Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

kamil pw wysłane.

Panowie jedną przetwornicę mam do wymiany. Pisaliście tu coś o innych niż te co szły ori. Zależało by mi aby były mniejsze niż ori i bez przeróbek wtyczek - żarnik mam ten z puszką to chyba D1S. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jeszcze nie, cały dzień dzisiaj walczyłem z cieknącym zbiorniczkiem sprysków. Gdzie nie uszczelnię to cieknie w innym miejscu. Na koniec okazało się że pompka szyby nie domaga i jej uszczelka też już ma dość ale to dopiero muszę zamówić.

Jutro po robocie cyknę foto lampy od tyłu i wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że spojżysz na lampę od przodu, wyjaśniłem Ci różnice co do żarówki postojowych jak dokładnie pod soczewką to xenon jak po skosie to bixenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojówkę mam idealnie pod odblaśniekiem długich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to masz zwykłe lampy xenon... chyba, że ktoś tam wrzucił jakąś inną soczewkę niż ori... ale to raczej by były powiększone otwory w maskownicy...

Możesz kupić BiXenon i bez cudowania przejść na większe soczewki wtedy. 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w adaptery pod zwykły xenon pewnie nikt się jeszcze nie bawił.

No cóż na razie zakupię regenerowane odblaśniki (chodzą chyba po 150 zł za sztukę) a jak wykombinuję soczewki najbardziej podobne montażem (mające wargę montażową tak jak te evoxy) to się coś zreza.

Parę lat temu jako jeden z pierwszych wsadzałem do A6 C4 soczewki od skody roomster także te zabawy nie są mi obce, odrobinkę mnie tylko jeży to rozklejanie lamp.

Ok ale wracając do tematu - przetwornica pod d1s która jest łatwa do podłączenia zasilania + i - i kabelek od żarnika p&p i najlepiej aby zmieściła się w lampie, a jak nie to przynajmniej hermetyczna aby jej szlag nie trafił no i podstawa niezawodna w porównaniu z tym shitem valeo.

Stronę wcześniej pila24 dał fotę przetwornicy hella ale to chyba w zaślepce od bixów.

Jakieś pomysły lub przetarte ścieżki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz przetwornicę raczej, bo masz xenon, pod lampą ona jest przymocowana... 

W zwykłą lampę najłatwiej chyba upchać Intemo. Sam montaż soczewki to pikuś, tu właśnie o to rozklejanie lampy się rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem tylko jest upalona przetwornica - mruga błyska flashuje wyłącza się i od razu włącza. W dzień spoko ale w nocy to jakbym wszystkim mrugał.

Masz na myśli to 

HIDRETROFIT.PL

Zobacz Hella Intemo BI-XENON () oraz pełna ofertę w kategorii PROMOCJA, Soczewki, Standardowy montaż. Hella Intemo to nowość na rynku stosowana w topowych modelach Volkswagena, doceniany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hella intemo, lub hella 3gr one są takie mniejsze, bardziej kompaktowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna kwestia, podrzuciłem chłopakom tutaj na forum numer VIN do rozkodowania i z wyposażenia wynika, że mam fabryczny Xenon Plus, lampa ma dużą soczewkę i oraz te pionowe linie dużo mniej widoczne tak jak na tym zdjęciu, ale pozycyjna żarówka jest pod żarówką światła drogowego, nie z boku, jak to możliwe? Wychodziły też takie wersje?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przerobiony zwykły xenon na bi... Podrzuć fotę lampy od przodu i od góry po otworzeniu maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

A jaki konkretnie kod wyposażenia masz?

Reflektor główny 8ED Dwufunkcyjny reflektor główny z
lampą wyładowczą, ruch prawostronny

 

PX4 xenon plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś włożył odbłyśnik do H1 od zwykłej lampy xenon. Wrzuć zdjęcie lampy tak jak koledzy wyżej prosili. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli odbłyśniki w soczewkach się wypalają? Aparat nie złapał źle fokusu, prawy bardziej na żółto świeci a lewy mniej skupiony jest.

1610284650143.jpg

1610284650147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki rok temu kupione : Osram Night Breaker Laser Xenarc wraz z przetwornicami (chyba Hella). Zwykły Kseonon ale przerobiony u Gwerty. Same lampy też były polerowane i lakierowane, wyglądają jak nowe przynajmniej :D

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ogóle te linie są takie pochylone? Zwykle lampy to 15min i wyciągnięte, podmień żarniki miejscami i zovmbaczysz co winne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lewa strona spada na dół. Może to tylko taka perspektywa? Czy w rzeczywistości jest poziomo u Ciebie?

a2fc72ds-1920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...