcie mi jeszcze 

Bo mam plan kupić od Darka lampy niedługo z samopoziomowaniem

Moje pytanie brzmi czy kodowanie auto poziomowania bi LED wygląda tak samo jak Xenon ?  Bo znalazłem tu na forum poradnik i jak kupię lampy chce to zrobić jak najszybciej, 

Zwykły mechanik to ogarnie ?

Źródło światła nie ma znaczenia,procedura jest taka sama. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest jakaś szansa w bixenonie wyłączyć żarówkę h7 przy światłach długich? Tak żeby się tylko otwierała przysłona bez żarówki? Mam założony biled i lewa żarówka h7 świeci w lewo i bardziej w dół i wkurza mnie to troszkę wolałbym jakby odpalała się sama soczewka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę strzał w kolano, bo masz finalnie mniej światła.. nie myślałeś założyć innej żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

To trochę strzał w kolano, bo masz finalnie mniej światła.. nie myślałeś założyć innej żarówki?

Niektórzy wsadzają wynalazki do lamp żeby fajnie wyglądało, a nie dobrze świeciło:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rogi napisał:

Witam jest jakaś szansa w bixenonie wyłączyć żarówkę h7 przy światłach długich? Tak żeby się tylko otwierała przysłona bez żarówki? Mam założony biled i lewa żarówka h7 świeci w lewo i bardziej w dół i wkurza mnie to troszkę wolałbym jakby odpalała się sama soczewka 

Trzeba ustawić światło mijania względem drogowego. Po to są tam te silikonowe grube podkładki by za ich pomocą ustawić oba światła odpowiednio,ale możliwe że masz na sztywno przykręcony projektor tego bileda bez żadnej regulacji.Jak nie masz diagnozy żarówek to wypnij tą h7... aczkolwiek przy instalacji pod xenon zawsze jest diagnoza,chyba że była rzeźba.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa 

Taki problem 

Po pół roku w końcu się zebrałem do naprawy samopoziomowania xenonu Ori  

Padło po tym jak lamp nie było z miesiąc na aucie , potem wymieniona jedna lampa 

Wczoraj w dzień pan mi zrobił kompem ten sanopoziom i myślałem że będzie dobrze ale w nocy to oświetlam korony drzew 

Pytanie teraz czy mogę iść pokręcić lampami żeby byli niżej czy potrzebuje do tego znów kogoś z kompem i najlepiej jakby pojechał ze mną na skp...

Wolałbym w domu to zrobić bo nie widzi mi się znów wydawać pieniędzy żeby to naprawiać 

Czy kręcąc śrubą od regulacji w reflektorze to coś da ? Czy i tak będzie świeciło za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wykonać nastawy podstawowe za pomocą komputera oraz jednoczesnie ustawić światła na przyrządzie do regulacji świateł.

Edytowane przez Muskel1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie to wchodzi się w moduł świateł ksenonowych, nastawy podstawowe, kanał pierwszy (i tutaj ważne, kierowca musi siedzieć  w aucie, bak ma być pełny, ręczny zwolniony, ciśnienie w oponach prawidłowe) silniczki idą w pozycje krańcowe i ustawiają się 'po środku, (zapłon włączony, silnik nie), druga osoba ustawia światła, po ustawieniu przechodzi się na kanał drugi w nastawach podstawowych i gotowe.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kurdex12 napisał:

nocy to oświetlam korony drzew 

Sprawdź jakie masz kodowanie modułu zasięgu świateł nim zaczniesz robić jakieś nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem światło mijania lewe świeci normalne po pewnym czasie jazdy tak około godziny gaśnie  świeci ikonka spalonej żarówki, następnie rano  światło mijane jest świeci normalnie,  kontrolka nie świeci, co to moż

e być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał(a):

Luźny pin w przejściówce przetwornicy w wiązce lampy.

dzięki sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...